Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Śląsk
Gazu ziemny dla domu Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Największe zapotrzebowanie na prąd jest na Śląsku

Ponad 25 000 GWh zużywanych jest każdego roku w województwie śląskim. O ile odbiorcy indywidualni nie pobierają więcej prądu od mieszkańców innych województw o tyle zapotrzebowanie przemysłu jest praktycznie kilkukrotnie większe niż w innych rejonach Polski. Ma to związek z lokalizacją na Śląsku przemysłu tzw. energochłonnego, który produkuje różnego rodzaju metalowe elementy, branży motoryzacyjnej czy też tej cały czas związanej z górnictwem. Należy także pamiętać, że same elektrownie znajdujące się na śląsku potrzebują bardzo duże ilości energii na tzw. potrzeby własne. To wszystko składa się na finalny – bardzo wysoki poziom zapotrzebowania na energię.

Gazyfikacja województwa śląskiego szansą na czystsze powietrze

Dostęp do surowca jakim jest węgiel kamienny z powoduje, że bardzo dużo mieszkańców tego regionu do ogrzewania wykorzystuje kotły na paliwo stałe. Zmiana w tym obszarze stale postępuje, pomimo tego, że kopalnie będą funkcjonować przynajmniej do 2050 roku i brak dostępu do taniego paliwa stałego będzie możliwy jeszcze przez lata. Małymi krokami prowadzone są ciągłe działania mające na celu zwiększenie udziału % osób korzystających z gazu ziemnego. Efektem tego typu działań jest statystyka mówiąca o tym, że to mieszkańcy Śląska zużywają najwięcej gazu ziemnego!

Czas na odnawialne źródła energii na Śląsku

Na chwilę obecną w województwie śląskim jest dostępnych 270 MW mocy zainstalowanej w OZE. To niewiele w porównaniu z innymi województwami. Lepsze warunki wietrzne w innych rejonach Polski spowodowały, że nie mamy w tym województwie zbyt wielu farm. Z kolei duża liczba mieszkańców to potencjalna szansa na zwiększenie liczby zainstalowanych MW w OZE. Na zauważalny efekt tego typu działań trzeba będzie jedna trochę poczekać. Duże zaludnienie w regionie to także dużo odpadów. W miejscowości Świętochłowice ma niebawem zostać wybudowana prototypowa instalacja, która produkuje energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Do 2025 ma też powstać na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego największa w Polsce spalarnia śmieci.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa śląskiego

Śląsk – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.
Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.
Jak poinformował prezes URE Marek Woszczyk od 1 stycznia 2014 roku odbiorcy energii elektrycznej, którzy zdecydują się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w dalszym ciągu będą otrzymywać jeden rachunek za energię elektryczną.
URE radzi konsumentom energii i paliw gazowych jak bezpiecznie spędzić wakacje
URE radzi konsumentom energii i paliw gazowych jak bezpiecznie spędzić wakacje
Przed wakacjami większość z nas zaprzątnięta jest planowaniem urlopu. Żeby nie obciążać się niepokojącymi myślami podczas wypoczynku, czy aby na pewno wszystko jest bezpieczne w domu i wszystkie sprawy zostały załatwione przed naszym wyjazdem URE po raz piąty informuje nas o ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa, praw i obowiązków konsumentów gazu i energii elektrycznej przed rozpoczęciem sezonu urlopowego.
Raport o rynku energii. Zapotrzebowanie na energię rośnie, wiedza nie
Raport o rynku energii. Zapotrzebowanie na energię rośnie, wiedza nie
Co przeciętny Polak wie na temat rynku energii? Że trzeba zapłacić rachunek. I tyle. Jak pokazują badania, aż 7 na 10 z nas nie wie ile zużywa prądu. I o ile może nie dziwić brak wiedzy na temat wykorzystanych kilowatogodzin, to już nieświadomość wysokości bieżących opłat może zaskakiwać.
Fotowoltaika na kredyt. Porównanie możliwości finansowania
Fotowoltaika na kredyt. Porównanie możliwości finansowania
Rok 2019 jest przełomowy dla branży fotowoltaicznej. Moc zainstalowanych systemów i liczba odbiorców, którzy zdecydowali się na produkcję prądu ze słońca rośnie bardzo szybko. Z pewnością chętnych byłoby więcej, gdyby nie problem związany z wysokimi kosztami inwestycji, która dla wielu z nas bez zewnętrznego wsparcia finansowego nie będzie możliwa do realizacji.