optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Biznes Alert
Gazeta Wyborcza
Tvn 24

Ceny prądu i gazu
śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

ikona przycisku porównaj ceny prądu
ikona przycisku porownaj ceny gazu ziemnego
element graficzny 4
Strona główna > Śląsk

Dostawcy prądu - województwo Śląskie

W tym województwie to Tauron Dystrybucja S.A. funkcjonuje jako lokalny OSD. Wywiązuje się z powierzonych zadań dotyczących konserwacji linii przesyłowych i obsługi numeru 991. Jest to najgęściej zaludniony obszar Polski, na którym o prym walczy wiele firm zajmujących się sprzedażą energii elektrycznej. Zmiana sprzedawcy prądu odbywa się tu na powszechnie przyjętych zasadach, które obowiązują od 2007 roku, kiedy to doszło do liberalizacji rynku. Decydując się na zmianę dostawcy prądu ważne jest, żeby zapoznać się w pełni z ofertą sprzedawcy i porównać ją z innymi, ponieważ w niektórych przypadkach mowa o oszczędnościach sięgających nawet 40% na cenie za energię czynną. Z perspektywy gospodarstwa domowego to może oznaczać spore oszczędności.

Dostawcy gazu - województwo Śląskie

Odnośnie dystrybucji gazu, w całej Polsce, na ten moment panuje monopol PGNiG, a właściwie spółki zależnej PSG S.A., która funkcjonuje jako OSD. Również w tej dziedzinie mamy dostępnych wielu sprzedawców, którzy oferują klientom ciekawe promocje i usługi powiązane z dostawą gazu. Klienci biznesowi są w lepszej sytuacji niż indywidualni, ponieważ rynek na ten moment jest tak skonstruowany, że pełne uwolnienie cen nastąpiło tylko dla sektora przedsiębiorców. Decydując się na zmianę sprzedawcy gazu dla gospodarstwa domowego nie należy niczego się obawiać, ponieważ także możemy spodziewać się korzystnych różnic w cenie. Warto zdecydować się na pakiety, dzięki którym możemy liczyć na niższe ceny wynikające z połączenia usług i faktur.

Wydobywanie - województwo Śląskie

To województwo powszechnie znane jest jako główny region przemysłowy w naszym kraju. Śląsk, a szczególnie centralna część, określany jest nazwą Górnośląski Okręg Przemysłowy, to główny obszar eksploatacji węgla kamiennego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat wydobycie tego surowca znacznie zmalało. Co za tym idzie spadło również zatrudnienie w tej gałęzi przemysłu. Głównym paliwem, które wykorzystuje się w województwie śląskim jest właśnie węgiel kamienny. Który używany jest do wytwarzania prądu i ciepła w elektrowniach, elektrociepłowniach i ciepłowniach.

Energia z odpadów - województwo Śląskie

Na tym gęsto zaludnionym terenie oczywistym jest to, że ludzie generują ogromne ilości śmieci i odpadków. Jak poradzić sobie z zalegającymi górami niepotrzebnych przedmiotów i pozostałości przemysłowych? Ten problem jest coraz lepiej rozwiązywany na Śląsku. W miejscowości Świętochłowice ma niebawem zostać wybudowana prototypowa instalacja, która produkuje energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Do 2025 ma też powstać na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego największa w Polsce spalarnia śmieci. Jest to jednak wciąż temat dyskusji, ale potrzeba takiego miejsca wydaje się być pewna. Poza planowanymi budowami istnieją już najlepsze w kraju miejsca składowania i recyklingu odpadów komunalnych. Z powodu wysokiego uprzemysłowienia tych terenów dbanie o środowisko jest w dzisiejszych czasach ważne jak nigdy dotąd.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa śląskiego

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

W sklepie spożywczym kupisz także prąd
W sklepie spożywczym kupisz także prąd
Kolejny rewolucyjny pomysł na rynku energii wejdzie w życie już w piątek. Spółka Ergo Energy, zajmująca się m.in. obrotem energią oraz uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla wraz z siecią delikatesów Alma rozpoczyna akcję sprzedaży energii elektrycznej. Obie firmy chcą w ten sposób pozyskać już w najbliższym kwartale 10 tys. klientów.
Rośnie zużycie prądu w Polsce.
Rośnie zużycie prądu w Polsce.
W listopadzie bieżącego roku produkcja energii elektrycznej w Polsce była większa niż w miesiącu analogicznym ubiegłego roku o 2,4 proc., a jej zużycie większe o 1,1 proc. Dane przedstawione zostały w raporcie Polskich Sieci Elektroenergetycznych.
Lista sprzedawców energii elektrycznej
Lista sprzedawców energii elektrycznej
Rozwijający się rynek energii elektrycznej daje możliwość coraz większego wyboru wśród dostawców prądu. Spośród których firm możemy wybierać, które oferty dotyczą gospodarstw domowych, a które firm?
Darmowa energia elektryczna
Darmowa energia elektryczna
Oferty sprzedawców energii są różne. Prześcigają się oni w wymyślaniu fantazyjnych nazw oraz dodawaniu darmowych produktów lub usług dla klientów, którzy skorzystają z oferty w określonym czasie.