Porównaj oferty

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski położona w województwie wielkopolskim podobnie jak setki innych gmin w naszym kraju nie pozostaje także obojętna na rozwój elektromobilności w Polsce. Jej władze zauważając coraz większą liczbę pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego postanowiły więc zainwestować w stację ładowania, która będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Dwa jej modele zostały oddane do użytku dla kierowców na początku 2019 roku i finansowane były z projektu Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Stacja ładowania Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski — oferta 

Stacje ładowania, w jakie zainwestowała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, zlokalizowane są w Centrum Przesiadkowym, znajdującym się przy ulicy Andrzeja Kowalczyka 3. Łącznie dla kierowców samochodów elektrycznych zapewniają one natomiast 4 punkty ładowania, które dostępne są przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. 

Każda ze stacji ładowania składa się z dwóch punktów ładowania o mocy 50 kW. Przy czym w obu przypadkach jeden punkt wyposażony jest w typy złącza IEC-62196-T2-F-CABLE - IEC 62196 Type 2, natomiast drugi IEC-62196-T2-COMBO - Combo type 2 based. 

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski zamontowała te dwie stacje ładowania w ramach instalowanych także stacji ładowania dla pojazdów autobusowych zasilanych za pomocą energii elektrycznej. W ten sposób zrobiła ona ukłon w stronę kierowców poruszających się po tym mieście za pomocą elektryków lub samochodów hybrydowych. 

Opinie o stacji ładowania w Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski

Stacja ładowania, jaką oferuje dla swoich mieszkańców oraz turystów Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski została zlokalizowana w odpowiedniej części miasta. Dzięki temu dojazd do niej jest bezproblemowy, a miejsca na zaparkowanie pojazdu elektrycznego w czasie jego ładowania nie brakuje. Dwie stacje, gwarantujące łącznie cztery punkt ładowania zapewniają natomiast możliwość korzystania z nich bez długiego czasu oczekiwania na swoją kolej do podpięcia samochodu. 

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Ostrów Wielkopolski 1 2 2 Szczegóły