Porównaj oferty

Fotowoltaika Gdynia

Województwo pomorskie to jeden z regionów w którym można spotkać najwięcej paneli słonecznych. Nic w tym dziwnego, fotowoltaika Gdynia, Gdańsk czy Sopot to rozwiązanie stosowane nie tylko przez osoby prywatne, ale i przedsiębiorstwa.

Instalacja fotowoltaiczna pozwala bowiem zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet do 90% w pierwszym roku użytkowania, a do tego inwestycja w nią bardzo często przy wsparciu jej poprzez liczne opcje finansowania zewnętrznego zwraca się w przeciągu maksymalnie 10 lat. Do tego to jakie fotowoltaika Gdynia opinie posiada wśród jej użytkowników to także:

Dlatego też inwestycja w nią jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę liczne dofinansowania i dotacje skierowane do osób fizycznych oraz przedsiębiorców zmniejszające jej koszt.

Fotowoltaika firmy Gdynia - gdzie szukać fachowców

Osoby chcące skorzystać z rozwiązania jakim jest fotowoltaika w mieście Gdynia specjalistów znaleźć można zarówno w swoim jak i sąsiednich miastach. Wybierając ich warto jedynie zwrócić uwagę na to czy są oni certyfikowaną firmą, pozwalającą na podstawie wykonanych przez nią projektów ubiegać się o dofinansowanie na montaż fotowoltaiki m.in., w ramach programu Mój Prąd.

Czym różni się fotowoltaika dla firm - Gdynia

Fotowoltaika dla firm Gdynia to rozwiązania kierowane do przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić swoje firmy z dbałością o środowisko naturalne. Najczęściej montowane na dachach ich budynków lub gruntach panele nie różnią się niczym od tych stosowanych w domach prywatnych oprócz zwiększonej możliwości wytwarzania prądu, dopasowanej do ich potrzeb. Dlatego też przedsiębiorcy chcący zastosować rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, firmy w mieście Gdynia oferujące usługi dla nich znajdą w tych samym miejscach co osoby prywatne.

Sprawdź jaka firma fotowoltaiczna jest najlepsza w większych miastach regionu:

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r
3 paź 2022
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r

1 lipca 2022 roku przyniósł zapowiadane od dawna zmiany przepisów w fotowoltaice, które związane są z rozliczeniami prosumentów z zakładami energetycznymi. Według wielu osób ich konsekwencją jest coraz mniejsza opłacalność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Jak jest jednak w praktyce? Czego dokładnie dotyczą zmiany, którymi została objęta fotowoltaika w tym roku i dlaczego zostały one w ogóle wprowadzone? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj więcej
Taryfa nocna a fotowoltaika: co warto wiedzieć
21 sie 2023
Taryfa nocna a fotowoltaika: co warto wiedzieć

Wybór taryfy prądu ma znaczący wpływ na koszty energii elektrycznej także w przypadku gospodarstw domowych korzystających z instalacji fotowoltaicznych. Według wielu opinii najlepszym wyborem w tym przypadku jest natomiast taryfa nocna określana jako G12. Przed jej wybraniem warto jednak poznać kilka najważniejszych informacji, które są z nią związane, aby móc cieszyć się możliwie jak najniższymi rachunkami za prąd.

Czytaj więcej
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?
29 wrz 2021
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Jak podaje Instytut Energii Odnawialnej w swoim raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2021”, wśród wszystkich zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju, w zaledwie 2% wykorzystywane są moduły polikrystaliczne. Pozostałe 98% modułów to natomiast modele polikrystaliczne. Z czego wynika tak duża przepaść między tymi dwoma rodzajami paneli fotowoltaicznych? Czym charakteryzują się każde z nich i jakie są najważniejsze różnice między zastosowaniem paneli monokrystalicznych i polikrystalicznych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj więcej