Porównaj oferty

Eko kredyt na fotowoltaikę Alior Bank dla firm oraz pożyczki dla osób fizycznych

Oferty eko kredytów na fotowoltaikę stają się coraz popularniejsze. Wiele banków posiada je w swojej ofercie, w wyniku rosnącego zainteresowania nimi przez ich klientów. Do zalet finansowania fotowoltaiki poprzez kredyt zaliczyć można niskie prowizje, preferencyjne oprocentowanie, niewielkie raty, które spłacać można za pomocą oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, a także brak konieczności angażowania środków własnych w montaż instalacji fotowoltaicznej.

Wśród banków oferujących tego typu rozwiązania wyróżnić można między innymi Alior Bank. Zaliczany jest on w Polsce do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i nowoczesnych banków. Ceniony jest on wśród swoich klientów za jasne warunki współpracy, rozbudowaną sieć placówek oraz indywidualne podejście. Kredyt na fotowoltaikę Alior Bank oferowany przez niego skierowany jest wyłącznie do przedsiębiorców, nie oznacza to jednak, że osoby fizyczne nie mogą skorzystać z innych form kredytowania właśnie w tym banku. Sprawdziliśmy więc dokładniej ofertę kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w Alior Bank.

Kredyt na fotowoltaikę Alior Bank dla firm

Kredyt Ekofirma w Alior Bank to oferta skierowana do przedsiębiorców, która została przygotowana specjalnie z myślą o zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych przez prosumentów. Skorzystać z niego mogą małe oraz średnie przedsiębiorstwa chcące zainwestować w fotowoltaikę. Pozwala ona na sfinansowanie całej inwestycji w wygodny sposób, dzięki temu coraz więcej firm może stać się ekologicznych, produkując prąd z odnawialnej energii słonecznej.

Warunki oraz koszty kredytu w Alior Bank na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej

Aby skorzystać z kredytu na fotowoltaikę w Alior Bank, przedsiębiorcy muszą przede wszystkim posiadać wkład własny w wysokości minimum 10% wartości netto całej inwestycji, dlatego też można go określić jako leasing na fotowoltaikę dla firm. W ramach niego mogą oni natomiast uzyskać kwotę w wysokości od 50 do nawet 500 tysięcy złotych bez prowizji oraz z możliwością odzyskania części zapłaconych odsetek.

Okres spłaty Eko kredytu na fotowoltaikę w Alior Bank może wynosić natomiast nawet 120 miesięcy, dzięki temu możliwe jest ustawienie wygodnych do spłaty rat, nieobciążających płynności finansowej przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi z kolei o koszty kredytu oraz wysokość jego oprocentowania ustalane są one indywidualnie z każdym z klientów.

Co zrobić, aby zyskać w Alior Bank kredyt na fotowoltaikę dla firm?

Do uzyskania kredytu Ekofirma w Alior Bank niezbędny jest komplet dokumentów wymienionych na stronie banku, do których zaliczyć można między innymi:

  • dokumenty rejestrowe oraz finansowe firmy,
  • dokumentacje związaną z instalacją fotowoltaiczną, na którą chcemy uzyskać kredyt,
  • dokumenty do gwarancji Biznes Max.

Pożyczka lub kredyt na fotowoltaikę Alior Bank dla osób fizycznych

Jeśli chodzi natomiast o typowe kredyty na fotowoltaikę Alior Bank dla osób fizycznych bank ten nie zdecydował się do tej pory na przygotowanie oferty. Pomimo to można jednak liczyć na jego wsparcie podczas realizacji inwestycji związanej z zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych pod postacią kredytów gotówkowych oraz pożyczek.

Kredyt gotówkowy na fotowoltaikę w Alior Bank

W tym przypadku Alior Bank umożliwia na skorzystanie z kredytu gotówkowego zaciąganego przez internet, którego wysokość może wynosić nawet do 200 tysięcy złotych, a okres spłaty nawet do 10 lat.

Koszty w przypadku tego kredytu na podstawie przykładu reprezentatywnego przy kwocie 19 442 zł wynoszą natomiast:

  • RRSO 9,02%,
  • Prowizja 3%
  • Oprocentowanie zmienne w skali roku 7,19.

Z kredytu internetowego skorzystać mogą osoby, które dotychczas nie posiadały konta w Alior Bank oraz nie korzystały z jego usług.

Pożyczka z mikro kosztami na fotowoltaikę w Alior Bank

Kolejną opcją dla osób fizycznych jest skorzystanie z pożyczki na fotowoltaikę w Alior Bank, w ramach której można pożyczyć kwotę do 70 tysięcy złotych na okres od 4 do 5 lat. RRSO tej pożyczki to 13,68. Szczegółowe wyliczenia dotyczące jej uzyskać można natomiast po skontaktowaniu się z przedstawicielem Alior Bank.

Każda z przedstawionych powyżej ofert może jednak ulegać zmianom w czasie zarówno jeśli chodzi o Eko kredyt na fotowoltaikę dla firm, jak i także pożyczki dla osób fizycznych. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu kredytów na fotowoltaikę, gdzie znaleźć można zawsze aktualne informacje na temat ofert bankowych oraz porównać je między sobą w szybki i wygodny sposób.