Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
Świętokrzyskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Świętokrzyskie
Gazu ziemny dla domu Świętokrzyskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Świętokrzyskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Słaba gazyfikacja regionu wynikiem niskiego zapotrzebowania na gaz ziemny

Województwo świętokrzyskie należy do jednego z najsłabiej zgazyfikowanych województw w Polsce. Na 100 km2 powierzchni przypada tylko ok. 200 km sieci gazowej (średnia w Polsce to 275 km). Taki stan przekłada na niską wartość średniego zużycia gazu ziemnego przez mieszkańców regionu w ciągu roku. Wygląda to tak na poniżej:

  • Mieszkaniec miasta zużywa 1 210 kWh
  • Mieszkaniec wsi zużywa 290 kWh

Powyższe wartości są o ok. 20% niższe od średniej krajowej. Skąd w takim razie taki wynik. Naszym zdaniem niższe zużycie gazu może mieć związek z tym do jakich celów jest on wykorzystywany. Duży odsetek tzw. kuchenkowców, którzy błękitnym paliwem podgrzewają tylko i wyłącznie posiłki powoduje, że średnie zużycie gazu przypadające na 1 osobę może być niższe niż w innych rejonach Polski.

Zużycie prądu w Świętokrzyskim w średniej krajowej

Inaczej niż w przypadku gazu ziemnego sprawa wygląda w przypadku energii elektrycznej. Zarówno mieszkańcy miast jak i obszarów wiejskich zużywają ok. 640 kWh rocznie. Ta wartość oscyluje wokół średniej krajowej.

Całe województwa z kolei charakteryzuje się małym zużyciem prądu, które oscyluje w granicach 5 TWh. To prawie 5 razy mniej niż zapotrzebowanie na śląsku i dwa razy mniej niż w województwie łódzkim! Taki wynik to przede wszystkim brak w regionie przemysłu energochłonnego czy też dużych zakładów przemysłowych, które wykazują duże zużycie energii.

Brak rozwoju OZE w Świętokrzyskim

Kiedy spojrzymy na dane URE, które mówią o mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii na poziomie 270 MW można odnieść wrażenie, że jak na jedno z najmniejszych województw w Polsce sytuacja nie jest zła. Okazuje się jednak, że aż 230 MW przypada na instalację spalającą biomasę w powiecie staszowskim. Gdyby nie ta inwestycja to region dysponowałby zaledwie 40 MW mocy zainstalowanej…

Zaniedbania w tym obszarze włodarzy województwa są nadspodziewanie duże. Czy coś się w najbliższych latach zmieni w tym obszarze? Może być o to trudno. Przede wszystkim dlatego, że nie ma informacji na temat planowanych większych inwestycji komercyjnych, a rozwój fotowoltaiki prosumenckiej potrzebuje lat, aby w widoczny sposób wpłynął na liczbę zainstalowanych MW.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa świętokrzyskiego

Świętokrzyskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Biomasa – choinki to nie śmieci, ale źródło energii
Biomasa – choinki to nie śmieci, ale źródło energii
Kolejny raz w stolicy rusza akcja „Ciepło z natury 2014”, organizowana przez PGNiG Termika oraz Urząd miasta stołecznego Warszawy, w ramach której w styczniu odbędzie się zbiórka świątecznych choinek. Drzewko, nie musi trafić na śmietnik, ale może trafić do stołecznych elektrociepłowni i być wykorzystane jako ekologiczne paliwo.
Opłaty za prąd
Opłaty za prąd
Opłata za energię elektryczną u niektórych kojarzy się ze złem koniecznym i jest to w pewnym sensie uzasadnione. Chcąc nie chcąc z prądu korzystamy i musimy za niego płacić. Jak dokonywać opłat i jak będą wyglądać za kilka lat?
Najtańsza energia elektryczna
Najtańsza energia elektryczna
Sytuacja polskiej energetyki pozwala podejrzewać, że sektor energetyczny i całe bezpieczeństwo energetyczne kraju są zagrożone. Ma to wpływ na ceny energii elektrycznej, które niższe już raczej nie będą, a na pewno już nie roku 2015.
Taryfa C11. Duże oszczędności dla firm!
Taryfa C11. Duże oszczędności dla firm!
Taryfa C11 to najczęściej spotykana taryfa stosowana w wiekszości małych firm w Polsce. Dziś rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.