Porównaj oferty

6 cze 2018

Gaz - baza wiedzy

500 kWh gazu od Energa za darmo

Zmiana sprzedawcy gazu staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Świadczyć o tym mogą chociażby coraz to nowe oferty sprzedawców gazu ziemnego. Dziś sprawdzimy atrakcyjność kolejnej oferty. Tym razem pod lupę bierzemy firmę Energa i jej ofertę 500 kWh gazu od Energa za darmo.

Wróć do: Aktualności 500 kWh gazu od Energa za darmo

500 kWh gazu od Energa za darmo - kto może z oferty skorzystać?

Zacznijmy od warunków, jakie trzeba spełnić aby z oferty skorzystać. Przede wszystkim w okresie obowiązywania oferty czyli do końca czerwca 2018 roku podpisze ze sprzedawcą gazu - firmą Energa umowę dotyczącą sprzedaży gazu ziemnego. Kolejnym oczywistym punktem jest uregulowanie wszystkich rachunków za gaz wobec obecnego sprzedawcy prądu i gazu. Trzecim bardzo ważnym i już nie tak oczywistym kryterium jest konieczność rozliczenia w taryfie W-1. Dla przypomnienia napiszmy, że są to odbiorcy gazu ziemnego, którzy w ciągu roku zużywają mniej niż 3 350 kWh. W praktyce są to odbiorcy, którzy gaz ziemny wykorzystują w kuchni do przygotowywania potraw, natomiast błękitne paliwo nie jest wykorzystywany np. do celów grzewczych.

Po prostu gaz dla domu VII w nowej wersji tylko dla taryfy W-1 - jakie korzyści?

Wiemy już, kto z nas może skorzystać z oferty. Są to odbiorcy gazu ziemnego, którzy rozliczają się w grupie taryfowej W-1. Jeśli nie wiesz w jakiej taryfie się rozliczasz zobacz jak czytać rachunek za gaz ziemny. Wracając do naszych wymiernych korzyści wnikających z podpisania umowy z firmą Energa, 500 kWh w przeliczeniu na złotówki to 70,36 zł brutto. Skąd ta kwota? Jeśli pomnożymy 500 kWh razy cenę jednostkową zakupu kWh gazu ziemnego czyli 0,093 zł, całość mnożąc razy podatek VAT czyli 1,23 otrzymamy właśnie taką sumę.

W jaki sposób te pieniądze do nas trafią? W sposób pośredni tzn. sprzedawca gazu firma Energa przekazuje kwotę premii na indywidualny rachunek bankowy, na którym opłacane są należności za bieżące rachunki za gaz. Nadwyżka na rachunku zostanie zbilansowana przy kolejnych rozliczeniach.

W ofercie Po prostu gaz firma Energa oferuje także atrakcyjną cenę za kWh gazu ziemnego i opłatę abonamentową. Dla przykładu, mieszkaniec Warszawy płacąc miesięcznie 80 zł za gaz ziemny, w ciągu np. 3 lat obowiązywania umowy zaoszczędzi w odniesieniu do sprzedawcy z urzędu firmy PGNiG ponad 150 zł

500 kWh gazu od Energa za darmo

żródło: Porównywarka cen gazu dla domu z dnia 26.05 https://optimalenergy.pl/porownywarka-cen-gazu/

Jak widać nie brakuje ofert, dzięki którym w taryfie W-1 będziemy w stanie zapłacić mniej za gaz. Jeśli chcemy skorzystać z oferty firmy Fortum lub innego sprzedawcy gazu, wystarczy skorzystać z porównywarki cen gazu na stronie Optimalenegy.pl


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić