Porównaj oferty
Prąd od Orange

Orange jako kolejny po Plusie operator sieci komórkowej zaczyna sprzedawać swoim abonentom energię elektryczną. Tak jak to miało miejsce w przypadku innych firm Orange chce przede wszystkim energię elektryczną traktować jako dodatkową usługę do już przez nich oferowanych. Sprawdźmy co zyskamy decydując się na zakup prądu od Orange.

Prąd od Orange dla domu

Zacznijmy od oferty dla domu czyli dla klientów z grupy taryfowej G. Pierwszą ważną sprawą jest to, że stawki o ofertach są podzielone na dwa obszary - dla odbiorców prądu będących pod skrzydłami RWE oraz wszystkich innych odbiorców. Komunikat kierowany do odbiorców RWE wydaje się być bardziej korzystny, ale wynika to przede wszystkim z faktu, że klienci E.ON płacą za prąd najwięcej w Polsce, stąd zmiana sprzedawcy prądu jest dla nich najbardziej opłacalna. Wróćmy jednak już do naszych rozliczeń. 

 1. Wysokość przyznanego pakietu powitalnego oraz rabatu od Orange jest uzależniona od naszego zużycia prądu. To znaczy, że maksymalny przeznaczony w tabeli rabat 330 zł. otrzymają tak naprawdę osoby zużywające dużo prądu, najczęściej mieszkający w domku jednorodzinnym i ogrzewający wodę na prąd. Większość z nas będzie mieściła się w przedziale pakietu S i M. czyli zużycia do 3 MWh
 2. Teraz poznajemy ile zapłacimy za kWh energii elektrycznej. W celu pozyskania tej informacji udajemy się do cennika umieszczonego na stronie. W przypadku klientów z obszaru RWE cena kWh netto wynosi 0,272 zł/kWh, ale jest także powiększona o comiesięczną opłatę handlową w wysokości 4,90 zł/mc brutto.
 3. Ważne jest też to, że podane propozycje odnoszą się do umów podpisanych na 24 miesiące

Orange Open - oferta dla obecnych abonentów

Na stronie Orange znajduje się także druga tabela. Tak jak napisaliśmy na początku bardziej atrakcyjne stawki mogą uzyskać użytkownicy korzystający już z usług sprzedawcy Orange. W regulaminie w pkt. 7 są przedstawione następujące rabaty:

 • 2 usługi - 10 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 3 usługi - 20 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 4 usługi - 25,01 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 5 usług - 35,01 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 6 usług - 45,01 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 7 usług - 55,01 zł rabatu brutto miesięcznie
 • 8 i więcej usług - 65,01 zł rabatu brutto miesięcznie

Zgodnie z zasadą im więcej kupujesz tym jednostkowo płacisz mniej

Prąd od Orange dla firm

Oferta prąd od Orange dla firm kierowana jest dla odbiorców prądu z grup taryfowych C1x oraz C2x. Przyjrzyjmy się tabelce, w której widzimy podział na dwa pakiety:

 • Pakiet L dla zużycia energii poniżej 8 MWh/rok
 • Pakiet XL dla zużycia prądu w przedziale 8 - 30 MWh/rok

Możemy podpisać umowę na 12 lub 24 miesiące

 • Cenę taryfową kWh w przypadku występowania rabatu biznesowego firma Orange obniża o 10 alb 15 procent od cen taryfowych
 • Co do opłat zwrócić uwagę należy w regulaminie na jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 24.90 zł netto, comiesięcznej opłaty handlowej wynoszącej 17,90 zł/mc dla grup C1x oraz 49,90 dla grup C2x (!)

Prąd od Orange - nasza opinie

Podsumowując to co chce nam zaproponować firma Orange możemy napisać, że dla klientów indywidualnych korzyści płynące ze miany sprzedawcy na firmę Orange mieszczą się w średniej rynkowej cenie. Najbardziej opłacalny wariant to oczywiście ten, gdzie posiadamy już usługę w Orange i przede wszystkim dla tych klientów jest on polecany. W przypadku firm, naszym zdaniem oferta cenowa firmy Orange nie jest atrakcyjna. Wystarczy sprawdzić ceny za kWh w naszej porównywarce cen prądu dla firm, żeby przekonać się, że cena prądu może wynosić mniej niż 0,25 zł/kWh!