Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
Warmińsko mazurskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Warmińsko mazurskie
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Warmińsko mazurskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Niskie zapotrzebowanie na gaz ziemny w województwie warmińsko-mazurskim, pomimo niezłej infrastruktury

Region ten charakteryzuje się stosunkowo dobrze rozbudowaną siecią gazową. Na 100 km2 przypada ok. 280 km rurociągów dystrybucji gazu. Średnia w kraju to 273 km. Nie wpływa to jednak na wysokie zużycia błękitnego paliwa przez osoby indywidualne. Mieszkańcy miast w tym województwie w ciągu roku zużywają średnio poniżej 1 200 kWh. To dużo mniej niż w innych regionach kraju. Powodem takiego stanu rzeczy może być wykorzystanie gazu w większości do podgrzewania posiłków i ew. podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a nie do ogrzewania, które idzie w parze z największym zapotrzebowaniem.

Bardzo małe zużycie prądu na Warmii i Mazurach efektem braku rozbudowanego przemysłu

Niecałe 4 000 GWh zużywają mieszkańcy, firmy i samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego. Tylko na Podlasiu to zużycie jest mniejsze. Z czego wynikać może tak małe zapotrzebowanie na energię? Na pewno nie z powodu mniejszego zużycia energii przez osoby prywatne. Jak pokazują statystyki osoby mieszkające na wsi zużywają rocznie średnio rocznie 810 kWh przy 640 kWh zużycia przez osoby mieszkające w miastach. Różnica na poziomie prawie 15% pomiędzy wsią a miastem ma swoje podłoże w:

  • Domy/mieszkania na wsi są większe, a co za tym idzie potrzebne jest więcej oświetlenia
  • Osoby mieszkające poza miastem posiadają budynki gospodarcze, które również trzeba oświetlić
  • Duża część mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje energię np. do prac związanych z przygotowaniem opału na zimę lub innych prac remontowo/naprawczych. Praca w garażu to hobby, za które trzeba m.in. zapłacić więcej energii

Wracając do naszego pytania, naszym zdaniem jest to wynik braku firm produkcyjnych i energochłonnych w regionie. Pamiętajmy, że w Polsce prawie 75% energii jest wykorzystywane przez przemysł. Jeśli w jakimś województwie nie jest on mocno rozwinięty, wtedy średnie zapotrzebowanie gwałtownie spada.

Optymalna liczba instalacji OZE na Warmii i Mazurach

Jeśli podzielimy obecnie moc zainstalowaną w OZE w całym kraju przez 16 czyli przez liczbę województw to wyjdzie nam, że w każdym z nich średnio powinniśmy mieć 530 MW mocy zainstalowanej. Wynik omawianego województwa jest niższy, bo wynosi ok. 440 MW, ale samych instalacji jest dość dużo, co należy uznać za sukces. W regionie dominują elektrownie wodne oraz wiatrowe. Moda i ekonomiczne uzasadnienie inwestowania w fotowoltaikę z pewnością w ciągu najbliższych lat odwróci ten trend.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa warmińsko mazurskiego

Warmińsko mazurskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

RWE - oferta dla domu
RWE - oferta dla domu
Oferty dla domu sprzedawcy RWE oferowane są tylko dla klientów zamieszkujących stolicę naszego kraju. Będąc użytkownikiem innych obszarów możemy zostać klientem spółki RWE tylko korzystając z oferty dla firm.
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego? Sprzedaż i dystrybucja.
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego? Sprzedaż i dystrybucja.

Gaz ziemny, choć nie jest tak niezbędny do funkcjonowania jak prąd, to jesteśmy przyzwyczajeni do wygody jaką daje chociażby ogrzewanie gazowe domów czy podgrzewanie wody. Ile ta wygoda kosztuje? Ile kosztuje 1kWh gazu ziemnego?

Gaz ziemny w PGNiG w nowym roku będzie tańszy, ale nie najtańszy
Gaz ziemny w PGNiG w nowym roku będzie tańszy, ale nie najtańszy
Nowy rok okazał się łaskawy dla odbiorców gazu ziemnego. Wszystko ze względu na decyzje obniżającą cenę 1 kWh błękitnego paliwa. Będzie taniej, ale jak się okazuje obniżka cen nie jest proporcjonalna do obniżek cen obserwowanych na Towarowej Giełdzie Energii. Taka sytuacja powoduje, że chodź nasze rachunki będą delikatnie niższe to i tak na rynku nie zabraknie bardziej atrakcyjnych ofert.