Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
Świętokrzyskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Świętokrzyskie
Gazu ziemny dla domu Świętokrzyskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Świętokrzyskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Słaba gazyfikacja regionu wynikiem niskiego zapotrzebowania na gaz ziemny

Województwo świętokrzyskie należy do jednego z najsłabiej zgazyfikowanych województw w Polsce. Na 100 km2 powierzchni przypada tylko ok. 200 km sieci gazowej (średnia w Polsce to 275 km). Taki stan przekłada na niską wartość średniego zużycia gazu ziemnego przez mieszkańców regionu w ciągu roku. Wygląda to tak na poniżej:

  • Mieszkaniec miasta zużywa 1 210 kWh
  • Mieszkaniec wsi zużywa 290 kWh

Powyższe wartości są o ok. 20% niższe od średniej krajowej. Skąd w takim razie taki wynik. Naszym zdaniem niższe zużycie gazu może mieć związek z tym do jakich celów jest on wykorzystywany. Duży odsetek tzw. kuchenkowców, którzy błękitnym paliwem podgrzewają tylko i wyłącznie posiłki powoduje, że średnie zużycie gazu przypadające na 1 osobę może być niższe niż w innych rejonach Polski.

Zużycie prądu w Świętokrzyskim w średniej krajowej

Inaczej niż w przypadku gazu ziemnego sprawa wygląda w przypadku energii elektrycznej. Zarówno mieszkańcy miast jak i obszarów wiejskich zużywają ok. 640 kWh rocznie. Ta wartość oscyluje wokół średniej krajowej.

Całe województwa z kolei charakteryzuje się małym zużyciem prądu, które oscyluje w granicach 5 TWh. To prawie 5 razy mniej niż zapotrzebowanie na śląsku i dwa razy mniej niż w województwie łódzkim! Taki wynik to przede wszystkim brak w regionie przemysłu energochłonnego czy też dużych zakładów przemysłowych, które wykazują duże zużycie energii.

Brak rozwoju OZE w Świętokrzyskim

Kiedy spojrzymy na dane URE, które mówią o mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii na poziomie 270 MW można odnieść wrażenie, że jak na jedno z najmniejszych województw w Polsce sytuacja nie jest zła. Okazuje się jednak, że aż 230 MW przypada na instalację spalającą biomasę w powiecie staszowskim. Gdyby nie ta inwestycja to region dysponowałby zaledwie 40 MW mocy zainstalowanej…

Zaniedbania w tym obszarze włodarzy województwa są nadspodziewanie duże. Czy coś się w najbliższych latach zmieni w tym obszarze? Może być o to trudno. Przede wszystkim dlatego, że nie ma informacji na temat planowanych większych inwestycji komercyjnych, a rozwój fotowoltaiki prosumenckiej potrzebuje lat, aby w widoczny sposób wpłynął na liczbę zainstalowanych MW.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa świętokrzyskiego

Świętokrzyskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Fuzje energetyczne w Polsce?
Fuzje energetyczne w Polsce?
O planach wchłonięcia spółek zarządzających kopalniami węgla do koncernów energetycznych poinformował niedawno \"Dziennik Gazeta Prawna\". Zależność występująca pomiędzy energetyką a spółkami węglowymi już teraz jest bardzo wyraźna, a jej zwiększenie wcale nie musi przełożyć się na poprawę kondycji finansowej kopalń.
Enea. Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
Enea. Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
Enea oferta dla firmy. Taryfy C11, C12a, C12b, C13 oraz SN B21, B22 i B23. W niecałe dwie i pół minuty przedstawimy jak czytać fakturę przychodzącą do firm za prąd, co oznaczają poszczególne wartości na rachunku za energię, jakie stawki ulegną zmianie jeśli zdecydujesz się zmienić dostawcę energii elektrycznej oraz jak porównać i wybrać najlepszą ofertę do firmy.
Porównanie cen prądu u różnych dostawców
Porównanie cen prądu u różnych dostawców
Porównanie cen prądu u różnych dostawców energii elektrycznej to nie jest łatwa sprawa. Wbrew pozorom różnica wynikająca z osiąganych oszczędności nie zależy tylko i wyłącznie od cen za kWh prądu. Wpływ na taki stan rzeczy ma jeszcze kilka innych czynników.
Ceny gazu ziemnego dla firm
Ceny gazu ziemnego dla firm
Ceny gazu ziemnego dla firm wpływają nie tylko na kondycję finansową samej spółki, która gaz ziemny kupuje, ale także w sposób pośredni przekłada się na ceny usług czy towarów jakie firma świadczy. Wyższe koszty zakupu błękitnego paliwa finalnie i tak będziemy chcieli przenieść na klienta końcowego. W jaki sposób zabezpieczyć się przed wzrostem cen gazu ziemnego?