Porównaj oferty

18 lis 2014

Prąd - baza wiedzy

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?

Oszczędzanie energii w domu powinno być oczywiste dla każdego. Nie chodzi tu jednak o  życie bez elektrycznośći, ale po prostu racjonalne wykorzystywanie urządzeń elektrycznych, dzięki czemu nie tylko zmniejszymy rachunki, ale też pomożemy środowisku.

Wróć do: Aktualności Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?

Nie wyobrażamy sobie dziś życia bez elektryczności. Prąd jest z nami każdego dnia i chcąc nie chcąc korzystamy z dobrodziejstw techniki, które wykorzystują energię elektryczną. Ważne jest jednak, aby robić to świadomie i z głową. Najprościej jest reagować, gdy widzimy rażące marnotrawstwo energii jak np. zostawianie włączonego światła w pomieszczeniach, gdzie nikt nie przebywa. Trzeba jednak reagować również wtedy, gdy to zużycie energii jest bezcelowe, ale niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka. Jeśli np. jeden z naszych domowników, aby zagotować sobie szklankę herbaty wlewa do czajnika 2 l wody lub gotujemy na kuchence elektrycznej bez używania pokrywek, bądź też widzimy pralkę wypełnioną zaledwie do 1/3 pojemności bębna, która została włączona na pranie normalne trwające ponad 3h powinniśmy reagować. Kilkakrotne zwrócenie uwagi może nie zadziała od razu, ale po jakimś czasie przyniesie pożądane skutki.

Gdzie szukać pomocy?

Porad na temat oszczędzania energii w domu znajdziemy mnóstwo przede wszystkim w Internecie. Na naszej stronie znajduje się wiele artykułów dotyczących oszczędzania energii, ale nie tylko my doradzamy w tej kwestii.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.67 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić