Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Gaz > Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca?

Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca?

12345

Ocena 4.2/5 (5 głosy/ów)

Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca?
Urząd Regulacji Energetyki wydał ponad 200 koncesji na obrót paliwem gazowym w Polsce. Nie każda z firm mających odpowiednie pozwolenia zdecydowała się na prowadzenie sprzedaży. Mimo to dla nas - odbiorców oznacza to, że mamy spory wybór spośród firm zajmujących się sprzedażą gazu ziemnego. Czy zmiana sprzedawcy gazu niesie ze sobą korzyści?

Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca? Jakie różniece w cenie za kWh?

Pierwszym krokiem do zmiany sprzedawcy gazu jest wybranie najlepszej oferty spośród dostępnych. Głównym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest cena za kWh gazu i opłata abonamentowa. To od nich zależy jaką kwotę na rachunku zobaczymy po zużyciu określonej ilości kWh gazu. Na jakie różnice w cenie możemy liczyć? Podstawa to odpowiedź na pytanie ile gazu potrzeba do ogrzania domu w którym mieszkamy. Ceny kWh to różnica kilku groszy na każdej kWh. Co do opłaty abonamentowej – nie wszyscy ją stosują. Zdarzają się oferty, które zawierają tę opłatę w wysokości 10zł ale też takie gdzie dopłacimy tylko 3 zł. Najlepszym sposobem na określenie czy opłaca nam się dana oferta jest skorzystanie z porównywarki cen gazu, która za nas obliczy różnicę w wysokości rachunku za gaz. Różnice będą tym większe im więsze jest zużycie gazu ziemnego.

Oferty sprzedawców gazu ziemnego

Nowo powstałe firmy i te, które pojawiły się na naszym rynku przychodząc z zagranicy powoli zdobywają coraz więcej klientów. Właściwie można powiedzieć, że klienci są stopniowo odbierani PGNiG i nie będzie to duże nadużycie. Ponad 95% sprzedaży wciąż jest prowadzone właśnie przez tę firmę i powoli wskaźniki dotyczące sprzedaży zaczynają się zmieniać na korzyść pozostałych firm energetycznych. Dużo przedsiębiorstw zajmujących się tym samym oznacza dużą konkurencję i różnorodność. Póki co jednak w kontekście cen za gaz nie zobaczymy jeszcze ofert, które wbiją nas w fotel, gdy zobaczymy super niskie ceny za kWh gazu ziemnego. Na ten moment atrakcyjność ofert na gaz najczęściej podnoszą dodatkowe usługi powiązane w pewnym stopniu ze sprzedażą błękitnego paliwa. Oferty dual-fuel na prąd i gaz są dużo bardziej opłacalne, dzięki nim koszty są dobrze optymalizowane i odbiorcy są w stanie zaoszczędzić naprawdę duże kwoty. Oprócz takich ofert, dostępnych jest wiele pakietów z dostępem do usług elektryka, ubezpieczenia i wielu innych. Są także oferty, które oferują pewną ilość kWh za darmo lub gwarancję stałej ceny. Wszystkie te promocje warto rozpatrzyć. Na pewno jest w czym wybierać!

Opłaca się zmienić sprzedawcę gazu?

Tak! Zmiana sprzedawcy gazu opłaca się. Im więcej zmian tym lepiej dla nas samych. Uwolnienie rynku po to zostało wprowadzone, żeby z niego aktywnie korzystać i oszczędzać na tańszej błękitnej energii. Wybierając odpowiednią ofertę możemy liczyć, że nasze rachunki zmaleją o 5-20%. Wiele osób tłumaczy, że taka różnica nie jest satysfakcjonująca. Przed zmianami cen można się zabezpieczyć wybierając oferty z gwarancją ceny, wtedy przez rok lub dwa lata otrzymujemy rachunki niezależnie od cen rynkowych, które w najbliższym czasie na pewno będą wyższe. Czy rachunki niższe o 5-20% są wystarczające? W skali roku może być to nawet kilkaset złotych, dlatego każdy musi sam określić, czy przejdzie obojętnie obok takich oszczędności.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót