Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
pomorskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Pomorskie
Gazu ziemny dla domu Pomorskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo Pomorskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Pomorskie

Na południu województwa Enea Operator pełni funkcję dystrybutora energii elektrycznej, natomiast w pozostałej części jest to zajęcie firmy Energa Operator, do której należy obsługa największym miast w regionie takich jak: Gdańsk, Gdynia czy też Słupsk. Obie firmy są na określonym terenie zobowiązane do dbania o jakość dostaw prądu oraz ich ciągłość. To one obsługują numer alarmowy 991, który służy do wzywania pogotowia energetycznego. Jeśli nigdy nie zmieniałeś swojego sprzedawcy prądu to najpewniej, Twoim sprzedawcą jest jedna ze spółek w przeszłości powiązana z dystrybutorami. Aby dokonać zmiany w tym temacie, polecamy najpierw zapoznać się z ofertami różnych firm. Jest ich naprawdę wiele i każda ma charakterystyczne promocje, które mogą okazać się decydujące przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Po przekazaniu odpowiedniego upoważnienia nie musimy zajmować się żadnymi formalnościami, a co najważniejsze po dokonaniu zmiany możemy cieszyć się ze sporo niższych rachunków za prąd.

Ceny prądu w Pomorskiem

Taryfowe ceny prądu w województwie pomorskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W województwie pomorskim zdecydowana większość osób jest klientami firmy ENERGA. ceny prądu w Pomorskiem ENERGA

źródło: cennik taryfowy ENERGA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Jak widzimy na powyższych wykresach przedstawiających ceny energii w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa.

Dostawcy gazu - województwo Pomorskie

W całej Polsce firmą, która zajmuje się dystrybucją błękitnego paliwa jest PSG S.A. która jest częścią Grupy Kapitałowej PGNiG. Częściowy monopol w tym segmencie rynku nie oznacza braku konkurencji wśród sprzedawców. Klienci indywidualni już teraz bez problemu znajdą lepszą ofertę zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Dokładnie tak samo sprawa wygląda w przypadku klientów biznesowych, którzy mogą liczyć na spore różnice w cenie decydując się na zmianę. Większość gazu w Polsce pochodzi z zagranicznych źródeł, do tego dochodzą zmiany cen ropy naftowej, dlatego cena jest dosyć niestabilna i możliwość zakupu gazu w ofercie, która przez 3 lata dla firmy da gwarancję ceny wydaje się być dobrym zabezpieczeniem finansów.

Ceny gazu na Pomorzu

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich mieszkań wykorzystują błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile kosztuje ogrzewanie tym paliwem. ceny gazu ziemnego na Pomorzu PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa pomorskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia atomowa - województwo Pomorskie

Temat od kilku lat żywy i wciąż nie mamy w nim żadnych konkretnych ruchów, poza kilkoma deklaracjami. Teren województwa pomorskiego wydaje się być idealnym miejscem do wybudowania bloków elektrowni atomowej. Zapewniłaby one na lata bezpieczeństwo energetyczne nie tylko temu regionowi, ale znacząco odciążyłaby elektrownie opierające się na węglu w całej Polsce. Niestety ale społeczeństwo po tragedii do jakiej doszło już ponad 30 lat temu w Czarnobylu, wciąż ma obawy związane z bezpieczeństwem tej technologii. Zdania są podzielone, jedno jest pewne niezależnie od woli mieszkańców tego czy innego obszaru, elektrownia wydaje się być jedyną możliwością aby wypełnić zobowiązania wobec Unii Europejskiej i zapewnić sobie stałe dostawy prądu bez obaw o ewentualne przerwania. Taka energia byłaby także dużo tańsza, co na pewno po czasie zadowoli jej odbiorców.

Energia wiatru - województwo Pomorskie

Długa linia brzegowa sprzyja inwestycjom związanym z elektrowniami wiatrowymi. Wzdłuż wybrzeża planowane są duże inwestycje, które mają zaspokoić spożycie okolicznych miejscowości. To plany, które mają być zrealizowane w ramach zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w energetyce kraju. Warto jednak pamiętać, że energia tego typu, pomimo, że określana jest jako dobra dla środowiska, kosztuje dużo więcej niż ta pochodząca np. ze spalania węgla. Z biegiem czasu koszty zaczynają maleć, ale wciąż widoczna jest zdecydowana różnica pomiędzy opłatami za rachunki porównując energię pochodzącą z wiatraków i elektrowni spalających węgiel.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa pomorskiego

Pomorskie – dostępni sprzedawcy prądu:

ESV
ESV

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Popyt na energię - wzrost o 41% do 2035 roku
Popyt na energię - wzrost o 41% do 2035 roku
Jak wynika z opublikowanego właśnie przez koncern BP raportu średnia dynamika globalnego wzrostu popytu na energię na świecie w latach 2012-2035 wyniesie 1,5% rocznie. Z raportu Energy Outlook 2035 wynika, że najwolniej ma rosnąć zapotrzebowanie na ropę naftową.
Elektrix - oferta dla firm
Elektrix - oferta dla firm
Każdy sprzedawca energii ma do zaproponowania coś innego, aby jego oferta różniła się od konkurencji i przebijała ją choć jakąś drobnostką ale zawsze. Co ma do zaproponowania firma Elektrix w tym roku?
Upadłość firmy Energetyczne Centrum i Energia dla Firm?
Upadłość firmy Energetyczne Centrum i Energia dla Firm?
W tym tygodniu mijają 2 miesiące do daty, w której sprzedaż prądu i gazu została wstrzymana przez firmy Energetyczne Centrum i Energia dla firm. Do czasu znalezienia nowego sprzedawcy prądu lub gazu klienci tych firm są rozliczani w stosunku do tych klientów indywidualnych oraz firm prowadzona jest rezerwowa sprzedaż energii elektrycznej.
Pierwsza umowa na prąd. Z kim ją podpisać?
Pierwsza umowa na prąd. Z kim ją podpisać?
Pierwsza umowa na prąd nie musi być wcale podpisana z tzw. sprzedawcą z urzędu. Od samego początku działają wolnorynkowe mechanizmy, które umożliwiają odbiorcy wybór dowolnego sprzedawcy prądu na terenie całego kraju. Tych, jak się okazuje nie brakuje.