Porównaj oferty

12 paź 2018

Gaz - baza wiedzy

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet krok po kroku

Rywalizacja wśród sprzedawców gazu odbywa się na wielu frontach. Zaczynająć od licznych kampanii reklamowych w tradycyjnych mediach, po wysyłanie w teren swoich przedstawicieli. Mniej lub bardziej bezpośrednie sposoby dotarcia do odbiorców mają skutkować końcowym zwiększeniem liczby swoich usługobiorców. Coraz więcej firm zaczyna proponować odbiorcom oferty zmiany sprzedawcy gazu przez internet. Jak wygląda taki proces? Czym różnią się oferty, które znajdziemy w internecie? Czym tradycyjna zmiana sprzedawcy gazu różni się od tej zawieranej w sieci?

Wróć do: Aktualności Zmiana sprzedawcy gazu przez internet krok po kroku

Oferty sprzedawców gazu online

Korzystanie z internetu to codzienność, każdy z nas dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Wiedzą o tym także firmy energetyczne, a dokładniej osoby od spraw marketingu i sprzedaży. Przyjrzyjmy się bliżej możliwości zmiany swojego sprzedawcy gazu przez internet. Jest to komfort dla dostawcy i przede wszystkim dla odbiorcy energii. Dla pierwszego jest to koszt związany z usługami informatycznymi, dla drugiego ogromna oszczędność czasu i wygoda. Utrzymywanie stacjonarnego punktu sprzedaży jest nieopłacalne w porównaniu do tego ile trzeba wydać na oprogramowanie umożliwiające zmianę sprzedawcy prądu przez intenet. Dlatego, idąc z duchem czasu, prędzej czy później, każdy sprzedawca zapewni możliwość zawarcia z nim umowy online. Takie propozycje są również dużo bardziej opłacalne od standardowych, które przedstawią nam pracownicy firmy energetycznej. Jest to zasługa wcześniej wspomnianych zmniejszonych kosztów prowadzenia działalności.

Co zyskuje klient podpisując umowę na gaz online?

Klienci mogą liczyć na ciekawe promocje i rabaty, zapewniające np. stałą cenę za kWh gazu w trakcie trwania umowy, dodatkowe darmowe usługi. Oferty dostępne na stronach internetowych są dodatkowo dużo bardziej atrakcyjne cenowo. Po drugie, oszczędność czasu jest nieporównywalna. Nie musimy opuszczać naszego pokoju, a kilkoma kliknięciami możemy zapewnić sobie tańszy gaz w naszym domu i firmie, na najbliższe lata. Wystarczy mieć przy sobie jeden z przesłanych od obecnego sprzedawcy rachunek za gaz i odrobinę wolnego czasu. Możemy to zrobić kiedy nam się to podoba - zmiana sprzedawcy gazu online jest dostępna 24 godziny na dobę. No i co najważniejsze porównanie ofert jest dużo prostsze, możemy rozmyślić się kilka razy zanim wybierzemy sprzedawcę, który naszym zdaniem będzie dla nas najlepszy.

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet krok po kroku

Jak przebiega proces zmiany sprzedawcy gazu przez internet? Firmy energetyczne dbają o to, żeby było sprawnie i bezboleśnie ;) Zapraszamy do skorzystania w tym celu z naszej porównywarki cen gazu Optimal Energy. W zestawieniu pokazane są oferty działających sprzedawców gazu ziemnego. Z listy ofert sprzedawców możemy w łatwy sposób przejść na ich bezpośrednie strony i tam kontynuować proces zmiany sprzedawcy gazu przez internet. Kiedy już zdecydujemy się na odpowiednią ofertę, warto przygotować sobie kilka dokumentów, żeby wszystko odbyło się możliwie szybko i bezbłędnie:

Ostatnią sprawą, która nas czeka to wypełnienie umowy, która znajduje się na stronie sprzedawcy. To tam wpisujemy dane z rachunku i dowodu osobistego (KRS w przypadku firmy), który wcześniej przygotowaliśmy. Po wypełnieniu kilku pól, resztę czynności wykona nasz nowy sprzedawca, a my możemy cieszyć się z niższych rachunków za błękitne paliwo. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób możemy przez Internet podpisać umowę na prąd? Jak się okazuje z prawnego punktu widzenia, skuteczny sposób podpisania umowy jest wtedy gdy:

  1. Podpiszemy się tzw. podpisem elektronicznym. To bardzo mało popularne rozwiązanie ze względu na konieczność posiadania takiego podpisu
  2. Weryfikacja użytkownika przy pomocy konta bankowego oraz SMS'a. To coraz bardziej popularny sposób zawierania umów online. Wykonanie tzw. przelewu zwrotnego na kwotę np. 1zł w łatwy sposób potwierdzi tożsamość osoby zawierającej umowę
  3. Wypełnienie umowy w internecie i zamówienie kuriera, którego wyśle sprzedawca. My to nazywamy zawieraniem umowy w sposób półautomatyczny :) część osób lubi jednak łączyć działania online z podpisem na wydrukowanej umowie więc takie rozwiązania są również dostępne

zmiana sprzedawcy gazu przez internet krok po kroku

źródło: optimalenergy.pl

Popularność umów online na gaz ziemny

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet to wygodne rozwiązanie dla obu stron umowy: sprzedawcy, ze względu na to, że internet to miejsce, gdzie znajdzie najwięcej potencjalnych klientów. Dla odbiorcy korzystne jest to, że oferty online mają najniższą cenę. Obie strony oszczędzają przede wszystkim swoj czas. Ilu obecnie sprzedawców oferuje gaz online? Można to sprawdzić korzystając z naszej porównywarki cen prądu i gazu Optimal Energy do czego serdecznie zachęcamy. Na koniec dodamy, że dystrybucja gazu pozostaje bez zmian.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić