Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu pomorskie

Fotowoltaika Pomorskie

Obecnie w województwie pomorskim może spotkać coraz więcej instalacji fotowoltaicznych, które z powodzeniem stosowane są w takich miastach jak Gdańsk, Gdynia, Reda czy Kartuzy. Dlaczego fotowoltaika pomorskie to opłacalna inwestycja? Przede wszystkim województwo to gwarantuje produkcję energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca na poziomie do 1000 kWh na metr kwadratowy, co pozwala zaspokoić potrzeby zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców.

Oprócz tego instalacja fotowoltaiczna w województwie pomorskim pozwala raz na zawsze zapomnieć o podwyżkach prądu, przerwach w jego dostawach oraz wszelkich innych problemach. Gwarantując tym samym pełną niezależność energetyczna, szczególnie istotną dla firm produkcyjnych. Oprócz tego fotowoltaika w pomorskim to także:

  • ochrona środowiska naturalnego,
  • mniejsze rachunki za prąd,
  • inwestycja na lata, zwracająca się po 10 latach użytkowania,
  • podniesienie wartości nieruchomości na rynku,
  • wygoda użytkowania, ze względu na bezobsługowy system działania.

Fotowoltaika dla firm i osób fizycznych

Fotowoltaika to prosty i wygodny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest słońce. Oprócz tego fotowoltaika dla firm pozwala im poprawić ich wizerunek wśród klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to jak dane przedsiębiorstwo oddziaływuje na środowisko naturalne.

Z kolei fotowoltaika dla osób fizycznych pozwala im odciążyć ich budżet, ponieważ opłaty za prąd produkowany przez panele fotowoltaiczne są niższe nawet o 90%.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Poznaj ofertę najlepszych firm w z miast:

Fotowoltaika pomorskie- cena instalacji paneli słonecznych

Rozwiązanie jakim jest fotowoltaika oraz jej cenę w województwie pomorskim podobnie jak w całym kraju zależna jest od kilku czynników. Zalicza się do nich:

  • rodzaj powierzchni na jakiej montowane mają być panele,
  • kąt nachylenia dachu,
  • wielkość instalacji, od której zależy ilość produkowanej energii elektrycznej,
  • sposoby finansowania instalacji fotowoltaicznej.

Dlatego też należy zwracać uwagę na to jakie fotowoltaika- firmy pomorskie opinie posiadają wśród osób korzystających z ich usług. Najlepsi instalatorzy oferują bowiem w ramach swoich usług nie tylko sam montaż, ale i audyty energetyczne, przygotowanie niezbędnej do Urzędu Energetycznego dokumentacji oraz obsługę gwarancyjną. Do tego mogą się także poszczycić tytułem certyfikowanych instalatorów, co uprawnia ich klientów do skorzystania z licznych form wsparcia finansowego.

Fotowoltaika dotacje pomorskie- gdzie znaleźć wsparcie w finansowaniu inwestycji?

Pomimo tego, że fotowoltaika dla większości osób jest dużą inwestycją, istnieje wiele możliwości, aby znacznie obniżyć ponoszone na jej montaż koszty. Fotowoltaika dofinansowanie w województwie pomorskim posiada między innymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa pomorskiego na lata 2014-2020, a także wiele innych programów takich jak Mój prąd, Czyste Powietrze czy Energia Plus.

Skierowane są one zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców oraz rolników, którzy zdecydują się na rozwiązanie jakim jest fotowoltaika. Dotacje unijne, pomorskie oferuje bowiem nawet w wysokości do 85% kosztów całej inwestycji, dlatego też warto się nimi zainteresować i śledzić je na bieżąco na stronach internetowych WFOŚiGW w Gdańsku oraz Urzędów Miast i Gmin. 

Oprócz tego osoby planujące montaż fotowoltaiki mogą także ubiegać się w wielu bankach o pożyczki i kredyty na preferencyjnych warunkach, z niskim oprocentowaniem. Dzięki tym możliwościom niemal każdy może więc korzystać z zalet jakie niesie za sobą montaż i pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli słonecznych w województwie pomorskim.

Energia wiatrowa domeną województwa pomorskiego

Sprzyjając warunki wietrzne sprawiły, że na ponad 750 MW zainstalowanych we wszystkich odnawialnych źródłach energii, na wiatraki przypada ponad 690 MW. Większość z inwestycji powstawała w latach 2005-2015. Obecnie przyrost nowych farm jest dość mocno ograniczony ze względu na niekorzystne regulacje prawne. Taki stan powoduje, że liczba nowych instalacji to przede wszystkim instalacje fotowoltaiczne, które mają moc mniejszą niż 0,5 MW, a zdecydowana większość z nich nie przekracza nawet 10 kW. Z naszych informacji wynika, że udział energii wiatrowej w naszym kraju będzie możliwy przede wszystkim poprzez budowę farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Tego typu obiekty nie będą jednak zaliczane do tych znajdujących się w terytorialnym obszarze województwa pomorskiego.

