Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Śląsk
Gazu ziemny dla domu Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Największe zapotrzebowanie na prąd jest na Śląsku

Ponad 25 000 GWh zużywanych jest każdego roku w województwie śląskim. O ile odbiorcy indywidualni nie pobierają więcej prądu od mieszkańców innych województw o tyle zapotrzebowanie przemysłu jest praktycznie kilkukrotnie większe niż w innych rejonach Polski. Ma to związek z lokalizacją na Śląsku przemysłu tzw. energochłonnego, który produkuje różnego rodzaju metalowe elementy, branży motoryzacyjnej czy też tej cały czas związanej z górnictwem. Należy także pamiętać, że same elektrownie znajdujące się na śląsku potrzebują bardzo duże ilości energii na tzw. potrzeby własne. To wszystko składa się na finalny – bardzo wysoki poziom zapotrzebowania na energię.

Gazyfikacja województwa śląskiego szansą na czystsze powietrze

Dostęp do surowca jakim jest węgiel kamienny z powoduje, że bardzo dużo mieszkańców tego regionu do ogrzewania wykorzystuje kotły na paliwo stałe. Zmiana w tym obszarze stale postępuje, pomimo tego, że kopalnie będą funkcjonować przynajmniej do 2050 roku i brak dostępu do taniego paliwa stałego będzie możliwy jeszcze przez lata. Małymi krokami prowadzone są ciągłe działania mające na celu zwiększenie udziału % osób korzystających z gazu ziemnego. Efektem tego typu działań jest statystyka mówiąca o tym, że to mieszkańcy Śląska zużywają najwięcej gazu ziemnego!

Czas na odnawialne źródła energii na Śląsku

Na chwilę obecną w województwie śląskim jest dostępnych 270 MW mocy zainstalowanej w OZE. To niewiele w porównaniu z innymi województwami. Lepsze warunki wietrzne w innych rejonach Polski spowodowały, że nie mamy w tym województwie zbyt wielu farm. Z kolei duża liczba mieszkańców to potencjalna szansa na zwiększenie liczby zainstalowanych MW w OZE. Na zauważalny efekt tego typu działań trzeba będzie jedna trochę poczekać. Duże zaludnienie w regionie to także dużo odpadów. W miejscowości Świętochłowice ma niebawem zostać wybudowana prototypowa instalacja, która produkuje energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Do 2025 ma też powstać na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego największa w Polsce spalarnia śmieci.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa śląskiego

Śląsk – dostępni sprzedawcy prądu:

PGE
PGE

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Rośnie liczba nowych liczników w Polsce.
Rośnie liczba nowych liczników w Polsce.
Energa-Operator zakończyła właśnie pierwszy etap budowy systemu inteligentnego pomiarowania w gospodarstwach domowych. Dane pomiarowe są już pobierane z ponad 100 tysięcy liczników na terenie Drawska Pomorskiego, Władysławowa oraz Kalisza i na bieżąco są przekazywane do systemu informatycznego. Obecnie, firma bardzo poważnie wzięła się za masową wymianę liczników na całym obszarze swojej działalności.
Stare sieci przesyłowe to wyższe rachunki za prąd
Stare sieci przesyłowe to wyższe rachunki za prąd
Wszyscy płacący rachunki za energię elektryczną nie raz zastanawiali się za co tak właściwie płacę? Nie zaskoczy nikogo fakt, że na fakturze za energię tylko połowa stanowi opłatę za zużytą energię. Reszta kwoty to koszt jej dostarczenia oraz modernizacji i napraw sieci energetycznych. Przestarzałe linie energetyczne nie wiążą się tylko z przerwami w dostawach energii, ale oznaczają także coraz wyższe rachunki za energię elektryczną.
Sprzedaż rezerwowa energii elektrycznej. Pomagamy z niej wyjść
Sprzedaż rezerwowa energii elektrycznej. Pomagamy z niej wyjść

Problemy z płynnością finansową u sprzedawców prądu to z perspektywy ostatnich lat rzadkość. Jeśli jednak zdarzy się tak, że spółka obrotu, z którą mamy podpisaną umowę sprzedaży prądu ma kłopoty finansowe i zakończy działalność w zakresie sprzedaży prądu zostaniemy przeniesieni na tzw. sprzedaż rezerwową energii elektrycznej. To bardzo niekorzystna sytuacja dla nas. Cena za kWh prądu u sprzedawcy rezerwowego może być nawet dwa-trzy razy wyższa od tej, jaką płacimy obecnie.

Ile osób i firm zmieniło sprzedawcę prądu lub gazu. Dane URE
Ile osób i firm zmieniło sprzedawcę prądu lub gazu. Dane URE
W Polsce liczbę punktów poboru energii szacuje się na ponad 14 milionów. Liczbę odbiorców gazu ziemnego na ponad 6 milionów. To bardzo duża grupa klientów, a chętnych na sprzedaż usług prądu i gazu zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm nie brakuje. Dziś sprawdzimy ilu z nas zdecydowało się obniżyć swoje rachunki za prąd i gaz poprzez zmianę sprzedawcy energii: prądu lub gazu.