Magenta Tauron - stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
Nazwa Magenta Tauron
Email emap@tauron.pl
Telefon 572886553

TAURON spółka holdingowa w grupie kapitałowej, zajmująca się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Magenta Grupa TAURON jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań w obszarze elektromobilności. Grupa TAURON oprócz sieci własnych stacji ładowania samochodów elektrycznych oferuje kompletny system zarządzania infrastrukturą wraz z systemami płatniczymi powiązanymi z siecią stacji ładowania. Magenta Grupa TAURON  we współpracy z ING Bankiem Śląskim wybudowała 27 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i uruchomiła usługę carsharingu na terenie Katowic. Dla kierowców samochodów elektrycznych taki dynamiczny rozwój elektromobilności to zabezpieczenie samochodu w energię w podróży czy drodze do pracy.

Magenta Grupa TAURON - oferta i cennik stacji ładowania

Magenta Grupa TAURON oferuje klientom ponad 90 stacji ładowania w 42 miastach. Do dyspozycji kierowców samochodów elektrycznych są stacje na prąd zmienny od 22 kW do 44 kW oraz na prąd stały od 50 kW do 100 kW. Prąd w stacjach ładowania Magenta pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii, a w szczególności z małych elektrowni wodnych i farm wiatrowych. Swoim klientom Magenta Grupa TAURON w ramach współpracy oferuje: 

  • autoryzację ładowania przy użyciu karty zbliżeniowej eMap od TAURONA
  • zarządzanie transakcjami i kartami kierowców
  • wystawianie faktur zbiorczych za usługi ładowania
  • atrakcyjne warunki handlowe

Ceny ładowania samochodu elektrycznego na stacjach Magenta Grupa TAURON kształtują się na poziomie 1,6 zł/kWh dla prądu przemiennego oraz 2,21 zł/kWh dla prądu stałego.

Magenta Grupa TAURON - jak zlokalizować stację ładowania

Magenta Grupa TAURON oferuje klientom mobilną aplikację eMap. Aplikacja ta pozwala na:

  • wyszukiwanie dostępnej w czasie rzeczywistym stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji
  • przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. 

Opinie o stacjach ładowania Magenta Grupa TAURON

Rozwój infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych przebiega dynamicznie. Rozbudowująca się sieć stacji ładowania Magenta Grupa TAURON oraz dostęp do mobilnej aplikacji są wsparciem dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Szybkie lokalizowanie stacji ładowania oraz ich położenie w miastach czy wzdłuż dróg szybkiego ruchu ułatwia planowanie podróży.

Szukaj stacji operatora Magenta Tauron

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania