Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Łodzi

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Łódź
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Łódź
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Łodzi

Czasy kiedy punkty ładowania samochodów elektrycznych będą codziennym widokiem jak zwykłe stacje benzynowe jeszcze nie nadszedł. Z jednej strony jest to wynikiem ciągle małej liczby samochodów elektrycznych jakie jeżdżą po naszych drogach, a z drugiej mimo wszystko trendu jaki przyszedł do Polski z zachodu, ale z opóźnieniem. Obecny rok to skokowy wzrost punktów ładowania pojazdów elektrycznych, co bardzo cieszy. Ciągle jednak przemieszczanie się poza obszarami dużych aglomeracji miejskich jest mało komfortowe ze względu na małą liczbę stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Skupmy się jednak na tym co nas obecnie najbardziej interesuje. Na stronie przedstawiamy listę stacji jaka jest dostępna w Łodzi. Sprawdź gdzie zatankujesz swoje elektryczne auto.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Port ŁódźŁódźPabianicka24500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Shopin ŁódźŁódźByszewska3A00:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Sukcesja ŁódźŁódźaleja Politechniki100:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
GALERIA ŁÓDZKAŁódźAleja Piłsudkiego15/2309:3021:00 

Łódź to nie tylko PGE i PGNiG Od kogo kupić prąd albo gaz?

Tematyka cen prądu i gazu wraca jak bumerang pod koniec każdego roku. Nie inaczej będzie i tym razem. Ma to związek z koniecznością zatwierdzania taryf przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki która ma miejsce w grudniu. Ustalane są wtedy ceny dla odbiorców indywidualnych na rynku prądu i gazu ziemnego. Dodatkowo zdecydowana większość firm zajmujących się obrotem energii robi „zakupy” w 4 kwartale każdego roku. To po ile kupią energię przekłada się na oferowane ceny prądu.

Taki schemat działania nie musi wcale dotyczyć naszych firm i nas samych. Chodź badania pokazują, że zdecydowana większość z nas wie o możliwości wyboru dostawcy prądu lub gazu to dalej nie jesteśmy aktywni w tym obszarze. Warto żebyśmy jednak o ten aspekt zadbali, tym bardziej, że czasy taniej energii już raczej minęły. Mieszkańcy Łodzi są obsługiwani w zdecydowanej większości w przypadku prądu przez firmę PGE, a zakupu gazu przez PGNiG. To co różni te dwie firmy od ich konkurentów na wolnym rynku energii to chyba tylko obecność biur obsługi klienta, gdzie osobiście możemy załatwić dowolny problem. Cała reszta firm ma swoje biura zlokalizowane w innych częściach naszego kraju, a kontakt ze sprzedawcami odbywa się poprzez infolinię lub system informatyczny.

Liczba sprzedawców prądu w Polsce, a także firm zajmujących się handlem gazem ziemnym jest długa. Wybierając dowolny podmiot zawsze nasz towar czyli w tym przypadku prąd i gaz zostanie dostarczony w tej samej jakości. Liczy się cena i możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów, które powodują, że atrakcyjność takiej czy innej oferty rośnie na tle konkurencji.

Dystrybucja prądu i gazu w Łodzi

Tak jak napisaliśmy wcześniej wybór firmy, od której kupimy prąd lub gaz nie wpłynie na jakość energii jaka w Łodzi zostanie nam dostarczona. Na rynku energii: prądu i gazu występuje podział na:

  1. usługę sprzedaży prądu i gazu

  2. usługę dystrybucji (dostawy) prądu i gazu ziemnego

W przypadku pierwszej usługi możemy wybrać dowolny podmiot, który będzie nam świadczyć usługi, w przypadku dystrybucji mamy tzw. monopol naturalny. W jednych obszarze działa tylko jedna firma, która zajmuje się usługą dystrybucji. Takie zjawisko występuje nie tylko na rynku energii, ale np. w transporcie kolejowym. Jest jedna spółka, która zarządza utrzymaniem torów i ich eksploatacją w danym obszarze, a wiele firm, które odpłatnie korzystają z torów przewożąc swoich pasażerów. Tak samo jest na rynku energii. Rolę dystrybutora prądu w Łodzi pełni firma PGE Dystrybucja, a za dystrybucję gazu odpowiada Polska Spółka Gazownictwa.

  • opłaty dodatkowe,
  • cenę na kWh gazu,
  • czas trwania umowy.
Decydując się na dłuższą umowę i niezmienną cenę zapewniamy sobie stabilność przez pewien czas. To, którą opcję wybierzemy zależy od indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, zmienić swojego sprzedawcę może każdy i najlepiej jest to zrobić bez zwlekania, warto zacząć oszczędzać już dziś.

Ceny gazu w Łodzi

Cena gazu ziemnego w Łodzi od 2015 roku dla odbiorców firmy PGNiG zmieniały się tak jak to jest pokazane na poniższym wykresie: ceny gazu ziemnego w Łodzi PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla Łodzi w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Od 2015 roku ceny gazu ziemnego systematycznie spadały. Taki trend utrzymywał się do 2017 roku. Ostatnie miesiące to ciągły wzrost cen gazu ziemnego. Prognozy na przyszłe lata pokazują utrzymanie się takiego trendu. Kilkuprocentowy wzrost cen błękitnego paliwa będzie się utrzymywał. Wskazują na to chociażby z ceny zakupu gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii na kolejne lata.
1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (5 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Ceny energii w Polsce niższe już nie będą
Zdaniem ekspertów i sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, obecne marże są już tak niskie, że nie możemy już liczyć na dalsze obniżki cen. Ile w tym prawdy i na co tak naprawdę możemy liczyć?
Ceny energii w Polsce
Ceny energii w Polsce
Nie jest tajemnicą, że ceny energii elektrycznej się zmieniają i raz rosną, raz spadają. Ostatnimi czasy, energia elektryczna raczej jest droższa niż tańsza, ale wzrost jej cen nie jest znaczny. Jak zmieniały się ceny energii kraju na przełomie ostatnich lat?
Energa z certyfikatem
Energa z certyfikatem
ENERGA-Operator jest pierwszym polskim dystrybutorem energii elektrycznej, który dysponuje najnowszym certyfikatem potwierdzającym, że zadziała sprawnie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
Producenci aut elektrycznych
Producenci aut elektrycznych
Rynek azjatycki jest motorem napędowym wielu dziedzin. Premiery smartfonów, telewizorów, procesorów, a także aut elektrycznych odbywają się na terenie Japonii, Korei Południowej, Chin z coraz większą częstotliwością. To właśnie tam ludzie jako pierwsi otrzymują technologie, które docierają do Polski często po kilku miesiącach. Podobnie w przypadku aut elektrycznych, które azjatyccy producenci produkują od lat.