Jakie jest zapotrzebowanie województwa pomorskiego na energię?

Około 8,5 TWh zużyli mieszkańcy województwa pomorskiego w ostatnim roku. Na taki wynik złożyła się przede wszystkim konsumpcja prądu przez odbiorców indywidualnych (ponad 50%), a także zużycie w przemyśle (ponad 30%).

Odbiorcy indywidualni mieszkający w miastach, a także na obszarach wiejskich zużyli w przeliczeniu na jedną osobę w ciągu roku mniej niż 800 kWh co stawia ich w środku stawki biorąc pod uwagę inne województwa.

Gaz ziemny na Pomorzu nie jest popularny w obszarach wiejskich

O ile w dużych i średnich aglomeracjach miejskich zużycie gazu ziemnego przypadające na 1 osobę w ciągu roku nie odbiega od średniej krajowej i wynosi ok. 1 450 kWh o tyle zużycie błękitnego paliwa przez osoby mieszkające na wsi na poziomie delikatnie wyższym niż 400 kWh to nie jest wynik powalający na kolana.

Tak duża dysproporcja pomiędzy odbiorcami gazu w mieście i na wsi wynika przede wszystkim z tego w jaki sposób te obliczenia są stosowane. Średnie zużycie gazu jest obliczane jako stosunek całkowitego zużycia gazu do liczby mieszkańców w danym obszarze. Nie bierzemy pod uwagę tylko osób mające przyłącza gazu ziemnego. Wniosek jaki możemy wysunąć jest taki, że to brak rozwiniętej infrastruktury gazowej na obszarach mniej zurbanizowanych jest wynikiem właśnie tak dużej dysproporcji.

Energia atomowa - województwo Pomorskie

Temat od kilku lat żywy i wciąż nie mamy w nim żadnych konkretnych ruchów, poza kilkoma deklaracjami. Teren województwa pomorskiego wydaje się być idealnym miejscem do wybudowania bloków elektrowni atomowej. Zapewniłaby one na lata bezpieczeństwo energetyczne nie tylko temu regionowi, ale znacząco odciążyłaby elektrownie opierające się na węglu w całej Polsce. Niestety ale społeczeństwo po tragedii do jakiej doszło już ponad 30 lat temu w Czarnobylu, wciąż ma obawy związane z bezpieczeństwem tej technologii. Zdania są podzielone, jedno jest pewne niezależnie od woli mieszkańców tego czy innego obszaru, elektrownia wydaje się być jedyną możliwością aby wypełnić zobowiązania wobec Unii Europejskiej i zapewnić sobie stałe dostawy prądu bez obaw o ewentualne przerwania. Taka energia byłaby także dużo tańsza, co na pewno po czasie zadowoli jej odbiorców.

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Sprawdź jak prawidłowo odczytać wartości z rachunku za energię
Sprawdź jak prawidłowo odczytać wartości z rachunku za energię
Energa taryfa G11 i G12. W niecałe dwie i pół minuty dowiesz się jak czytać fakturę dla domu za prąd, co oznaczają poszczególne wartości na rachunku za energię, jakie stawki ulegną zmianie jeśli zdecydujesz się zmienić dostawcę energii elektrycznej oraz jak porównać i wybrać najlepszą ofertę dla siebie.
Stawki za prąd
Stawki za prąd
Skąd biorą się konkretne stawki za prąd? Co składa się na cenę prądu? I czy każdy z nas musi płacić tyle samo za jednostkę prądu? Wszystkie odpowiedzi w niniejszym artykule.
PGE aktywnie działa
PGE aktywnie działa
Sprzedawcy energii są widoczni nie tylko w reklamach telewizyjnych czy na plakatach w mieście, jeśli dobrze się przyjrzymy zobaczymy, że w codziennym życiu również się pojawiają i wspierają nie tylko swoje zyski, ale też szczytne cele.
Weekendowa taryfa dwustrefowa G12w - kiedy warto ją wybrać?
Weekendowa taryfa dwustrefowa G12w - kiedy warto ją wybrać?
Czy w ciągu dnia w tygodniu nie masz czasu na domowe obowiązki? Wielkie sprzątanie, pranie czy gotowanie lubisz urządzać w weekend? A może po prostu chcesz zmniejszyć rachunek za energię? Czas pomyśleć o zmianie obecnej taryfy energii elektrycznej.