Porównaj oferty

22 lis 2018

Gaz - baza wiedzy

Gaz od Tauron czy PGNiG. Kogo wybrać?

Odbiorcy gazu ziemnego mają możliwość wyboru od kogo chcą kupować to paliwo. W wyniku liberalizacji rynku energetycznego jako usługobiorcy mamy duże pole wyboru. Pojawiło się wiele nowych firm proponujących atrakcyjne ceny błękitnej energii.

Wróć do: Aktualności Gaz od Tauron czy PGNiG. Kogo wybrać?
Wśród nich pojawiły się Tauron i PGNiG, znane w całej Polsce marki, które są liderami na rynku energetycznym. Którą z nich wybrać? Czym się różnią?

Gaz od Tauron

Firma kojarzona głównie ze sprzedażą energii elektrycznej od 2012 roku zajmuje się także sprzedażą gazu ziemnego klientom indywidualnym i biznesowym. Dzięki temu poszerzyła swoje portfolio działalności o kolejną gałąź gospodarczą. Oferuje konkurencyjne ceny, dzięki którym chce zmniejszyć udział w sprzedaży największego konkurenta, któremu poświęcamy kolejny akapit. Wszystkie formalności związane z płatnościami i prowadzeniem konta można realizować za pomocą kont internetowych eBOK i MójTAURON. Są one dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają czasu na odwiedzenie stacjonarnych punktów sprzedaży. Firma skupia się na ochronie klienta przed podwyżkami cen energii, które mogą dotknąć klientów wybierających innych sprzedawców. Do tego dołączone są usługi, które przy dodatkowej opłacie zapewniają bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek awarii instalacji.

Gaz od PGNiG

Największy sprzedawca gazu w naszym kraju. W większości obszarów funkcjonuje jako dostawca z urzędu, co sprawia, że sprzedaje gaz do ponad 90% odbiorców. Jest to bardzo duża liczba, jednak czy duża ilość klientów wpływa na najniższe dostępne ceny? Niekoniecznie, w wielu przypadkach oferta choćby Tauronu jest zdecydowanie korzystniejsza. Dotyczy to szczególnie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, które zużywają małe ilości gazu. Przy większych zużyciach sprawa jest bardziej skomplikowana. To tak naprawdę indywidualne wyceny decydują o tym, na kogo finalnie zdecyduje się klient biznesowy. Warto dodać, że ontakt z pracownikami jest łatwo dostępny - wiele oddziałów rozsianych po całej Polsce ułatwia rozpoczęcie współpracy, jeśli ktoś preferuje taką formę. Do tego warto dodać dobrze zaplanowany serwis eBOK, za pomocą którego można wykonać wszystkie czynności związane z prowadzeniem rozliczenia i zajrzeć do statystyk swojego zużycia gazu.

Gaz od Tauron czy PGNiG?

Każdy odbiorca przed podjęciem decyzji o zmianie swojego sprzedawcy gazu ziemnego powinien najpierw zapoznać się z ofertami dostępnymi u sprzedawców, nie tylko tych najbardziej znanych. Co do cen gazu można dokładnie je przeanalizować. Porównywarka cen gazu ziemnego dla firm lub domu zamieszczonej na stronie Optimal Energy pomoże nam w merytoryczny sposób ocenić plusy oraz minusy wielu ofert. Poniżej prezentujemy zestawienie dla taryfy W-1 i W-3:

W-1 - okres rozliczenia 1 miesiąc – 120zł.

porównanie ofert pgnig i tauron

Źródło: optimalenergy.pl

W-3 – okres rozliczenia 2 miesiące – 500zł

oferta tauron

oferta pgnig

Źródło: optimalenergy.pl

Oba przedstawione przypadki to przewaga oferty Tauron, która oprócz niższych opłat abonamentowych, oferuje także niższą cenę za kWh gazu ziemnego. Im większa konsumpcja gazu, tym większe oszczędności. Trzeba dodać, że obie firmy posiadają sporo punktów punktów stacjonarnych, infolinia, eBOK, dlatego klienci mają możliwość szybkiego kontaktu z nimi.

Oferty dla firm od Tauron i PGNiG

Jak sprawa wygląda dla przedsiębiorstw, które korzystają z gazu? Firmy przygotowują indywidualne warunki umowy, według której będzie prowadzona współpraca. To, która oferta będzie bardziej atrakcyjna zależy od wielu czynników, takich jak seznonowość zapotrzebowania na gaz ziemny czy też aktualnie dostępne przez handlowców cenniki. Tauron pomimo dużo mniejszej liczby klientów kupujących od tej firmy gaz ziemny powoli zdobywa coraz więcej klientów biznesowych, którzy chcą kupować błękitne paliwo od tego sprzedawcy.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.33 (54 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić