Porównaj oferty

18 sty 2019

Gaz - baza wiedzy

Czy zmiana dostawcy gazu przez internet jest bezpieczna?

Na przestrzeni lat ludzie coraz bardziej zaczęli cenić i dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie dotyczy to tylko ochrony życia, lecz bezpieczeństwa rozumianego jako zmniejszanie niebezpieczeństw w każdej dziedzinie życia. Przez wiele lat nasze społeczeństwo przekonywało się do realizacji transakcji finansowych i formalności przez internet. Ta droga komunikacji i zawierania różnego rodzaju umów wciąż przez wielu polaków nie jest obdarzona odpowiednim zaufaniem. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? W jaki sposób sprzedawcy gazu dbają o to, aby uchronić klientów przed oszustami?

Wróć do: Aktualności Czy zmiana dostawcy gazu przez internet jest bezpieczna?

Zaufani dostawcy gazu

Przy wyborze sprzedawcy gazu kierujemy się opiniami innych klientów i na ich podstawie oceniamy, czy dana firma jest godna zaufania. Nie jest to wcale zła praktyka. Wysoka rozpoznawalność i zaufanie klientów jest dla nas gwarancją bezpieczeństwa przy podpisywaniu dokumentów ze sprzedawcą. Jeśli znajdziemy w internecie bardzo atrakcyjną ofertę lecz z zupełnie nieznanej dla nas firmy, warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość zawarcia umowy w punkcie sprzedaży. Spotkanie się z pracownikiem dostawcy w jego lokalu jest traktowane przez wielu ludzi jako pewnego rodzaju podświadoma gwarancja, że umowa zostanie w pełni wypełniona, bez problemów dla obu stron. Praktyka wygląda czasami wręcz odwrotnie.

Zmiana dostawcy gazu przez internet. Czy jest się czego bać?

Transakcje internetowe, przelewy, płatności stają się codziennością. Od lat technologie informatyczne rozwijają się, zapewniając użytkownikom sieci wykonywanie czynności, które jeszcze niedawno wymagały od nas wyjścia z domu i często czekania w długich kolejkach. Sprzedawcy do każdego odbiorcy przypisują numer klienta, który jest weryfikowany przy każdej próbie podjęcia jakichkolwiek działań w zakresie zmiany sprzedawcy gazu. Oprócz tego dochodzą inne indywidualne numery i kody, które każdy sprzedawca przydziela w znany tylko jemu sposób. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi bezpieczeństwo w internecie, które jest z każdym dniem coraz większe. Firmy energetyczne powoli przekonują swoich klientów do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy gazu za pośrednictwem internetu. Zmiana sprzedawcy gazu przez internet jest bezpieczna jeśli zastosujemy się do naszych podpowiedzi. Wtedy można bez obaw podjąć się wyboru lepszego sprzedawcy gazu przy użyciu formularzy internetowych udostępnionych przez firmy zajmujące się sprzedażą gazu ziemnego.

Bezpieczny sprzęt w domu to podstawa pracy w internecie

Jakiekolwiek sposoby zabezpieczenia i szyfrowania nic nie wskurają, jeżeli korzystamy z komputera zaśmieconego szkodliwym oprogramowaniem. Wystarczy, że otworzymy maila z nieznanego dla nas adresu, a po otwarciu linku zainstaluje się u nas program szpiegujący lub inne programy, które wydobędą cenne informacje z naszego sprzętu. Dlatego powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych i pewnych komputerów. W przypadku stanowisk internetowych w pracy, szkole lub kafejce internetowej prawdopodobieństwo, że program szpiegujący działa w tle jest bardzo duże. Wniosek jest prosty, jeśli chcemy bezpiecznie przebrnąć przez proces zmiany sprzedawcy gazu (ale także bezpiecznie korzystać z innych form zakupu online) przy użyciu internetu, powinniśmy unikać takich miejsc i najlepiej korzystać ze swojego bezpiecznego urządzenia.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić