Najlepsza oferta zakupu fotowoltaiki gazu prądu w Lublinie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 firm w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę na najlepszych rynkowych stawkach

Fotowoltaika w Lublinie – dla firm i gospodarstw domowych

Czysta energia ze słońca, uzyskiwana za pomocą paneli solarnych zyskuje popularność w Lublinie i całym województwie lubelskim. Na dofinansowanie budowy instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych władze wojewódzkie przeznaczają znaczne środki. W roku 2020 było to łącznie prawie 23 mln złotych z samego tylko Regionalnego Programu Operacyjnego. Mieszkańcy oraz firmy w Lublinie mogą także korzystać z dotacji i dofinansowań ogólnopolskich do montażu instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje i dofinansowania do fotowoltaiki - Lublin

Skąd popularność paneli solarnych w Lublinie? Podobnie jak w innych regionach Polski, prawdziwy „boom” na fotowoltaikę rozpoczął się dzięki wprowadzeniu państwowych programów wsparcia, takich jak „Mój prąd” czy „Czyste powietrze”. Możliwość uzyskania dotacji w kwocie 5 tys. złotych, przekonała mieszkańców województwa lubelskiego do zamontowania paneli słonecznych na swoich dachach czy w ogrodach. Trudno się dziwić, gdyż dzięki dotacjom, znacznie skraca się czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę. Na forum mieszkańców Lublina panowały przedtem obawy o ewentualny brak opłacalności inwestycji wynoszących nieraz od 20 do 30 tys. zł w przypadku domu jednorodzinnego. Możliwość skorzystania z dotacji oraz rosnące ceny prądu sprawiają jednak, że zwrot z inwestycji, w większości przypadków, może nastąpić nie po kilkunastu, a zaledwie po kilku latach. Po tym czasie, instalacja będzie przynosić już tylko zyski.

Osoby prywatne najczęściej korzystają z dotacji w ramach programu „Mój prąd” (5 tys. zł dofinansowania do inwestycji) oraz programu „Czyste powietrze”, gdzie można otrzymać dofinansowanie do termomodernizacji budynku (np. wymiany pieca na węgiel na ekologiczną pompę ciepła zasilaną panelami solarnymi). Firmy w Lublinie i województwie lubelskim mogą skorzystać z lokalnych programów wsparcia w swoich gminach lub programów ogólnopolskich, np. „Energia Plus”. Program ten jest przeznaczony głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw i pozwala na otrzymanie na korzystnych warunkach pożyczki, umożliwiającej zakup i montaż paneli solarnych o mocy nieprzekraczającej 500 kWp. Firmy mogą otrzymać także kredyt na fotowoltaikę dofinansowywany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lublin – ceny i opinie o firmach oferujących fotowoltaikę

W samym Lublinie można skorzystać z oferty kilkudziesięciu firm, oferujących montaż fotowoltaiki. Wiele z nich to firmy lokalne, których siedziby mieszczą się w województwie lubelskim. Przy wyborze firm warto sugerować się opiniami, dobrze jest przejrzeć lokalne forum dyskusyjne lub facebookowe grupy. Dlaczego opinie są tak ważne w przypadku montażu fotowoltaiki? Na przykład dlatego, że wiele firm, zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich, podczas montażu paneli słonecznych posiłkuje się podwykonawcami. Bywa, że jedna ekipa realizująca zlecenie wykona swoją pracę dobrze, natomiast inna popełni błędy. Czytając opinie dotychczasowych klientów firmy dowiemy się o ewentualnych problemach z jakością montażu, realizacją gwarancji czy samym funkcjonowaniem instalacji fotowoltaicznej. Opinie są też pomocne przy weryfikacji tego, czy zaproponowana nam cena instalacji fotowoltaicznej jest korzystna oraz czy mieści się powyżej czy poniżej średniej dla Lublina i okolic.

Stacje ładowania aut elektrycznych w Lublinie

Jeśli szukasz punktu ładowania auta elektrycznego to znaczy, że jesteś jednym z niewielu użytkowników tego typu pojazdów w Polsce. Dużym pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że już w tym roku widać wyraźną poprawę jeśli chodzi o dostęp do infrastruktury związanej ze stacjami ładowania. Coraz większa liczba operatorów, rządowe programu mające na celu ułatwić i zachęcić firmy do montowania stacji powoduje, że bardzo trudno spotkać większe miasto w Polsce lub główną trasę komunikacyjną bez stacji ładowania. Nie inaczej jest w Lublinie. Poniżej znajduje się lista miejsc, gdzie możesz doładować auto elektryczne do pełna i udać się w dalszą podróż.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Atrium Felicity LublinLublinWincentego Witosa3200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Lublin (P)LublinAleja Spółdzielczości Pracy8600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Ikea LublinLublinAleja Spółdzielczości Pracy8600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
LUBLIN MOSIR AQUALublinAleje Zygmuntowskie400:0023:59  
LUBLIN MOSIR GLOBUSLublinKazimierza Wielkiego800:0023:59  
LUBLIN MOSIR BYSTRZYCALublinŁabędzia2a00:0023:59 

Jak prąd w dobrej cenie produkowany jest w Lublinie?

Większość miast wojewódzkich, tak samo jak Lublin nie może pochwalić się tym, że na ich terenie znajdują się duże jednostki wytwórcze dzięki którym są samowystarczalne energetycznie. Jeden obiekt czyli elektrociepłownia Lublin-Wrotków najwięcej prądu wytwarza zimą, czyli wtedy kiedy produkowane jest ciepło. Dzięki temu koszt produkcji 1 kWh jest bardzo niski. Wszystko dzięki tzw. kogeneracji czyli jednoczesnej produkcji energii elektrycznej oraz ciepła. Blok gazowo-parowy działa w ten sposób, że spaliny opuszczające turbinę gazową nie są wypuszczane do atmosfery, tylko kierowane na wymienniki ciepła dzięki którym dodatkowo zyskujemy ciepło. Zużywając taką samą ilość paliwa otrzymujemy dwa produkty: prąd i ciepło.

Gaz ziemny w Lublinie będzie bardziej popularny?

Miasta na wschodzie Polski charakteryzują się niższymi zarobkami w stosunku do innych części Polski. Piszemy o tym dlatego, że osoby ogrzewające swoje domy gazem ziemnym płacą wysoką cenę za wygodę. Problem ekonomiczny wydaje się być najbardziej uzasadniony przy szukaniu odpowiedzi o tym dlaczego większość deweloperów czy też klientów indywidualnych w miarę możliwości szuka przyłącza do tzw. cieplika. Jest on tańszy w eksploatacji i utrzymaniu. Za gaz od PGNiG w Lublinie zapłacimy tyle samo co w innych częściach kraju. Nawet lokalne złoża wyładowywane na Podkarpaciu nie są w stanie obniżyć kosztów zakupu błękitnego paliwa to takiego poziomu aby mówić o tym, że koszty ogrzewania gazem ziemnym są takie same jak cieplikiem z sieci miejskiej.

1 2 3 4 5

Ocena 4.3/ 5 (4 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE
Wiemy, kto będzie odpowiadał za pracę m.in. nad projektem OZE

W skład nowopowołanej Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców wejdzie 27 posłów. To na nich spocznie obowiązek m.in. procedowania projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz decyzja w sprawie opalania węglem polskich domów. 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie od dziś zobowiązane są do stosowania się do wytycznych Komisji Europejskiej. Ostatnio KE przedstawiła plany rozwoju elektrycznej motoryzacji w krajach Wspólnoty. Priorytetem jest, aby na terenie Unii Europejskiej powstała sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, dzięki czemu podróżując po Europie elektrycznym samochodem, w każdym państwie bez problemu podładujemy swoje ekologiczne cudo do dalszej drogi.
Jakiego dostawcę prądu wybrać?
Jakiego dostawcę prądu wybrać?
Na co zwracać uwagę decydując się na zmianę dostawcy energii? Którego wybrać i czy kryterium najniższej ceny powinno przeważać w naszym wyborze?
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego?
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego?
Cena gazu ziemnego jest zależna od stawek nałożonych przez dwa podmioty – sprzedawcę i dystrybutora. Tego pierwszego możemy zmienić, drugi natomiast jest przyznawany z urzędu. Dlatego opłacalność ofert zależy głównie od sprzedawcy, ale także, w mniejszym stopniu od obszaru dystrybucji, w którym mieszkamy. Cena za kWh gazu może się różnić u sprzedawców, z czego to wynika? Ile kosztuje kWh gazu?