Porównaj oferty

24 paź 2014

Prąd - baza wiedzy

Wskazówki jak oszczędzać energię

Nakłanianie do oszczędzania energii to podstawowe zadanie wielu regulacji Unii Europejskiej. Środowisko wymaga tego, aby redukować niepotrzebne zużycie energii. Dodatkowo korzyści z faktu oszczędzania energii odczujemy w naszych portfelach.

Wróć do: Aktualności Wskazówki jak oszczędzać energię

Wskazówki jak oszczędzać energię

Na temat oszczędzania energii wiemy coraz więcej. Nie tylko z powodu konieczności, ale też z troski o środowisko zmniejszamy zużycie energii w naszych gospodarstwach domowych oraz w zakładach pracy. Staramy się kupować urządzenia energooszczędne, dbać o ich należyty stan techniczny, nie zostawiać włączonego niepotrzebnie światła, czy urządzeń w trybie stand-by. Jednak sposobów na oszczędzanie energii jest o wiele więcej i są o wiele prostsze niż nam się wydaje. Nie trzeba pamiętać żadnych skomplikowanych zasad, czy zmieniać swojego trybu życia. Proste codzienne czynności pozwolą nam cieszyć się niższymi rachunkami za energię i świadomością, że robimy coś dobrego dla środowiska.

Gdzie szukać informacji na temat oszczędzania energii

W internecie znajdziemy wiele stron, które pomogą nam wybrać najbardziej odpowiednie dla nas sposoby na oszczędzanie energii. Każdy znajdzie coś dla siebie, a być może dowie się też czegoś, o czym wcześniej nie wiedział. Gdzie szukać informacji o dobrych porad? Przede wszystkim na Optimal Energy. Niejednokrotnie pisaliśmy o sposobach oszczędzania energii w domu i w firmie. Oszczędzanie jest możliwe nie tylko w przypadku urządzeń typu ładowarki i żarówki. Możemy też znaleźć spore oszczędności w kuchni i łazience, gotując, piorąc lub po prostu ustawiając w odpowiednim miejscu wyposażenie naszego mieszkania. Kolejne rzetelne źródło informacji to strona Urzędu Regulacji Energetyki (URE), na której znajdziemy też wiele innych ciekawych informacji. Dodatkowo nie zapominajmy o stronach internetowych sprzedawców energii. Warto więc odwiedzić stronę RWE, Energi, Enei, PGE czy Tauronu, aby zapoznać się z różnymi sposobami oszczędzania energii, a być może też podjąć decyzję o zmianie sprzedawcy energii.

Oszczędności w domu

O czym warto pamiętać?

  • wyłączamy światło, gdy nie ma nas w pomieszczeniu
  • wyłączamy urządzenia pracujące w trybie stand-by
  • gotujemy używając pokrywek
  • nie zaglądamy do lodówki co chwilę i skracamy czas otwarcia jej drzwi do minimum
  • kupujemy urządzenia energooszczędne.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić