Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
Świętokrzyskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Świętokrzyskie

Dostawcy prądu - województwo Świętokrzyskie

Do większości lokali na terenie tego województwa dostarczany prąd pochodzi z sieci dystrybucyjnych należących do PGE Dystrybucja. Tauron Dystrybucja S.A. zajmuje się dystrybucją w południowo-zachodniej części, w kilku gminach. Klienci z tego regionu, podobnie jak z całej Polski, mają do wyboru wiele ciekawych ofert, które pozwolą zaoszczędzić środki budżetu domowego i firmy. Formalności związane ze zmianą, po wydaniu odpowiedniego upoważnienia, przejmuje nowy dostawca. Nie musimy przejmować się dalszymi procesami, które i tak są proste jak zmiana operatora sieci komórkowej. Przy wyborze nowej oferty polecamy zapoznać się szerzej z ofertami różnych sprzedawców, ponieważ każdy posiada indywidualne promocje, które akurat mogą idealnie pasować do potrzeb usługobiorcy.

Ceny energii w województwie świętokrzyskim

Taryfowe ceny energii w województwie świętokrzyskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Z operatorem związany jest jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W województwie świętokrzyskim zdecydowana większość osób jest klientami firmy PGE. ceny prądu w województwie świętokrzyskim PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Jak widzimy na powyższych wykresach przedstawiających ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Dostawcy gazu - województwo Świętokrzyskie

W odróżnieniu od większości województw, na terenie tego działa w dwóch gminach dystrybutor gazu EWE, są to gminy:
  • Busko Zdrój
  • Pińczów
Pozostała część w tym miasto wojewódzkie Kielce jest operowana przez PSG S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej PGNiG. Dystrybucja a sprzedaż, podobnie jak w przypadku prądu zostały rozdzielone i tutaj. Zmiana sprzedawcy gazu dla klientów indywidualnych jest dobrą okazją na zaoszczędzenie pieniędzy z domowego budżetu. Najlepszą opcją jest wybranie oferty, która łączy kilka usług i serwisów. Jest to coraz bardziej popularne łączenie, które znajduje wielu odbiorców. Przedsiębiorcy mogą liczyć na większą swobodę w tej kwestii, przy większych zużyciach paliwa oferowane są dużo lepsze warunki umowy, a co za tym idzie można zaoszczędzić spore sumy na odpowiednim porozumieniu. Klienci indywidualni są kuszeni ofertami sprzedaży prądu i gazu w pakiecie, które to oferty mogą generować większe oszczędności.

Strategia rozwoju - województwo Świętokrzyskie

Polska jako członek Unii Europejskiej ma liczne zobowiązania wobec wspólnoty. W sferze energetyki głównym obowiązkiem jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii, a także m.in. zmniejszenie zanieczyszczeń. Dlatego realizowane są projekty rozwoju regionów, które skupiają się wokół rozwoju energetycznego, który z czasem ma przynieść wymierne korzyści. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i przede wszystkim konkurencyjność i wysoka efektywność gospodarki są priorytetami. Województwo Świętokrzyskie realizuje wszystkie postulaty dzięki dużej różnorodności środowiska. Stwarza to odpowiednie warunki do rozwoju w regionie większości dostępnych technologii wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Ceny prądu i gazu - województwo Świętokrzyskie

Na ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego mają wpływ opłaty nakładane przez dystrybutora i sprzedawcę. Są to np. opłata dystrybucyjna, handlowa, abonamentowa. Wiele firm dzięki odpowiedniemu ograniczeniu wydatków osiągnęły optymalizację, która pozwala oferować klientom możliwie najniższe ceny produktów. Ceny w poszczególnych województwach nie różnią się znacząco, możliwa jest różnica kilku groszy, wynika to z potrzeby dystrybucji energii. Stawki sprzedaży prądu i gazu są zazwyczaj na tym samym poziomie u alternatywnych sprzedawców prądu i gazu, bez względu na lokalizację w jakiej pobieramy prąd i gaz. Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich domów używają błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego województwo świętokrzyskie PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa świętokrzyskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa świętokrzyskiego

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Jak bezpiecznie pozbywać się akumulatorów, baterii czy sprzętów RTV/AGD?
Jak bezpiecznie pozbywać się akumulatorów, baterii czy sprzętów RTV/AGD?
Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą ZSEE z 29.07.2005 roku, wyrzucając elektrośmieci do śmietnika łamiemy prawo. Stwarzane w ten sposób zagrożenie dla środowiska może nas kosztować  karę grzywny do 5 tysięcy złotych. Co więc zatem robić ze zużytym sprzętem i co się z nim dzieje potem?
Godzina dla Ziemi – dziś zróbmy coś dla planety
Godzina dla Ziemi – dziś zróbmy coś dla planety
Dziś o godz. 20.30 wszyscy chętni uczestnicy akcji \"Godzina dla Ziemi\" na 60 minut zgaszą światło. Głównym zadaniem akcji według ekologów z WWF jest uświadomienie społeczeństwu, że wszyscy możemy i powinniśmy dbać o środowisko. W wydarzeniu zadeklarowało udział blisko 160 państw i 7 tys. miast.
Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?
Jak zaoszczędzić energię elektryczną w domu?
Oszczędzanie energii w domu powinno być oczywiste dla każdego. Nie chodzi tu jednak o  życie bez elektrycznośći, ale po prostu racjonalne wykorzystywanie urządzeń elektrycznych, dzięki czemu nie tylko zmniejszymy rachunki, ale też pomożemy środowisku.
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Targi RENEXPO Poland za nami. Podsumowanie
Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja Targów RENEXPO® Poland potwierdziło, że tego typu wydarzenia są polskiej branży OZE zdecydowanie potrzebne. VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbyły się w dniach 25-27 października 2017 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Patronat Honorowy nad wydarzeniem organizowanym przez REECO Poland objęli: Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.