Strona główna > Stacje ładowania samochodów elektrycznych > Mapa stacji ładowania > Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - stacje ładowania samochodów elektrycznych

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
NazwaGmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Emailmspizewska@umostrow.pl
Telefon62 58-22-207

 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski położona w województwie wielkopolskim podobnie jak setki innych gmin w naszym kraju nie pozostaje także obojętna na rozwój elektromobilności w Polsce. Jej władze zauważając coraz większą liczbę pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego postanowiły więc zainwestować w stację ładowania, która będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Dwa jej modele zostały oddane do użytku dla kierowców na początku 2019 roku i finansowane były z projektu Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Stacja ładowania Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski — oferta 

Stacje ładowania, w jakie zainwestowała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, zlokalizowane są w Centrum Przesiadkowym, znajdującym się przy ulicy Andrzeja Kowalczyka 3. Łącznie dla kierowców samochodów elektrycznych zapewniają one natomiast 4 punkty ładowania, które dostępne są przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. 

Każda ze stacji ładowania składa się z dwóch punktów ładowania o mocy 50 kW. Przy czym w obu przypadkach jeden punkt wyposażony jest w typy złącza IEC-62196-T2-F-CABLE - IEC 62196 Type 2, natomiast drugi IEC-62196-T2-COMBO - Combo type 2 based. 

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski zamontowała te dwie stacje ładowania w ramach instalowanych także stacji ładowania dla pojazdów autobusowych zasilanych za pomocą energii elektrycznej. W ten sposób zrobiła ona ukłon w stronę kierowców poruszających się po tym mieście za pomocą elektryków lub samochodów hybrydowych. 

Opinie o stacji ładowania w Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski

Stacja ładowania, jaką oferuje dla swoich mieszkańców oraz turystów Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski została zlokalizowana w odpowiedniej części miasta. Dzięki temu dojazd do niej jest bezproblemowy, a miejsca na zaparkowanie pojazdu elektrycznego w czasie jego ładowania nie brakuje. Dwie stacje, gwarantujące łącznie cztery punkt ładowania zapewniają natomiast możliwość korzystania z nich bez długiego czasu oczekiwania na swoją kolej do podpięcia samochodu. 

Szukaj stacji operatora Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Ostrów Wielkopolski122Szczegóły