Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Lublinie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Lublin
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Lublinie

Jeśli szukasz punktu ładowania auta elektrycznego to znaczy, że jesteś jednym z niewielu użytkowników tego typu pojazdów w Polsce. Dużym pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że już w tym roku widać wyraźną poprawę jeśli chodzi o dostęp do infrastruktury związanej ze stacjami ładowania. Coraz większa liczba operatorów, rządowe programu mające na celu ułatwić i zachęcić firmy do montowania stacji powoduje, że bardzo trudno spotkać większe miasto w Polsce lub główną trasę komunikacyjną bez stacji ładowania. Nie inaczej jest w Lublinie. Poniżej znajduje się lista miejsc, gdzie możesz doładować auto elektryczne do pełna i udać się w dalszą podróż.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Atrium Felicity LublinLublinWincentego Witosa3200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Lublin (P)LublinAleja Spółdzielczości Pracy8600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Ikea LublinLublinAleja Spółdzielczości Pracy8600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
LUBLIN MOSIR AQUALublinAleje Zygmuntowskie400:0023:59  
LUBLIN MOSIR GLOBUSLublinKazimierza Wielkiego800:0023:59  
LUBLIN MOSIR BYSTRZYCALublinŁabędzia2a00:0023:59 

Jak prąd w dobrej cenie produkowany jest w Lublinie?

Większość miast wojewódzkich, tak samo jak Lublin nie może pochwalić się tym, że na ich terenie znajdują się duże jednostki wytwórcze dzięki którym są samowystarczalne energetycznie. Jeden obiekt czyli elektrociepłownia Lublin-Wrotków najwięcej prądu wytwarza zimą, czyli wtedy kiedy produkowane jest ciepło. Dzięki temu koszt produkcji 1 kWh jest bardzo niski. Wszystko dzięki tzw. kogeneracji czyli jednoczesnej produkcji energii elektrycznej oraz ciepła. Blok gazowo-parowy działa w ten sposób, że spaliny opuszczające turbinę gazową nie są wypuszczane do atmosfery, tylko kierowane na wymienniki ciepła dzięki którym dodatkowo zyskujemy ciepło. Zużywając taką samą ilość paliwa otrzymujemy dwa produkty: prąd i ciepło.

Gaz ziemny w Lublinie będzie bardziej popularny?

Miasta na wschodzie Polski charakteryzują się niższymi zarobkami w stosunku do innych części Polski. Piszemy o tym dlatego, że osoby ogrzewające swoje domy gazem ziemnym płacą wysoką cenę za wygodę. Problem ekonomiczny wydaje się być najbardziej uzasadniony przy szukaniu odpowiedzi o tym dlaczego większość deweloperów czy też klientów indywidualnych w miarę możliwości szuka przyłącza do tzw. cieplika. Jest on tańszy w eksploatacji i utrzymaniu. Za gaz od PGNiG w Lublinie zapłacimy tyle samo co w innych częściach kraju. Nawet lokalne złoża wyładowywane na Podkarpaciu nie są w stanie obniżyć kosztów zakupu błękitnego paliwa to takiego poziomu aby mówić o tym, że koszty ogrzewania gazem ziemnym są takie same jak cieplikiem z sieci miejskiej.

1 2 3 4 5

Ocena 4.3/ 5 (4 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Fuzje energetyczne w Polsce?
Fuzje energetyczne w Polsce?
O planach wchłonięcia spółek zarządzających kopalniami węgla do koncernów energetycznych poinformował niedawno \"Dziennik Gazeta Prawna\". Zależność występująca pomiędzy energetyką a spółkami węglowymi już teraz jest bardzo wyraźna, a jej zwiększenie wcale nie musi przełożyć się na poprawę kondycji finansowej kopalń.
Jak zmienić dostawcę prądu?
Jak zmienić dostawcę prądu?
Proces zmiany dostawcy energii jest bardzo prosty i odbywa się w zasadzie bez naszego udziału. Do nas należy wybór oferty oraz nowego podmiotu, a cała reszta spoczywa w rękach nowego sprzedawcy lub pośrednika.
LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca
LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca
LUMI to nowa marka, której właścicielem jest PGE. Jeden z największych w Polsce sprzedawców prądu swoją ofertę kieruje tylko i wyłącznie do odbiorców prądu, którzy są przyłączeni do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen Operator. W praktyce są to odbiorcy prądu, którzy mieszkają w zdecydowanej większości w Warszawie. Czy dedykowana marka o nazwie LUMI przyciągnie swoimi ofertami do siebie mieszkańców Warszawy? Dziś sprawdzimy czy oferta firmy PGE jest naprawdę korzystna!
Prąd na czas budowy - jak pozyskać?
Prąd na czas budowy - jak pozyskać?
Planujesz budowę domu? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że znaczna część prac wymaga dostępu do energii elektrycznej. Czy wiesz jednak w jaki sposób pozyskać prąd na czas budowy? Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, gdyż wymaga dopełnienia licznych formalności. Co więcej, nie możemy skorzystać ze standardowej taryfy energetycznej przypisanej gospodarstwom domowym. Na czas budowy prąd pozyskiwany jest z przyłącza tymczasowego lub docelowego, a to wszystko w ramach taryfy budowlanej.