Porównaj oferty

23 lut 2023

Prąd - baza wiedzy

Pralka ładowana od góry do 1500 zł - top 3 polecane modele

Wybór pralki to jedna z najważniejszych decyzji przy wyborze sprzętów do mieszkania. To urządzenie, z którego często korzystamy i inwestycja na wiele lat. Szukając pralki do niewielkiej łazienki, dobrze rozważyć modele ładowane od góry! Mają one wiele zalet, wśród których należy wymienić niską cenę w porównaniu z modelami ładowanymi od frontu. Budżet 1500 zł daje nam wiele możliwości wyboru urządzeń czołowych producentów. Które z nich będzie strzałem w dziesiątkę? Pora się o tym przekonać!

Wróć do: Aktualności Pralka ładowana od góry do 1500 zł - top 3 polecane modele

Dlaczego warto wybrać pralkę ładowaną od góry?

Dysponując niewielką przestrzenią w łazience, mamy zwykle niewiele opcji. Możemy szukać pralki ładowanej od frontu typu slim - ale nie zawsze uda się ją właściwie ustawić w niewielkim pomieszczeniu, by swobodnie otwierały się drzwiczki. Inną opcją jest przeniesienie pralki do kuchni lub pralni - nie każdy ma jednak taką możliwość. Warto więc rozważyć zakup pralki ładowanej od góry. To urządzenie mniejsze niż te ładowane od frontu, a przy tym - nie potrzebujemy wolnej przestrzeni przed pralką, by móc swobodnie wkładać i wyjmować ubrania.

Oczywiście, decydując się na pralkę ładowaną góry, musimy liczyć się z tym, że ma ona zwykle mniejszy wsad oraz nie możemy skorzystać z przestrzeni nad urządzeniem i na przykład powiesić nad nią szafkę. W końcu musimy mieć swobodny dostęp do bębna!

Pralka ładowana od góry ma jednak wiele zalet, do których należy zwykle bardzo dobra cena. Szukający oszczędności na pewno uznają to za duży atut.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając pralkę ładowana od góry? Większość z nich pokrywa się z tymi, które trzeba przeanalizować przed wyborem pralki ładowanej od frontu i można do nich zaliczyć:

  • pojemność pralki;
  • dostępne programy prania;
  • klasę energetyczną;
  • maksymalna prędkość wirowania;
  • wygodne sterowanie;
  • hałas generowany podczas pracy.

Uważne porównanie poszczególnych parametrów pozwoli wybrać najciekawsze pralki, które mogą okazać się świetną inwestycją!

Polecane pralki ładowane od góry - modele do 1500 zł

Pralki ładowane od góry znajdziemy w ofercie wielu producentów AGD. Wybór nie jest aż tak duży jak w przypadku modeli ładowanych od frontu, jednak możemy odpowiednio dobrać urządzenie według kluczowych dla nas kryteriów. Dysponując budżetem 1500 mamy kilka ciekawych opcji. Oto kilka z nich!

  • WHIRLPOOL TDLR 65230S PL/N - pralka, w której wybierzemy 6,5 kg odzieży. Jak inne sprzęty tego producenta, jest wyposażona w technologię Szósty Zmysł - pralka na bieżąco diagnozuje załadunek i dobiera odpowiednie parametry prania, co przekłada się na optymalne zużycie wody czy detergentów. Ma kilka wartych uwagi programów, w tym - Odkażanie 60°. Klasa energetyczna urządzenia to D, a generowany hałas podczas wirowania - 77 dB.
  • ELECTROLUX EW6TN4261P PerfectCare 600 - propozycja o pojemności 6 kg oraz klasie energetycznej D. System SensiCare dostosowuje długość cyklu do wielkości załadunku, by oszczędnie zużywać wodę, a przy tym - dbać o tkaniny pranej właśnie odzieży. Warto zwrócić uwagę również na możliwość energooszczędnego prania z funkcją Eco TimeManager. Wśród kilku programów dobrze podkreślić przeznaczony dla alergików Anti-Allergy, który pomoże pozbyć się alergenów z włókien ubrań. Hałas generowany przez pralkę podczas wirowania to 78 dB.

- AMICA DWA1T712DLS - dobrze oceniana pralka polskiego producenta o wsadzie 7 kg. Warto zwrócić uwagę na funkcję OptiTime, która pozwala dostosować parametry prania tak, by było ono możliwie najbardziej energooszczędne. Znajdziemy tutaj również program parowy SteamPower Pro, który m.in. pomaga lepiej pozbyć się alergenów. Pralka ma klasę energetyczną D, a hałas generowany podczas wirowania to 80 dB.

Pralki ładowane od góry w sklepie MediaMarkt to duży wybór urządzeń od czołowych producentów. Na którą propozycję postawić? Dobrze sprawdzić recenzje użytkowników i wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowej


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.75 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić