Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
Warmińsko mazurskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Warmińsko mazurskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo Warmińsko mazurskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Warmińsko-Mazurskie

Województwo zostało podzielone pomiędzy dwóch dystrybutorów. Część zachodnia jest obsługiwana przez Energa Dystrybutor np. miasto Elbląg czy stolica województwa Olsztyn, wschodnia natomiast przez PGE Dystrybucja. Obie firmy mają taki sam zakres obowiązków i dla odbiorców nie ma większego znaczenia, która z nich ma pod opieką ich firmy. Poza tym dystrybutora się nie wybiera, jest on określony ustawowo. Sprzedawca prądu to jednak zupełnie inna działalność. Najczęściej większość klientów, którzy do tej pory nie zmienili swojego sprzedawcy otrzymują rachunki za dystrybucję i sprzedaż od tej samej firmy. W wyniku liberalizacji rynku energetyki do głosu doszły mniejsze firmy jak i firmy niezwiązane wcześniej z energetyką, jest to efekt wolnorynkowego prawa. Korzystają na tym usługobiorcy, którzy śledzą poczynania na rynku i w pełni świadomie zmienili swoich sprzedawców, oszczędzając na tym spore sumy pieniędzy. Dlatego nie warto zwlekać z podejmowaniem tej decyzji, ponieważ podpisując np. umowę z gwarancją stałej ceny za kWh, nie musimy przejmować się tym, że przy równomiernym zużyciu prądu otrzymamy niespodziewanie wyższe rachunki.

Ceny energii - Warmia i Mazury

Taryfowe ceny prądu w województwie warmińsko-mazurskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Do OSD przypisany jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W województwie warmińsko-mazurskim odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy ENERGA. ceny energii Warmia i Mazury ENERGA

źródło: cennik taryfowy ENERGA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny energii na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa

Dostawcy gazu - województwo Warmińsko-Mazurskie

Spółka PSG, będąca częścią polskiego potentata energetycznego Grupy Kapitałowej PGNiG S.A., także na Warmii i Mazurach sprawuje obowiązek operatora systemu dystrybucyjnego. Konkurencja na rynku sprzedaży wciąż się zwiększa, powstają nowe firmy, które oferują ciekawe pakiety, w których można wybrać sprzedaż gazu, dzięki czemu łącząc kilka usług można zapłacić mniej. Dla klientów indywidualnych to kolejna ciekawa możliwość zapłacenia mniej za gaz. Klienci biznesowi są na nieco uprzywilejowanej pozycji bo oferowane dla nich taryfy gazu są dużo bardziej zróżnicowane i sprzedawcy mają możliwość przedstawienia atrakcyjniejszych ofert.

Ceny gazu w województwie warmińsko-mazurskim

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich domów wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego w województwie warmińsko-mazurskim PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa warmińsko-mazurskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia geotermalna - województwo Warmińsko-Mazurskie

Na tym terenie, podobnie jak w całej Polsce, są bardzo dobre warunki geotermalne. Położenie geograficzne Warmii i Mazur sprawia, że znajdują się w zasięgu dwóch prowincji geotermalnych. Dla mieszkańców oznacza to możliwość otrzymywania tańszego nawet o 50% ciepła niż przy ogrzewaniu gazem. Projekty przy wsparciu ze strony Unii Europejskiej będą zrealizowane do 2030 roku. Jest to ogromna szansa dla całej okolicy, ponieważ zostaną utworzone nowe miejsca pracy i skorzystają na tym odbiorcy.

Odnawialne źródła energii - województwo Warmińsko-Mazurskie

Strumień środków finansowych prosto z Unii Europejskiej jest bardzo dobrze dysponowany w tym województwie. Zostało już zrealizowanych wiele projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii. A duża ilość jest wciąż w planach, bądź leży na biurkach urzędników. Według szacunków w regionie około 10% produkowanej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Jako jeden z niewielu wywiąże się do 2020 roku ze zobowiązań wobec dyrektyw Parlamentu Europejskiego.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa warmińsko mazurskiego

Warmińsko mazurskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Energetyczne Centrum - oferta dla domu
Energetyczne Centrum - oferta dla domu
GDZIE NIE SPOJRZYSZ, TAM OSZCZĘDZASZ! Hasło sprzedawcy Energetyczne Centrum przyciąga wzrok i z pewnością zachęca do zapoznania się z ofertą. Każdy z nas bowiem chce oszczędzać tam gdzie to możliwe.
Kilowatogodzina – ile będzie kosztował prąd w 2016 roku?
Kilowatogodzina – ile będzie kosztował prąd w 2016 roku?
Rok 2016 zbliża się coraz większymi krokami. Nie tak dawno Prezes URE zatwierdzał stawki za kWh dla taryf G, a już za chwilę sprzedawcy będą chcieli składać nowe wnioski taryfowe. Czy kilowatogodzina prądu w roku 2016 będzie wyższa czy niższa od tej, którą płacimy obecnie?
Oszczędna zmiana
Oszczędna zmiana
Ilość alternatywnych sprzedawców prądu i gazu ziemnego w Polsce wzrasta z każdym kwartałem. Jednym z dłużej działających na rynku energii podmiotów jest firma Green, która przygotowała nową ofertę o nazwie „BRAVO Green”. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych będących konsumentami na sprzedaż tańszej energii elektrycznej oraz paliwa gazowego do naszych domów.
Zielona energia w Polsce. Kto kupuje najwięcej prądu z OZE?
Zielona energia w Polsce. Kto kupuje najwięcej prądu z OZE?
W Polsce dochodzi obecnie do transformacji energetycznej. Jej cel jest taki, aby tzw. zielona energia w Polsce była wytwarzana w coraz większej ilości. Obecnie dominująca rola węgla jako paliwa do produkcji energii elektrycznej jest niepodważalna. Rosnące jednak jego ceny, koszty związane z emisją CO2 czy chociażby prognozowane programy rządowe dot. fotowoltaiki mają na celu zwiększenie udziału produkcji energii elektrycznej w Polsce z OZE do dużo wyższego poziomu niż to ma miejsce obecnie.