Porównaj oferty

8 sty 2019

Prąd - baza wiedzy

Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!

Wyższe ceny prądu dla mieszkańców Warszawy. Firma Innogy, która w zdecydowanej większości obsługuje mieszkańców stolicy wprowadziła nowe cenniki dla taryfy G na rok 2019.

Wróć do: Aktualności Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!

Taka informacja znalazła się na stronie internetowej sprzedawcy, a także została rozesłana do klientów firmy. Klienci firmy mogą zadać sobie pytanie jak to możliwe, skoro rząd z Premierem Morawieckim na czele obiecał, że podwyżek nie będzie.

Ceny prądu w Warszawie na 2019 rok

Wszystko przez ekspresowe tempo w jakim zmiany związane z obniżeniem cen prądu zostały wprowadzone. Informacja dotycząca podwyżek cen prądu dla mieszkańców Warszawy została przygotowana przed świętami Bożego Narodzenia. Ustawa, w której została zapisana m.in. obniżka akcyzy i opłaty przejściowej, a także rekompensaty za drogi prąd została przez sejm uchwalona 28 grudnia. Jak podaje sprzedawca na swojej stronie internetowej, zgodnie z uchwalonymi przepisami firma Innogy ustosunkuje się do zmian w prawie do 30 stycznia 2019 roku.

innogy komunikat

źródło: Strona Innogy Polska

Co z rachunkami za prąd mieszkańców Warszawy? Póki co będą musieli płacić wyższe rachunki za prąd, a ewentualne zmiany i obniżenie cennika będzie rozliczone na kolejnych rachunkach za energię.

Porównanie cen prądu Innogy w roku 2018 i 2019

Sprawdźmy w takim razie o ile opłata za 1 kWh zmieniła się dla mieszkańców Warszawy w nowym roku. Na poniższym ekranie widzimy jak zmieniły się ceny za 1 kWh oraz wysokość comiesięcznej opłaty hadlowej

ceny prądu innogy

źródło: Taryfa Innogy Polska

Widać wyraźnie, że podwyżki dotyczą wszystkich grup taryfowych: G11 ze stałą ceną w ciągu doby, G12 i G12w gdzie cena za 1kWh w ciągu dnia lub tygodnia przyjmuje różne wartości, a także tzw. taryfa antysmogowa G12as. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w górę poszła także comiesięczna opłata handlowa, w każdym wariancie rozliczeniowym.

O ile rachunek za prąd Innogy w 2019 roku będzie wyższy?

Sprawdźmy w takim razie teraz o ile więcej zapłacą mieszkańcy Warszawy, jeśli ceny prądu nie wrócą do poziomu z 2018 roku. Do porównania cen nie będziemy brali pod uwagę opłat dystrybucyjnych, ponieważ zakładamy, że ich poziom z 2018 roku się nie zmieni.

W taryfie G11 rodzina 2+2 rozliczająca się co miesiąc za prąd, który zużywa na poziomie 2 500 kWh rocznie zapłaci w 2019 roku o 134,42 zł więcej za prąd! To wzrost kosztów związanych ze sprzedażą prądu o prawie 12%.

Analizując ceny jednostkowa za 1kWh prądu cenniku firmy Innogy możemy napisać, że wzrosły one o ok. 12%. Inaczej sprawa wygląda w przypadku. Comiesięcznych opłat handlowych. Tutaj podwyżki są dużo wyższe:

  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 1-miesięcznym wzrosła o 10%
  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 6-miesięcznym wzrosła o 45%
  • Opłata handlowa w okresie rozliczeniowym 12-miesięcznym wzrosła o 85%

Wzrost opłaty handlowej w cyklu 12-miesięcznym z 2,82 zł na 5,23 zł to prawie dwukrotna podwyżka opłaty handlowej.

Jaki wniosek możemy wyciągnąć z opublikowanego cennika firmy Innogy na 2019 rok? Przede wszystkim taki, że w Polsce prąd taniał nie będzie. Tymczasowe wstrzymanie podwyżek cen prądu w roku wyborczym z pewnością nie uda się utrzymać w latach kolejnych. Wzrost cen prądu jest nieunikniony, pytanie tylko o ile więcej zapłacimy. Minimalizowanie w obecnym czasie ryzyka związanego z wyższym rachunkiem za prądu to przede wszystkim zmiana sprzedawcy prądu i wybór oferty, z gwarancją stałej ceny w trakcie trwania umowy. Warto czytać analizy ofert jakie dla Was przygotowujemy, jak chociażby najnowszą ofertę firmy HEG. Takie oferty znajdziecie w naszej porównywarce cen prądu dla domu, która z pewnością pomoże wybrać najlepszą na rynku ofertę.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (6 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić