Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 24.04.2018

Strona główna > Rynek energii - operatorzy w Polsce

Rynek energii - operatorzy w PolsceNa rynku operatorów telefonii komórkowych toczy się zażarta walka o Klienta. Poziom konkurencyjność na tym rynku jest wyższy niż na rynku energii. Jednak chcąc poszerzyć swoje wpływy operatorzy sieci komórkowych i energii postanowili połączyć siły.

Operatorzy telefonii komórkowej - współpraca ze sprzedawcami prądu

Niektórzy operatorzy telefonii komórkowych nawiązują porozumienia ze sprzedawcami energii elektrycznej i korzystają bezpośrednio dzięki zmianie operatora prądu. Niektórzy z operatorów postanowili natomiast sami kupować prąd na Towarowej Giełdzie Energii, poszerzając tym samym zakres usług świadczonych Klientom.Można śmiało powiedzieć, że łączenie produktów oferowanych przez operatorów telefonii komórkowych ze sprzedażą taniej energii dla gospodarstw domowych są bardzo ciekawym zjawiskiem na rynku i z pewnością zwiększą ilość Klientów poprzez zmianę operatora energii elektrycznej i sieci komórkowej. Na przygotowanie takiej oferty na początek mogą pozwolić sobie najwięksi operatorzy komórkowi i sprzedawcy prądu. Obie strony pracują nad przygotowaniem wspólnej oferty dla Klientów. Wspólne produkty zwiększają atrakcyjność ofert zainteresowanym porozumieniem. Wdrażanie w branży energetycznej innowacyjnych rozwiązań związanych z telekomunikacją, takich jak inteligentna sieć (smart grid) i inteligentne liczniki (smart metering) z pewnością przyczyni się racjonalizacji tych dwóch infrastruktur, co może przynieść naprawdę wiele korzyści dla obu  stron!
Jedno wiemy na pewno, konkurencyjność na rynku telefonii komórkowych jest tak duża, że operatorzy nie poprzestaną na porozumieniach z sektorem energetycznym. Inne branże na polskim rynku również wydają się interesujące. 

Operator komórkowy i energii elektrycznej - korzyści dla dobu stron

Zarówno zmiana operatora energii jak i operatora komórkowego przyniesie dla obu stron spore korzyści. Porozumienie pomiędzy tymi stronami zwiększa zakres usług obu operatorów, a co za tym idzie zwraca uwagę większej liczby Klientów.Jak twierdzą sprzedawcy energii elektrycznej, produkty łączone cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów.Warto dodać, że współpraca operatorów komórkowych i energii opłaca się jeszcze z jednego punktu widzenia. Nie jest tajemnicą, że obie strony są swoimi największymi Klientami, a szczególnie operatorzy telekomunikacyjni płacą ogromne kwoty za energię elektryczną. Zawarcie porozumienia z przedsiębiorstwem energetycznym może przysłużyć się do wywalczenia atrakcyjnych cen za prąd. Również sprzedawcy energii mogą sporo zaoszczędzić stając się sojuszami operatorów sieci komórkowych. Bardzo dużo funduszy przedsiębiorstwa wykorzystywane jest na promocję poprzez dzwonienie do potencjalnych Klientów.W Polsce znacznie rzadsze są zmiany operatorów energii niż sieci komórkowych, dzięki czemu takie porozumienie jest bardzo atrakcyjne dla sprzedawców prądu. Z drugiej strony, to telekomunikacja boryka się z problemem częstego odchodzenia Klientów. W ten sposób może zobowiązać Klienta to dłuższego korzystania ze swoich usług.Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl