Oferty prądu i gazu
śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Śląsk

Największe zapotrzebowanie na prąd jest na Śląsku

Ponad 25 000 GWh zużywanych jest każdego roku w województwie śląskim. O ile odbiorcy indywidualni nie pobierają więcej prądu od mieszkańców innych województw o tyle zapotrzebowanie przemysłu jest praktycznie kilkukrotnie większe niż w innych rejonach Polski. Ma to związek z lokalizacją na Śląsku przemysłu tzw. energochłonnego, który produkuje różnego rodzaju metalowe elementy, branży motoryzacyjnej czy też tej cały czas związanej z górnictwem. Należy także pamiętać, że same elektrownie znajdujące się na śląsku potrzebują bardzo duże ilości energii na tzw. potrzeby własne. To wszystko składa się na finalny – bardzo wysoki poziom zapotrzebowania na energię.

Gazyfikacja województwa śląskiego szansą na czystsze powietrze

Dostęp do surowca jakim jest węgiel kamienny z powoduje, że bardzo dużo mieszkańców tego regionu do ogrzewania wykorzystuje kotły na paliwo stałe. Zmiana w tym obszarze stale postępuje, pomimo tego, że kopalnie będą funkcjonować przynajmniej do 2050 roku i brak dostępu do taniego paliwa stałego będzie możliwy jeszcze przez lata. Małymi krokami prowadzone są ciągłe działania mające na celu zwiększenie udziału % osób korzystających z gazu ziemnego. Efektem tego typu działań jest statystyka mówiąca o tym, że to mieszkańcy Śląska zużywają najwięcej gazu ziemnego!

Czas na odnawialne źródła energii na Śląsku

Na chwilę obecną w województwie śląskim jest dostępnych 270 MW mocy zainstalowanej w OZE. To niewiele w porównaniu z innymi województwami. Lepsze warunki wietrzne w innych rejonach Polski spowodowały, że nie mamy w tym województwie zbyt wielu farm. Z kolei duża liczba mieszkańców to potencjalna szansa na zwiększenie liczby zainstalowanych MW w OZE. Na zauważalny efekt tego typu działań trzeba będzie jedna trochę poczekać. Duże zaludnienie w regionie to także dużo odpadów. W miejscowości Świętochłowice ma niebawem zostać wybudowana prototypowa instalacja, która produkuje energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Do 2025 ma też powstać na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego największa w Polsce spalarnia śmieci.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa śląskiego

Śląsk – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ile zapłacimy w przyszłym roku za prąd?
Ile zapłacimy w przyszłym roku za prąd?
W taryfach zaprezentowanych Prezesowi URE po wprowadzeniu korekt na rok 2014 zmiany cen energii wahają się od spadku o 2 proc. do wzrostu o 2,15 proc. Jak teraz zapatruje się na te taryfy Prezes URE?
Tani węgiel dla klientów Taurona. Na co mogą liczyć stali klienci spółki.
Tani węgiel dla klientów Taurona. Na co mogą liczyć stali klienci spółki.
Wszyscy dotychczasowi klienci indywidualni należący do grupy Tauron, jak i osoby podpisujące nową umowę ze spółką, mają możliwość otrzymania rabatu na zakup węgla. Opłata obejmuje zakup węgla typu ekogroszek oraz orzech w wybranych składach węglowych z rabatem 30 zł za tonę surowca.
Zakup energii przez internet
Zakup energii przez internet
Energię elektryczną tak jak inne towary na rynku możemy kupować w wielu miejscach i w różnej formie. Bez wychodzenia z domu zakupimy również energię przez internet, jak to zrobić?
PGNiG podnosi ceny gazu ziemnego, ale rachunek za gaz bez zmian
PGNiG podnosi ceny gazu ziemnego, ale rachunek za gaz bez zmian
W ostatnich miesiącach dużo mówiło się na temat cen prądu w Polsce. Mechanizm ich ustalania jest praktycznie identyczny jak  w przypadku gazu ziemnego. Na szczęście w przypadku gazu ziemnego jego ceny są bardziej stabilne i wzrost cen zakupu prądu przez sprzedawców gazu ziemnego można było zrekompensować obniżeniem opłat za dystrybucję gazu ziemnego.