Porównaj oferty

PKO kredyt na fotowoltaikę

Boom na fotowoltaikę w Polsce nie spada, a ilość montowanych instalacji z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Coraz więcej osób decyduje się także na finansowanie tego ekologicznego rozwiązania za pomocą specjalnie przygotowanych ofert kredytowych, wśród których znaleźć można także Eko Pożyczkę PKO Banku Polskiego skierowaną do klientów indywidualnych chcących zamontować na swoich dachach lub gruntach instalację fotowoltaiczną.

PKO Bank Polski to bank zaliczany do jednej z największych instytucji finansowych w naszym kraju oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Jego ponad 100-letnia historia buduje zaufanie u klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. PKO Bank Polski w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów stale wdraża do swoich ofert nowe rozwiązania, takie jak chociażby ubezpieczenia czy też właśnie Eko Pożyczki na fotowoltaikę, pozwalające sfinansować zakup urządzeń oraz montaż instalacji fotowoltaicznej pozwalającej produkować prąd z energii słonecznej, a tym samym zmniejszać wydatki związane z jego zakupem. Jak prezentuje się wobec tego oferta PKO Bank Polski będąca kredytem na fotowoltaikę? Sprawdźmy.

Najważniejsze informacje o kredycie na fotowoltaikę PKO Bank Polski

Eko Pożyczka PKO Bank Polski to oferta, która skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku. Za jej pomocą może być sfinansowany zakup oraz montaż wszelkiego rodzaju urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii, do których zaliczyć można:

  • panele fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła,
  • samochody elektryczne.

Aby móc skorzystać z preferencyjnych warunków kredytu na fotowoltaikę w PKO Bank Polski należy przedłożyć fakturę potwierdzającą zakup i montaż tego typu instalacji wystawioną nie wcześniej niż 30 dni oraz nie później niż 3 miesiące od daty wypłaty pożyczki. Dokument ten musi zawierać dane osoby, która zaciągnęła kredyt w banku. W innym przypadku warunki umowy na Eko Pożyczkę PKO nie zostaną spełnione.

Jakie są koszty i warunki kredytu na fotowoltaikę w PKO Bank Polski?

Okres, na jaki może być zaciągnięty kredyt na fotowoltaikę w PKO Bank Polski, wynosi aż 120 miesięcy, a jego maksymalna wysokość może wynosić nawet do 50 tysięcy złotych. Dzięki temu jego raty nie stają się dużym obciążeniem dla domowego budżetu oraz można je spłacać za pomocą oszczędności generowanych przez instalację fotowoltaiczną.

Jeśli chodzi natomiast o koszty kredytu jego RRSO zaczyna się od 11,46%. Z kolei oprocentowanie może wynosić maksymalnie do 7,2%. Przy czym po dostarczeniu w przeciągu maksymalnie do 3 miesięcy od otrzymania wypłaty kredytu faktury potwierdzającej zakup urządzeń ekologicznych na kwotę wynoszącą minimum 85% uzyskanego kredytu, jest ono obniżane do wysokości zaledwie 2,99%. Sama prowizja za udzielenie kredytu na fotowoltaikę w PKO Bank Polski jest zmienna i zależy od indywidualnych warunków ustalanych z klientami przez bank.

Dodatkowo istnieje także możliwość ubezpieczenia kredytu, dzięki temu w razie śmierci kredytobiorcy zostanie on spłacony z wykupionej polisy. Dużą zaletą tej oferty jest również to, że aby zaciągnąć kredyt na fotowoltaikę w PKO Bank Polski, nie trzeba posiadać w nim konta, co z kolei zmniejsza ilość formalności z nim związanych.

Jak uzyskać Eko Pożyczkę na fotowoltaikę w PKO Bank Polski?

Aby uzyskać kredyt na fotowoltaikę w PKO Bank Polski, a właściwie pożyczkę należy przede wszystkim udać się do placówki banku. Pozytywna decyzja kredytowa zależy w tym przypadku natomiast, podobnie jak i przy każdym innym kredycie czy pożyczce od zdolności kredytowej kredytobiorcy, na którą wpływ ma wysokość oraz źródło dochodów, a także pozytywna opinia w BIK.

Czy PKO Bank Polski posiada leasing na fotowoltaikę?

Podobnie, jak wiele innych banków także PKO Bank Polski nie posiada leasingu na fotowoltaikę dla firm. Być może w przyszłości tego typu oferta została wprowadzona przez ten bank, jednak na razie przedsiębiorcy chcący finansować montaż fotowoltaiki za pomocą źródeł zewnętrznych muszą zdecydować się na usługi innych banków. Jakich? Chociażby tych, które prezentujemy w naszym rankingu kredytów i leasingów na fotowoltaikę. Znaleźć w nim można aktualne propozycje banków dla osób zainteresowanych finansowaniem przez nie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych oraz porównać je ze sobą w szybki i wygodny sposób. Zachęcamy więc do skorzystania z niego!

Aktualności
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?
12 gru 2022
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Montaż paneli fotowoltaicznych
14 gru 2021
Montaż paneli fotowoltaicznych

Decydujemy się na inwestycję w naszym domu i wybór padł na zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Dają one nam coraz tańszą, odnawialną energię, z której możemy korzystać latami. Ważny jest prawidłowy montaż, ponieważ od niego zależy to jak wydajne okażą się ogniwa to znaczy ile energii będą dostarczały do naszego domu. Co powinniśmy wiedzieć o montażu? Jak wybrać odpowiednią firmę, czy fachowca, któremu powierzymy te zadanie?

Czytaj więcej
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki
2 gru 2021
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznych to obecnie jeden z najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na uniezależnienie się od krajowych dostawców energii elektrycznej. Tego typu instalacje pozwalają jednak nie tylko oszczędzać na zakupie prądu, ale także go odsprzedawać. Dlatego też poniżej omawiamy kto i na jakich zasadach może sprzedawać wyprodukowaną energię z fotowoltaiki.

Czytaj więcej