Porównaj oferty

2 maj 2019

Prąd - baza wiedzy

Doładowanie licznika prądu przez internet

Rozwój technologii bardzo upraszcza codzienne życie. Formalności, które kiedyś zajmowały nam kilka godzin dziś są kwestią kilku kliknięć na stronie internetowej. Podobnie wygląda to w sprawie wszelkiego rodzaju płatności, które można wykonywać w kilku prostych ruchach. Firmy energetyczne oferują już od pewnego czasu możliwość opłacania rachunków za pośrednictwem kont eBOK.

Wróć do: Aktualności Doładowanie licznika prądu przez internet
Mamy w nich wgląd w bieżący bilans naszego rozliczenia i możliwość zapłaty za ewentualne zaległości. Jeśli korzystamy z licznika typu pre-paid, to również płatności związane z obsługiwaniem tego urządzenia możemy regulować za pośrednictwem takich kont i odpowiednich formularzy.

Licznik pre-paid energii elektrycznej

Od kilku lat na rynku istnieje możliwość rozliczania się za zużycie energii na podobnej zasadzie jaka występowała w telefonach na kartę. Szliśmy do osiedlowego sklepu i prosiliśmy o doładowanie za 50zł do określonego operatora. Po tym wysłaliśmy sms'a z kodem, który po pewnym czasie był akceptowany. Mogliśmy wtedy przez dowolny czas wykorzystywać środki z karty. W licznikach przedpłatowych wygląda to prawie identycznie. Różnica jest taka, że nie wszystkie sklepy oferują takie doładowania, dlatego ta sprawa delikatnie się komplikuje. Sprzedawcy zaczęli oferować możliwość kupna dowolnej ilości prądu nie wychodząc z domu - w pełni online.

Doładowanie licznika pre-paid przez internet

Zmiany w zakresie komunikacji dotarły także do energetyki. Możliwość wyboru spośród wielu sprzedawców wymusza na firmach innowacyjność i dawanie klientowi większego komfortu niż konkurencja. Dlatego wiele czynności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wyobrażacie sobie stanie w kolejce, tylko po to, żeby dostać zestaw dokumentów, które trzeba wypełnić i ponownie dostarczyć czekając drugi raz w tej kolejce? My też nie ;) Dlatego sprzedawcy dają możliwość realizacji wielu spraw przez konta na ich serwisach internetowych eBOK. Można tam dokonywać wszelakich płatności i obserwować swoje saldo i zużycie energii. Co nas najbardziej interesuj – za pomocą odpowiedniego formularza można doładować swój licznik przedpłatowy. Jest to ułatwienie, które szybko zdobywa popularność. W takim panelu trzeba uzupełnić pola odpowiednimi danymi, są to:
  • dane odbiorcy,
  • numer karty i licznika,
  • dane teleadresowe.
Jest tego naprawdę niewiele, a wygoda i zaoszczędzony czas są na pewno wymierną korzyścią.

Co dają konta eBOK firm energetycznych?

Są wskazane dla osób, które chcą świadomie dysponować energią w swoim domu lub firmie. Nie będzie to inna, tania energia, ale być może bardziej wygodna forma kontaktu dla wielu firm czy osób. Dane jakie tam się znajdują pomagają optymalizować wydatki, zapoznać się z pomocnymi wskazówkami dotyczącymi zużycia prądu, wreszcie można też samemu podawać stany licznika. Dla osób z licznikiem przedpłatowym są przede wszystkim miejscem gdzie bezpiecznie i wygodnie można doładować licznik prądu.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić