Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
Warmińsko mazurskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Warmińsko mazurskie
Gazu ziemny dla domu Warmińsko mazurskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Warmińsko mazurskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Niskie zapotrzebowanie na gaz ziemny w województwie warmińsko-mazurskim, pomimo niezłej infrastruktury

Region ten charakteryzuje się stosunkowo dobrze rozbudowaną siecią gazową. Na 100 km2 przypada ok. 280 km rurociągów dystrybucji gazu. Średnia w kraju to 273 km. Nie wpływa to jednak na wysokie zużycia błękitnego paliwa przez osoby indywidualne. Mieszkańcy miast w tym województwie w ciągu roku zużywają średnio poniżej 1 200 kWh. To dużo mniej niż w innych regionach kraju. Powodem takiego stanu rzeczy może być wykorzystanie gazu w większości do podgrzewania posiłków i ew. podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a nie do ogrzewania, które idzie w parze z największym zapotrzebowaniem.

Bardzo małe zużycie prądu na Warmii i Mazurach efektem braku rozbudowanego przemysłu

Niecałe 4 000 GWh zużywają mieszkańcy, firmy i samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego. Tylko na Podlasiu to zużycie jest mniejsze. Z czego wynikać może tak małe zapotrzebowanie na energię? Na pewno nie z powodu mniejszego zużycia energii przez osoby prywatne. Jak pokazują statystyki osoby mieszkające na wsi zużywają rocznie średnio rocznie 810 kWh przy 640 kWh zużycia przez osoby mieszkające w miastach. Różnica na poziomie prawie 15% pomiędzy wsią a miastem ma swoje podłoże w:

  • Domy/mieszkania na wsi są większe, a co za tym idzie potrzebne jest więcej oświetlenia
  • Osoby mieszkające poza miastem posiadają budynki gospodarcze, które również trzeba oświetlić
  • Duża część mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje energię np. do prac związanych z przygotowaniem opału na zimę lub innych prac remontowo/naprawczych. Praca w garażu to hobby, za które trzeba m.in. zapłacić więcej energii

Wracając do naszego pytania, naszym zdaniem jest to wynik braku firm produkcyjnych i energochłonnych w regionie. Pamiętajmy, że w Polsce prawie 75% energii jest wykorzystywane przez przemysł. Jeśli w jakimś województwie nie jest on mocno rozwinięty, wtedy średnie zapotrzebowanie gwałtownie spada.

Optymalna liczba instalacji OZE na Warmii i Mazurach

Jeśli podzielimy obecnie moc zainstalowaną w OZE w całym kraju przez 16 czyli przez liczbę województw to wyjdzie nam, że w każdym z nich średnio powinniśmy mieć 530 MW mocy zainstalowanej. Wynik omawianego województwa jest niższy, bo wynosi ok. 440 MW, ale samych instalacji jest dość dużo, co należy uznać za sukces. W regionie dominują elektrownie wodne oraz wiatrowe. Moda i ekonomiczne uzasadnienie inwestowania w fotowoltaikę z pewnością w ciągu najbliższych lat odwróci ten trend.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa warmińsko mazurskiego

Warmińsko mazurskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Mocny pierwszy kwartał na rynku energii.
Mocny pierwszy kwartał na rynku energii.
Kolejny w tym roku raport dotyczący ilość odbiorców, którzy skorzystali z prawa wyboru sprzedawcy energii elektrycznej pokazuje, że w lutym z tej możliwości skorzystało prawie 10 tysięcy osób indywidualnych oraz firm. Zainteresowanie segmentu biznesowego wróciło do poziomu z pancernika-listopada 2012 roku i wyniosło poniżej 3 tys. zmian. Wśród indywidualnych odbiorców wciąż, z miesiąca na miesiąc, popularność zmiany sprzedawcy wzrasta.
ENEA - wynik finansowy w 2013 roku
ENEA - wynik finansowy w 2013 roku
W pierwszym półroczu tego roku pomimo zarejestrowania spadku przychodów, odnotowała wzrosty zysków. Zysk netto tej grupy wzrósł o ponad 7% do 452 mln zł. Część pieniędzy Enea zamierza wydać na inwestycje.
Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Zdaniem ekspertów i sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, obecne marże są już tak niskie, że nie możemy już liczyć na dalsze obniżki cen. Ile w tym prawdy i na co tak naprawdę możemy liczyć?
Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!
Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!
Wyższe ceny prądu dla mieszkańców Warszawy. Firma Innogy, która w zdecydowanej większości obsługuje mieszkańców stolicy wprowadziła nowe cenniki dla taryfy G na rok 2019.