Porównaj oferty

Getin Bank kredyt na fotowoltaikę

Inwestycja w nawet niewielką przydomową instalację fotowoltaiczną wiąże się z kosztami rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Nie każde gospodarstwo domowe może sobie więc pozwolić na tak duży jednorazowy wydatek. Nie oznacza to jednak, że muszą one rezygnować z ekologicznego rozwiązania, jakimi są panele fotowoltaiczne pozwalające nie tylko oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną, ale także zadbać o nasze środowisko naturalne. Mogą one bowiem skorzystać z licznych eko kredytów na fotowoltaikę, takich, jak ten przygotowany przez Getin Bank.

Getin Bank jest częścią Getin Noble Bank S.A. będącego jednym z największych banków w naszym kraju, który posiada w większości wyłącznie polski kapitał. Na swoim koncie ma on wiele nagród oraz regularnie doceniany jest nie tylko przez klientów, ale także specjalistów z branży bankowej. W jego ofercie znaleźć można produkty bankowe skierowane zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych, W przypadku tych drugich jednym z nich jest właśnie eko kredyt na fotowoltaikę od Getin Bank, którego warunkom przyglądamy się z bliska.

Czym jest Kredyt EKO w Getin Bank?

Eko kredyt to oferta skierowana do klientów indywidualnych, dzięki której mogą oni sfinansować zakup wszelkiego rodzaju urządzeń pozwalających pozyskiwać ciepło i energię elektryczną z odnawialnych źródeł, do których zalicza się:

  • panele fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła
  • kotły na biomasę,
  • magazyny ciepła.

Ponadto kredyt na fotowoltaikę i nie tylko w Getin Bank pozwala także na sfinansowanie za jego pomocą również przeglądów lub napraw wyżej wymienionych urządzeń. Wyróżnia to więc go na tle ofert innych banków, które można porównać w naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę, gdzie zestawiliśmy w jednym miejscu wszystkie aktualne oferty kredytowe na fotowoltaikę jakie znaleźć można w bankach działających w Polsce.

Dodatkowo kredyt ten jest przyznawany nie tylko na planowane ekologiczne inwestycje, ale także te, które zostały zrealizowane w ciągu ostatnich 30 dni od daty ubiegania się o jego przyznanie.

Warunki eko kredytu na fotowoltaikę Getin Bank

Ze względu na to, że kredyt na fotowoltaikę Getin Bank skierowany jest do osób prywatnych, jego maksymalna wysokość może wynosić 40 tysięcy złotych. Kwota ta pozwala więc na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kW. Okres kredytowania w tym przypadku wynosi natomiast 10 lat (120 rat).

Samo oprocentowanie kredytu to 7,2%. Może być ono jednak niższe, wystarczy jedynie dostarczyć do banku dowód zakupu w postaci faktury imiennej potwierdzający to, że zaciągnięty kredyt został wykorzystany na ekologiczne rozwiązania np. panele fotowoltaiczne, aby jego oprocentowanie spadło do 5,99%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu to 7,9%.

Udzielenie kredytu na fotowoltaikę oraz jego wysokość zależne są natomiast od indywidualnej oceny zdolności kredytowych klientów przez Getin Bank. Sam kredyt przyznawany jest natomiast w placówkach banku, a do jego uzyskania potrzebne są takie dokumenty jak:

  • dowód osobisty,
  • dokument potwierdzający wysokość oraz źródło dochodów w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące lub odcinków za emeryturę za ostatnie 2 miesiące.

Czy istnieje leasing na fotowoltaikę w Getin Bank?

Choć oferta kredytu na fotowoltaikę w Getin Bank dla osób prywatnych prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, bank ten nie przygotował analogicznego rozwiązania dla przedsiębiorców, chociażby w postaci leasingu na fotowoltaikę Getin Bank. Pomimo to mogą oni sfinansować tego typu inwestycje w tym banku za pomocą kredytów inwestycyjnych przeznaczanych na inwestycje rozwijające przedsiębiorstwa.

Wysokość kredytów inwestycyjnych dla firm w Getin Bank może sfinansować nawet do 100 kosztów netto zakupu i montażu fotowoltaiki, a także udzielane one są nie tylko w polskiej, ale również obcej walucie (USD, EUR, CHF). Maksymalny okres kredytowania w tym przypadku to natomiast 120 miesięcy.

Przedsiębiorcom, którzy jednak poszukuję leasingu, polecamy natomiast sprawdzenie naszego rankingu leasingów na fotowoltaikę, gdzie znaleźć można oferty banków, które przygotowały takie rozwiązanie dla swoich klientów biznesowych.