Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Śląsk
Gazu ziemny dla domu Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Śląsk
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Śląskie

W tym województwie to Tauron Dystrybucja S.A. funkcjonuje jako lokalny OSD. Wywiązuje się z powierzonych zadań dotyczących konserwacji linii przesyłowych i obsługi numeru 991. Jest to najgęściej zaludniony obszar Polski, na którym o prym walczy wiele firm zajmujących się sprzedażą energii elektrycznej. Zmiana sprzedawcy prądu odbywa się tu na powszechnie przyjętych zasadach, które obowiązują od 2007 roku, kiedy to doszło do liberalizacji rynku. Decydując się na zmianę dostawcy prądu ważne jest, żeby zapoznać się w pełni z ofertą sprzedawcy i porównać ją z innymi, ponieważ w niektórych przypadkach mowa o oszczędnościach sięgających nawet 40% na cenie za energię czynną. Z perspektywy gospodarstwa domowego to może oznaczać spore oszczędności. Zmiana sprzedawcy prądu jest szczególnie popularna w dużych ośrodkach miejskich. Stolica województwa czyli Katowice to nie wyjątek. Mniej za prąd chcą płacić także osoby mieszkające w takich miastach jak Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Mysłowice, Ruda Śląska i Rybnik.

Ceny prądu na Śląsku

Taryfowe ceny energii w województwie śląskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W województwie śląskim odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy TAURON. ceny prądu na śląsku Tauron

źródło: cennik taryfowy TAURON dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykresy pokazują jak ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa.

Dostawcy gazu - województwo Śląskie

Odnośnie dystrybucji gazu, w całej Polsce, na ten moment panuje monopol PGNiG, a właściwie spółki zależnej PSG S.A., która funkcjonuje jako OSD. Również w tej dziedzinie mamy dostępnych wielu sprzedawców, którzy oferują klientom ciekawe promocje i usługi powiązane z dostawą gazu. Klienci biznesowi są w lepszej sytuacji niż indywidualni, ponieważ rynek na ten moment jest tak skonstruowany, że pełne uwolnienie cen nastąpiło tylko dla sektora przedsiębiorców. Decydując się na zmianę sprzedawcy gazu dla gospodarstwa domowego nie należy niczego się obawiać, ponieważ także możemy spodziewać się korzystnych różnic w cenie. Warto zdecydować się na pakiety, dzięki którym możemy liczyć na niższe ceny wynikające z połączenia usług i faktur w przypadku jednoczesnego zakupu prądu i gazu. W województwie śląskim tematyka zmiany sprzedawcy gazu jest szczególnie popularna w miastach: Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Chorzów i Częstochowa.

Ceny gazu na Śląsku

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań używają błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa śląskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Wydobywanie - województwo Śląskie

To województwo powszechnie znane jest jako główny region przemysłowy w naszym kraju. Śląsk, a szczególnie centralna część, określany jest nazwą Górnośląski Okręg Przemysłowy, to główny obszar eksploatacji węgla kamiennego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat wydobycie tego surowca znacznie zmalało. Co za tym idzie spadło również zatrudnienie w tej gałęzi przemysłu. Głównym paliwem, które wykorzystuje się w województwie śląskim jest właśnie węgiel kamienny. Który używany jest do wytwarzania prądu i ciepła w elektrowniach, elektrociepłowniach i ciepłowniach.

Energia z odpadów - województwo Śląskie

Na tym gęsto zaludnionym terenie oczywistym jest to, że ludzie generują ogromne ilości śmieci i odpadków. Jak poradzić sobie z zalegającymi górami niepotrzebnych przedmiotów i pozostałości przemysłowych? Ten problem jest coraz lepiej rozwiązywany na Śląsku. W miejscowości Świętochłowice ma niebawem zostać wybudowana prototypowa instalacja, która produkuje energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Do 2025 ma też powstać na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego największa w Polsce spalarnia śmieci. Jest to jednak wciąż temat dyskusji, ale potrzeba takiego miejsca wydaje się być pewna. Poza planowanymi budowami istnieją już najlepsze w kraju miejsca składowania i recyklingu odpadów komunalnych. Z powodu wysokiego uprzemysłowienia tych terenów dbanie o środowisko jest w dzisiejszych czasach ważne jak nigdy dotąd.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa śląskiego

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Który dostawca prądu jest najtańszy?
Który dostawca prądu jest najtańszy?
Zmieniając sprzedawcę energii najbardziej nurtuje nas pytanie, u którego uda nam się zaoszczędzić najwięcej? Który oferuje najniższe ceny energii? Nie jest to jednak takie proste i odpowiedź nie jest oczywista.
Gdzie najtańszy, a gdzie najdroższy prąd w Polsce?
Gdzie najtańszy, a gdzie najdroższy prąd w Polsce?
Na temat zwiększonej ilości zmian sprzedawcy energii elektrycznej pisaliśmy już ostatnio. Przedstawione tam dane pokazują, że proces ten jest w Polsce coraz bardziej popularny. Szczególnie w roku 2014 gdzie na zmianę sprzedawcy prądu zdecydowało się ponad 150 tysięcy osób! Dzisiaj zastanówmy się dlaczego rośnie popularność zmiany sprzedawcy prądu i gdzie osoby zmieniają sprzedawcę energii częściej
Ulga termomodernizacyjna w praktyce
Ulga termomodernizacyjna w praktyce

Walka ze smogiem i poprawa efektywności energetycznej wszystkim wyjdą na dobre i nikt co do tego wątpliwości mieć nie powinien. Jedną z ważnych zmian w 2019 roku jaka wejdzie w życie będzie tzw. ulga termomodernizacyjna. Ma ona na celu zachęcenie Polaków do inwestycji w ocieplanie swoich domów, a co za tym idzie zmniejszenie ilości np. spalanego węgla potrzebnego do ogrzania tej samej powierzchni domu.

Pierwsza umowa na prąd. Z kim ją podpisać?
Pierwsza umowa na prąd. Z kim ją podpisać?
Pierwsza umowa na prąd nie musi być wcale podpisana z tzw. sprzedawcą z urzędu. Od samego początku działają wolnorynkowe mechanizmy, które umożliwiają odbiorcy wybór dowolnego sprzedawcy prądu na terenie całego kraju. Tych, jak się okazuje nie brakuje.