Fotowoltaika Lubuskie
Chcąc wiedzieć, czy fotowoltaika w województwie Lubuskie jest opłacalną inwestycją, należy przede wszystkim wiedzieć, że region ten zaliczany jest do miejsc o średnim nasłonecznieniu wynoszącym w na przestrzeni roku około 1000 kWh na hektar danego obszaru. Oznacza to, że panele słoneczne w województwie lubuskie pozwalają wyprodukować odpowiednią ilość energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych, która zaspokoi potrzeby zarówno gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw, przyczyniając się tym samym do niższych rachunków za prąd.
Instalacja fotowoltaiczna Lubuskie - zalety
Istnieje wiele zalet jakie posiada rozwiązanie jakim jest fotowoltaika. Lubuskie jako region o położony w zachodniej części Polski słynie wręcz z wykorzystywanie czystej energii. Jednak względu ekologiczne to tylko jedne z korzyści jakie daje fotowoltaika w województwie Lubuskie, oprócz tego panele słoneczne to także:
- niezależność energetyczna, która gwarantuje stałe ceny za energię elektryczną i jej pewną dostawę,
- zwrot z inwestycji w przeciągu około 10 lat,
- możliwość zamontowania instalacji zarówno na dachach jak i w gruncie, w zależności od potrzeb użytkowników,
- możliwość dopasowania ilości generowanego prądu przez panele, pod względem zapotrzebowania.
Panele słoneczne Lubuskie - doskonałe rozwiązanie dla firm
Pomimo że fotowoltaika jeszcze do niedawna kojarzona była wyłącznie z budynkami mieszkalnymi, obecnie coraz większa ilość firm decyduje się na jej montaż. Nic w tym dziwnego. Korzyści jakie daje rozwiązanie jakim jest fotowoltaika- Lubuskie, cena jego montażu oraz nowoczesne technologie sprawiają bowiem, że firmy korzystające z niej nie tylko wskazują znaczne obniżenie kosztów produkcji, związanych z rachunkami za energię elektryczną, ale także polepszenie ich wizerunku wśród klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to, jak działalność danego przedsiębiorstwa wpływa na otoczenie i środowisko.
Fotowoltaika firmy Lubuskie- gdzie szukać instalatorów?
Jeśli mieszkasz w województwie lubuskim, prowadzisz tam swoją działalność, posiadasz gospodarstwo domowe lub rolne i rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej, to powinieneś wiedzieć, że rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, firmy Lubuskie oferują dla swoich przyszłych klientów głównie w swoich siedzibach, które zlokalizowane są w największych miastach tego regionu, czyli Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Krośnie Odrzańskim oraz Kostrzynie nad Odrą lub Świebodzinie.
Firmy te najczęściej są certyfikowanymi instalatorami fotowoltaiki, dzięki temu korzystając z ich usług, można liczyć nie tylko na wykonanie audytu energetycznego, dobranie odpowiedniego sprzętu, jego montaż i obsługę, ale także możliwość skorzystania z licznych dotacji i dofinansowań na tego typu inwestycje, które oferowane są także w województwie lubuskim.
Poznaj najlepsze firmy od fotowoltaiki w największych miastach województwa:
Fotowoltaika - dofinansowanie Lubuskie, gdzie szukać informacji?
Ze względu na fakt, że panele słoneczne w województwie lubuskim, korzystanie wpływają na poprawę jakości powietrza w tym regionie i ochronę jego środowiska, osoby chcące je zamontować na swoich gruntach lub budynkach mogą także liczyć na wiele możliwości obniżenia całkowitego kosztu inwestycji. Województwo lubuskie posiada bowiem wiele dotacji na fotowoltaikę, w tym także unijnych, z których mogą skorzystać osoby fizyczne, rolnicy, a nawet przedsiębiorcy.
Zawsze aktualnych informacje na temat tego jakie dotacje na fotowoltaikę w Lubuskim można uzyskać, znajdują się na stronie WFOŚiGW w Zielonej Górze, a także stronach Urzędów Miasta i Gminy właściwych dla miejsca zameldowania danych inwestorów. Korzystanie z nich pozwala uzyskać nawet do 15 tysięcy złotych na montaż paneli słonecznych, dlatego warto śledzić dostępne oferty w tym regionie na bieżąco.
Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.
Województwo lubuskie z małym ogólnym zapotrzebowaniem na energię?
Odwołując się do danych statystycznych dostępnych na stronach PSE wydawać się może, że zużycie energii elektrycznej w województwie lubuskim jest bardzo małe, ponieważ wynosi ok 4 TWh/rok. Faktycznie jeśli porównamy inne regiony w Polsce to tak jest. Interpretując te dane trzeba jednak wziąć pod uwagę 2 istotne kwestie:
-
brak dużego przemysłu w województwie, który wykazuje zawsze wyraźne zapotrzebowanie na moc
-
mała liczba mieszkańców województwam
Informacje na tema tego ile prądu zużywa się w tym regionie należy przeliczać na jednego mieszkańca. Tylko wtedy otrzymamy wynik, który pokaże nam jak tak naprawdę ludzie mieszkający tuż przy granicy z Niemcami żyją na co dzień. Okazuje się, że średnie roczne zużycie prądu przypadające na 1 osobę wynosi 780 kWh. Taki wynik w porównaniu z mieszkańcami innych województw stawia mieszkańców lubuskiego w górnej połowie zestawienia. Jeszcze raz zatem podkreślmy, że mniejsze zużycie prądu w regionie jest wynikiem mniejszej liczby firm, które do swojej działalności potrzebują duże ilości energii.
Gaz ziemny w województwie lubuskim
Na terenie województwa lubuskiego dostępnych jest kilka działających odkrywek gazu ziemnego. Wydobywane tam błękitne paliwo służy do zasilania w błękitne paliwo głównie lokalnych odbiorców gazu ziemnego. Dostęp do własnych zasobów gazu ziemnego stawia mieszkańców tego regionu w czołówce osób, które zużywają najwięcej paliwa w przeliczeniu na 1 mieszkańca. 1 800 kWh, bo taka szacunkowa wielkość jest podawana w statystykach daje w porównaniu z innymi mieszkańcami miast 4 miejsce w Polsce.
Warto też podkreślić, że wydobywany gaz ziemny jest przeznaczany nie tylko na sprzedaż do odbiorców końcowych. Ponad połowa gazu ziemnego jest wykorzystywana przez elektrownie i elektrociepłownie gazowe pracujące w regionie. Nie ma tutaj wątpliwości, że takie inwestycje w rejonie gdzie surowiec wydobywamy „pod nosem” są idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu zwiększamy bezpieczeństwo energetyczne w Polsce.
Energia z odnawialnych źródeł energii w lubuskim
Cechą charakterystyczną tego województwa jest dość duża liczba jak na polskie warunki instalacji biogazowni oraz farm wiatrowych. W porównaniu do innych regionów Polski trochę słabiej wygląda liczba instalacji fotowoltaicznych. Trzeba jednak pamiętać, że prawdziwy boom na tym rynku dopiero przed nami. N dzień dzisiejszy w województwie lubuskim zainstalowanych jest 320 MW mocy w odnawialnych źródłach energii.