Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
Świętokrzyskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Świętokrzyskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo Świętokrzyskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Świętokrzyskie

Do większości lokali na terenie tego województwa dostarczany prąd pochodzi z sieci dystrybucyjnych należących do PGE Dystrybucja. Tauron Dystrybucja S.A. zajmuje się dystrybucją w południowo-zachodniej części, w kilku gminach. Klienci z tego regionu, podobnie jak z całej Polski, mają do wyboru wiele ciekawych ofert, które pozwolą zaoszczędzić środki budżetu domowego i firmy. Formalności związane ze zmianą, po wydaniu odpowiedniego upoważnienia, przejmuje nowy dostawca. Nie musimy przejmować się dalszymi procesami, które i tak są proste jak zmiana operatora sieci komórkowej. Przy wyborze nowej oferty polecamy zapoznać się szerzej z ofertami różnych sprzedawców, ponieważ każdy posiada indywidualne promocje, które akurat mogą idealnie pasować do potrzeb usługobiorcy.

Ceny energii w województwie świętokrzyskim

Taryfowe ceny energii w województwie świętokrzyskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Z operatorem związany jest jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W województwie świętokrzyskim zdecydowana większość osób jest klientami firmy PGE. ceny prądu w województwie świętokrzyskim PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Jak widzimy na powyższych wykresach przedstawiających ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Dostawcy gazu - województwo Świętokrzyskie

W odróżnieniu od większości województw, na terenie tego działa w dwóch gminach dystrybutor gazu EWE, są to gminy:
  • Busko Zdrój
  • Pińczów
Pozostała część w tym miasto wojewódzkie Kielce jest operowana przez PSG S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej PGNiG. Dystrybucja a sprzedaż, podobnie jak w przypadku prądu zostały rozdzielone i tutaj. Zmiana sprzedawcy gazu dla klientów indywidualnych jest dobrą okazją na zaoszczędzenie pieniędzy z domowego budżetu. Najlepszą opcją jest wybranie oferty, która łączy kilka usług i serwisów. Jest to coraz bardziej popularne łączenie, które znajduje wielu odbiorców. Przedsiębiorcy mogą liczyć na większą swobodę w tej kwestii, przy większych zużyciach paliwa oferowane są dużo lepsze warunki umowy, a co za tym idzie można zaoszczędzić spore sumy na odpowiednim porozumieniu. Klienci indywidualni są kuszeni ofertami sprzedaży prądu i gazu w pakiecie, które to oferty mogą generować większe oszczędności.

Strategia rozwoju - województwo Świętokrzyskie

Polska jako członek Unii Europejskiej ma liczne zobowiązania wobec wspólnoty. W sferze energetyki głównym obowiązkiem jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii, a także m.in. zmniejszenie zanieczyszczeń. Dlatego realizowane są projekty rozwoju regionów, które skupiają się wokół rozwoju energetycznego, który z czasem ma przynieść wymierne korzyści. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i przede wszystkim konkurencyjność i wysoka efektywność gospodarki są priorytetami. Województwo Świętokrzyskie realizuje wszystkie postulaty dzięki dużej różnorodności środowiska. Stwarza to odpowiednie warunki do rozwoju w regionie większości dostępnych technologii wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Ceny prądu i gazu - województwo Świętokrzyskie

Na ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego mają wpływ opłaty nakładane przez dystrybutora i sprzedawcę. Są to np. opłata dystrybucyjna, handlowa, abonamentowa. Wiele firm dzięki odpowiedniemu ograniczeniu wydatków osiągnęły optymalizację, która pozwala oferować klientom możliwie najniższe ceny produktów. Ceny w poszczególnych województwach nie różnią się znacząco, możliwa jest różnica kilku groszy, wynika to z potrzeby dystrybucji energii. Stawki sprzedaży prądu i gazu są zazwyczaj na tym samym poziomie u alternatywnych sprzedawców prądu i gazu, bez względu na lokalizację w jakiej pobieramy prąd i gaz. Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich domów używają błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego województwo świętokrzyskie PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa świętokrzyskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa świętokrzyskiego

Świętokrzyskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Porównanie cen energii elektrycznej 2015
Porównanie cen energii elektrycznej 2015
Do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zachęcają nas reklamy w gazetach, internecie czy też telewizji. Głównym czynnikiem mającym nakłonić nas do zmiany sprzedawcy prądu jest to, że porównanie cen energii elektrycznej w odniesieniu do naszego obecnego sprzedawcy wskazuje możliwość wygenerowania oszczędności. Czy tak faktycznie jest, a jeśli tak to gdzie zapłacimy najmniej?
Najtańszy prąd w Twoim mieście
Najtańszy prąd w Twoim mieście
W różnych miastach płacimy różne stawki za prąd, nawet jeśli wcześniej nie zmienialiśmy sprzedawcę energii elektycznej. Wynika to z różnic w taryfach zatwierdzanych przez Urząd Regulacji energetyki. Te różnice nie są wielkie, ale występują w Polsce obszary, gdzie za prąd płacimy mniej.
Auta hybrydowe a elektryczne
Auta hybrydowe a elektryczne
Za kilkanaście lat auta spalinowe powinny odejść w zapomnienie, a o prym na rynku motoryzacyjnym będą walczyć tylko pojazdy hybrydowe i elektryczne. Oba typy są uważane za dużo bardziej przyjazne środowisku i to w nich jest pokładana nadzieja na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w aglomeracjach. Naukowcy i technolodzy wciąż prowadzą badania nad stworzeniem możliwie najlepszych maszyn, które nie będą odstraszały nabywców z powodu słabych osiągów i wysokiej ceny.
Co powinna zawierać umowa na gaz?
Co powinna zawierać umowa na gaz?
Polacy powoli przekonują się do możliwości zmiany sprzedawcy gazu. Różnice w cenie przyciągają nowych klientów i zwiększają dzięki temu konkurencję na rynku. PGNiG wciąż dominuje w tym segmencie, jednak kto wie, czy za kilka lat to się nie zmieni. Przy podpisywaniu umowy trzeba wiedzieć co powinno się na niej znaleźć. Niezależnie czy podpisujemy ją z potentatem, czy mniejszym sprzedawcą gazu, w dokumentach muszą znaleźć się te same zapisy.