Strona główna > Umowa przez Internet na gaz

Umowa przez Internet na gaz

Dostępna na polskim rynku umowa przez Internet na gaz szybko zyskuje na popularności. Dzięki bardzo atrakcyjnym warunkom sprzedaży gazu dla gospodarstw domowych, a także dla przedsiębiorców zwieranych jest w Polsce coraz więcej umów przez Internet. 

Umowa przez Internet na gaz w Polsce

Historia dotycząca możliwości zawarcia umowy online na zakup gazu ziemnego nie jest w Polsce zbyt długa. Jeśli umowę przez Internet zdefiniujemy jako umowę, w której przy jej podpisaniu nie jest potrzebna wizyta np. handlowca czy też kuriera to tak naprawdę rok 2018 jest pierwszym rokiem, w którym tego typu rozwiązanie zostało w Polsce na szeroką skalę zastosowane.

W przeszłości różni dostawcy gazu ziemnego posiadali proste generatory umów, które po wprowadzeniu danych służyły do wygenerowania pliku w formacie .pdf i przesłaniu ich za pomocą kuriera do odbiorcy, w celu podpisania umowy. Nie ma to oczywiście za wiele wspólnego z finalizacją umów przez Internet. Pokazuje to jedna potrzebę jaka na rynku dojrzewała. Coraz większe grono odbiorców gazu ziemnego i innych usług ma dość wydzwaniania przedstawicieli handlowych. Proste i przejrzyste generatory umów online na gaz pozwalają uniknąć niepotrzebnego zamieszania związanego ze zmianą sprzedawcy gazu, która to zmiana przypomina zmianę operatora telefonu komórkowego i z biegiem czasu proces ten z pewnością będzie coraz bardziej popularny.

Korzyści wynikające z zawarcia umowy na gaz

Porównanie cen gazu to pierwsza czynność jaką musimy wykonać. Korzystamy z dedykowanego narzędzia dostępnego na stronie Optimalenergy.pl
  • Jeśli mamy już wybraną ofertę klikamy w przycisk: Umowa online
  • umowa na gaz przez internet

    • Po kliknięciu w ten przycisk jesteśmy przenoszeni do generatora umów. W generatorze będzie musieli podać nasze dane, które zostaną wpisane do umowy, a także wcześniej wymienione informacje z rachunku za gaz ziemny. 
    • Przy podpisywaniu umowy przez Internet z pewnością zostaniemy także poproszeni o załączenie skanu ostatniego rachunku za gaz, który nie jest starszy niż 6 miesięcy. Załączenie tego dokumentu daje nowemu, wybranemu przez nas sprzedawcy gazu zweryfikować czy przy wprowadzaniu danych takich jak numer licznika gazu nie popełniliśmy błędu.

    Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, już po upływie 21 dni od dnia wypełnienia umowy przez Internet będziemy mogli zacząć współpracę z nowym sprzedawcą gazu.