Porównaj oferty

31 lip 2020

Prąd - baza wiedzy

Rekompensata za prąd w 2020 roku. Jak poprawnie złożyć wniosek?

Rok 2020 jest kolejnym, w którym rząd bardzo mocno ingeruje w ceny prądu. Tym razem rekompensaty będą dotyczyły klientów indywidualnych. Dziś wyjaśniamy, kto, ile i kiedy może otrzymać.

Wróć do: Aktualności Rekompensata za prąd w 2020 roku. Jak poprawnie złożyć wniosek?

Ministerstwo Aktywów Państwowych, które jest odpowiedzialne za projekt ustawy z tytułu wzrostu cen energii opublikowało na początku roku projekt takiej ustawy. Znajdują się w nim najważniejsze informacje dotyczące m.in. wysokości rekompensaty, terminów jakie należy dochować, czy też formy w jakiej będą one wypłacane. Dofinansowanie będzie przysługiwało ponad 15 mln gospodarstw domowych. Rząd szacuje, że koszty całego programu i jego obsługi wyniosą prawie 2,5 miliarda złotych. Warto pamiętac, że energia elektryczna dla firm nie będzie dotowana.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.73 (15 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić