Porównaj oferty

Fotowoltaika Podkarpacie

W fotowoltaikę inwestuje coraz więcej właścicieli nieruchomości. Ceny instalacji stają się coraz bardziej przystępne. Co więcej, dzięki programom, takim jak „Mój prąd” czy „Czyste Powietrze” inwestorzy mogą liczyć na dotacje do tego typu systemów. Sprawdzamy, gdzie w województwie podkarpackim można kupić instalacje fotowoltaiczne oraz jakie usługi obejmują oferty sprzedawców. Wybór dostawcy instalacji fotowoltaicznej dla domu czy przedsiębiorstwa jest niezwykle istotny. Inwestor dysponuje najczęściej tylko ograniczoną lub wręcz znikomą wiedzą na temat tego, jaka instalacja fotowoltaiczna powinna być zamontowana w przypadku jego domu lub firmy. Właśnie dlatego kluczową rolę odegra doradca. Ważne, by była to osoba rzetelna i uczciwa – taka, która niekoniecznie chce sprzedać jak najdroższy produkt, lecz dopasuje ofertę do konkretnego klienta. Nie zawsze też w przypadku fotowoltaiki cena oznacza najwyższą możliwą jakość. Czasem nieco tańsza instalacja będzie dla nas najbardziej optymalna. Dobierając firmę warto zwrócić uwagę na opinie jej poprzednich klientów. Im więcej komentarzy i ocen, tym bardziej miarodajna będzie taka opinia. Wyciąganie wniosków na podstawie dwóch lub trzech komentarzy może być bowiem bardzo mylące. Istotne jest też to, czy firma w ofercie zapewnia wszystko to, na czym nam zależy. Warto się więc zastanowić, czy zależy nam tylko na zakupie, a montaż zapewnimy sobie sami, czy może będziemy potrzebowali również takiej usługi. Sprawdźmy też, czy firma pomoże nam uzyskać kredyt, leasing lub dotację.

Poznaj też najlepsze firmy fotowoltaiczne w stolicy województwa:

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Geotermia i inne odnawialne źródła energii w regionie

Ma moc zainstalowaną w odnawialnych źródłach energii w tym województwie, która obecnie wynosi prawie 450 MW składają się jednostki:

Trzeba natomiast napisać, że tak dobry wynik mocy zainstalowanej w OZE w porównaniu z innymi regionami w Polsce, wynika z 3 bardzo dużych jednostek wytwórczych

Jaki wniosek możemy wyciągnąć z powyższego? Cechą charakterystyczną dla tego województwa jest to, że duża moc zainstalowana w OZE wynika tak naprawdę z posiadania 3 jednostek wytwórczych, które odpowiadają za ponad 50% całkowitej mocy w regionie.

W województwie cały czas mówi się dużo o wykorzystaniu wód geotermalnych. Nie chodzi tutaj o produkcję energii elektrycznej, ale o możliwość wykorzystania jej do ogrzewania domów. Niestety do dnia dzisiejszego nie ma w tym zakresie daleko posuniętych prac. Przeszkodą są wysokie koszty inwestycyjne.

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?
29 lis 2022
Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że fotowoltaika była w ostatnich latach jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju gałęzi związanych z branżą odnawialnych źródeł energii. Wprowadzone 1 lipca 2022 roku przepisy związane z rozliczeniami prosumentów według wielu spekulacji mogą jednak znacznie osłabić ten trend. W związku z tym, czy fotowoltaika przestała być obecnie opłacalna w każdej sytuacji, czy jednak warto w nią wciąż inwestować?

Czytaj więcej
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Co to jest falownik i jak działa?
31 paź 2022
Co to jest falownik i jak działa?

Jednym z podstawowych elementów zaraz po panelach fotowoltaicznych, bez którego nie może obejść się żadna instalacja fotowoltaiczna, bez względu na jej moc oraz miejsce montażu jest falownik. Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy skupić się właśnie na nim. Dowiesz się więc z niego: co to jest falownik, za co on odpowiada w instalacjach fotowoltaicznych, a także, na czym polega jego działanie. 

Czytaj więcej
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?
29 wrz 2021
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Jak podaje Instytut Energii Odnawialnej w swoim raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2021”, wśród wszystkich zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju, w zaledwie 2% wykorzystywane są moduły polikrystaliczne. Pozostałe 98% modułów to natomiast modele polikrystaliczne. Z czego wynika tak duża przepaść między tymi dwoma rodzajami paneli fotowoltaicznych? Czym charakteryzują się każde z nich i jakie są najważniejsze różnice między zastosowaniem paneli monokrystalicznych i polikrystalicznych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj więcej