Porównaj oferty

18 sty 2019

Gaz - baza wiedzy

Licznik przedpłatowy na gaz. Instalacja, obsługa i doładowania

Licznik z możliwością wcześniejszego doładowywania go - tzw. pre-paid. Ciekawa propozycja, wzorowana na kartach telefonicznych. Nowa możliwość dla odbiorców gazu, oferty dostępne są od niedawna, bo od początku 2018 roku. Klienci, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie, bądź rozpatrują możliwość założenia takiego licznika nie muszą przejmować się trudnościami z tym związanymi.

Wróć do: Aktualności Licznik przedpłatowy na gaz. Instalacja, obsługa i doładowania

Założenie licznika przedpłatowego na gaz

Umieszczenie takiego urządzenia w naszym domu, mieszkaniu czy firmie zależny od tego, jakiego sprzedawcę wybierzemy, a także czy regularnie rozliczamy się z rachunków za zużycie gazu ziemnego. Nie każda firma energetyczna sprzedająca gaz ma w swojej ofercie instalację takiego urządzenia. Firmy wymagają dostarczenia wniosku – można go złożyć za pomocą formularza online, można także udać się osobiście do stacjonarnego punktu sprzedaży i tam z pomocą doradcy wypełnić poprawnie dokumenty. Jeśli nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, to w ciągu kilku dni odwiedzi nas monter, zainstaluje on licznik przedpłatowy. Po wykonaniu montażu, możemy otrzymać możliwość pobierania gazu "na kredyt" przez dwa/trzy dni. Jest to zyskujące na popularności rozwiązanie dostępne u kilku sprzedawców, cieszące się dobrą opinią wśród odbiorców. Oznacza to, że po zainstalowaniu licznika dostajemy czas, żeby doładować nasze nowe urządzenie. Montaż licznika przedpłatowego jest oczywiście realizowany przez pracowników Operatora Systemu Gazowego z naszego regionu.

gaz ziemny - kuchenka gazowa

https://pixabay.com/pl/technologia-nie-cz%C5%82owiek-moc-3366709/

Obsługa licznika pre-paid na gaz

Do licznika dostajemy szczegółową instrukcję obsługi, a także pracownik firmy energetycznej informuje nas o tym, jak poprawnie korzystać z urządzenia. W zasadzie poza kilkoma czynnościami, które trzeba wykonać na samym początku użytkowania, nie będziemy mieli za dużo do czynienia z tym sprzętem. Na panelu każdego takiego licznika znajdziemy kilka liter i znaków specjalnych. Na przykład ‘A’ lub włożenie do gniazda karty doładowującej – włącza wyświetlacz. Na nim znajdziemy dwa pola, które będą informowały nas o tym ile środków posiadamy i ile musimy dopłacić, w razie zaległości. Wspomnianą kartę otrzymujemy wraz z zakupieniem licznika.

Jak doładować licznik na gaz?

Tutaj przyda nam się używanie naszej karty, którą można doładować w określonych przez sprzedawcę punktach lub kupić gaz przez internet. Robimy to tak samo jak z zakupem doładowania do karty telefonicznej. Prosimy o doładowanie za np. 50zł, po czym wracamy do domu i aplikujemy kartę do licznika. Powinna pokazać nam się zawartość karty, którą chcemy przełożyć na licznik. W zależności od modelu licznika klikamy odpowiedni przycisk i dokonujemy transferu środków. Po przekazaniu środków odkładamy kartę w bezpieczne miejsce, aby jej nie zgubić.

Przed podjęciem decyzji o założeniu takiego licznika warto poważnie zastanowić się, czy takie urządzenie jest niezbędne w naszym lokalu. Trzeba pamiętać, że zamontowanie sprzętu to również koszty. Otrzymujemy wtedy droższy gaz niż w normalnej ofercie. Do tego takie rozwiązanie często stosowane jest w przypadku osób, które mają problemy z regularnymi płatnościami. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie ze strony sprzedawcy. Nie kupujesz doładowania - nie otrzymujesz gazu. Jednak zdecydowana większość osób, które świadomie decydują się na to rozwiązanie, posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat i jest to dla nich możliwość oszczędności, zwłaszcza kiedy z gazu korzystamy w sposób sporadyczny nie musimy płacić opłat stałych.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4 (5 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić