Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
łódzkie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > łódzkie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo łódzkie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Łódzkie

W centralnej i wschodniej części województwa jako OSD wyznaczona jest firma PGE Dystrybucja. Skrawek zachodniego krańca jest pod nadzorem Energa Operator, a południowy Tauron Dystrybutor. Taki podział jest niezgodny z administracyjnym, do którego przywykliśmy. Nie niesie to ze sobą żadnych większych konsekwencji, ponieważ ceny wszystkich trzech dystrybutorów są bardzo podobne. Inaczej sprawa wygląda ze sprzedażą prądu. Spółki historycznie związane z dystrybutorami zajmują się także obrotem energią elektryczną na terenie całej Polski. Gdy planujesz pierwszą zmianę dostawcy, to na pewno do tej pory obowiązuje Cię umowa na czas nieokreślony z firmą tzw. z urzędu, która sprzedaje prąd do Twojego lokalu. Przez to, że jest to umowa nienegocjowana, zapewne jest mniej korzystna od tych dostępnych na rynku. Dlatego dobrze jest zapoznać się z ofertami licznych sprzedawców, którzy oferują ciekawe pakiety i dodatkowe usługi połączone z dostawą prądu. Uwolnienie rynku działa na korzyść klienta i całego rynku.

Ceny prądu w województwie łódzkim

Wysokość rachunków jest zależna od wielu zmiennych, są to między innymi:
  • cena za kWh energii czynnej,
  • marża i koszty operacyjne sprzedawcy – zawarte w opłacie handlowej
Ceny w tym województwie nie różnią się znacząco od tych dostępnych w reszcie kraju, jest to efekt wolnorynkowej rywalizacji. W razie przejawów nieuczciwej konkurencji nad sprawnością procesów czuwa Urząd Regulacji Energetyki. Zmiany prawne stworzyły komfort dla odbiorców, którzy mogą przebierać w atrakcyjnych ofertach. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się pakiety, w których mamy dostęp do kilku usług i serwisów. Skonsolidowane rachunki są tańsze, a do tego w większości tego typu projektów mamy możliwość realizacji płatności online. Taryfowe ceny energii w województwie łódzkim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Z operatorem związany jest jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy ze specjalnej oferty naszego obecnego sprzedawcy prądu to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. W Łódzkiem odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy PGE. ceny prądu w województwie łódzkim PGE

źródło: cennik taryfowy PGE dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Jak widzimy na powyższym wykresie przedstawiającym ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek wytwarzających prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek energii elektrycznej. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Dostawcy gazu - województwo Łódzkie

Całe województwo jest w obszarze dystrybucji PSG S.A., jest to firma posiadająca większość sieci dystrybucji gazu w Polsce. Oprócz niej w niektórych województwach działają mniejsi dystrybutorzy. Każdy klient przyłączony do sieci gazowej może za to wybrać dowolnego sprzedawcę gazu ziemnego. To na kogo zdecyduje się mieszkaniec dużego miasta takiego jak Łódź czy Piotrków Trybunalski lub mniejszego miasteczka - z punktu widzenia korzyści wynikających z niższej ceny gazu lub warunki zawieranych umów, korzyści są identyczne. Zmiana sprzedawcy gazu, podobnie jak prądu niesie ze sobą korzyści. Największe oszczędności ma się, gdy zużywamy dużo gazu ziemnego. Klienci indywidualni mogą wybierać z mniejszej liczby ofert, z powodu niecałkowitego uwolnienia tego segmentu rynku. Dla przedsiębiorców – wręcz odwrotnie opłaca zorientować się na rynku, ponieważ mogą oni liczyć na spore oszczędności przy większym zużyciu błękitnego paliwa.

Ceny gazu ziemnego w województwie łódzkim

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań używają gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania warto wiedzieć ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego w województwie łódzkim PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa łódzkiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Elektrownie - województwo Łódzkie

Bełchatów można nazwać centrum polskiej energetyki. Znajduje się tam największa elektrownia węglowa w Europie, która przy okazji ogromnych gabarytów jest także największym emitentem dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. W tym miejscu produkowana jest energia, która wynosi ponad 20% produkcji całego kraju. Ze względu na ogromne rozmiary jest to miejsce tysięcy fachowców, którzy dbają o bezpieczeństwo energetyczne tej części kraju. Oprócz tej konwencjonalnej elektrowni warto wiedzieć, że istnieją na tych terenach także źrodła odnawialnej energii takie jak elektrownie wiatrowe. W niewielkim stopniu zaspokajają one spożycie najbliższych siedlisk.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa łódzkiego

łódzkie – dostępni sprzedawcy prądu:

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Koszt kWh dla firmy w taryfie C
Koszt kWh dla firmy w taryfie C
Cena za kWh energii jest różna w zależności od oferowanej taryfy. Jakie są koszty jednostki energii w przypadku taryfy C?
Zmiana dostawcy energii elektrycznej
Zmiana dostawcy energii elektrycznej
Statystyki prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki pokazują, że z roku na rok coraz większa liczba gospodarstw domowych (użytkowników z grupy taryfowej G) oraz firm - grup taryfowych A,B i C decyduje się zmianę sprzedawcy energii. I będzie coraz lepiej.
Ile kosztuje 1kWh gazu ziemnego?
Ile kosztuje 1kWh gazu ziemnego?
Coraz więcej polskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw korzysta z gazu ziemnego. Jest to komfortowy sposób na ogrzanie swojego domu, miejsca pracy czy podgrzanie wody. Konsumpcja rośnie, ale inwestycja w możliwość zakupu gazu z kierunku innego niż wschód Europy powoduje, że ceny nie wzrastają.
Jak kupić gaz od innego sprzedawcy przez Internet?
Jak kupić gaz od innego sprzedawcy przez Internet?
Czas jest bardzo ważny w naszym życiu wydaje się, że każdego dnia mamy go do dyspozycji mniej. Dużo czasu \"tracimy\" korzystając z internetu i przeglądając Facebooka czy też rożnego rodzaju portale tematyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że korzystanie z internetu w dużej mierze możemy sporo czasu zaoszczędzić.