Porównaj oferty

Credit Agricole kredyt na fotowoltaikę

Duża część instalacji fotowoltaicznych finansowana jest za pomocą kredytów gotówkowych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty, jakie należy ponieść w związku z zakupem oraz montażem urządzeń pozwalających produkować prąd za pomocą odnawialnego źródła energii, jakim jest słońce, które dla wielu osób są sporym wydatkiem. Kredyt na fotowoltaikę pozwala im więc zainwestować w to rozwiązanie, a oszczędności generowane przez panele fotowoltaiczne pomagają go spłacać.

Wśród wielu ofert bankowych na rynku, jedną z możliwości sfinansowania montażu paneli fotowoltaicznych jest skorzystanie z kredytu na fotowoltaikę od Credit Agricole, a właściwie wygodnego kredytu ratalnego. Bank obecny na polskim rynku od niemal 20 lat. Należy on do Grupy Credit Agricole określanej jako jedna z 10 największych grup bankowych na świecie. Bank ten w swojej ofercie posiada rozwiązanie przeznaczone dla osób fizycznych, przedsiębiorstw oraz rolników, a wśród nich znaleźć można także korzystny kredyt ratalny na fotowoltaikę Credit Agricole, któremu przyglądamy się z bliska.

Ratalny kredyt na fotowoltaikę od Credit Agricole

Bank Credit Agricole, w ostatnim czasie mocno promuje nacisk na ekologiczne rozwiązania, czego dowodem jest jego akcja #mniejplastiku, w ramach której wydawane przez niego karty płatnicze wykonane są z ekologicznego tworzywa. Pomimo to nie posiada on jednak w swojej ofercie typowych eko kredytów pozwalających sfinansować za ich pomocą zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Nie oznacza to jednak wcale, że kredyt na fotowoltaikę w Credit Agricole jest całkowicie niemożliwy. Rozwiązaniem w tym przypadku może stać się bowiem kredyt gotówkowy lub kredyt ratalny. Pierwszy z nich pozwala jednak uzyskać zaledwie 10 000 złotych. Jest on wobec tego rozwiązaniem dla osób posiadające już określoną kwotę na montaż fotowoltaiki, które chcą się jedynie wspomóc finansowaniem zewnętrznym. Dlatego też w dalszej części nie będziemy się na nim skupiać.

Warunki oraz koszty kredytu na fotowoltaikę Credit Agricole

Odpowiednim kredytem na fotowoltaikę w tym banku jest kredyt ratalny. Umożliwia on rozłożenie zakupów na raty zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, współpracujących z nim. Za jego pomocą można więc skredytować nie tylko zakup RTV i AGD, ale także właśnie fotowoltaiki. O czym możemy się dowiedzieć, chociażby na stronie oferty banku.

Maksymalna kwota kredytu na fotowoltaikę w Credit Agricole wynosi 80 tysięcy złotych z możliwością rozłożenia okresu jej spłaty nawet na aż 120 miesięcy (10 lat). Oznacza to więc, że za jego pomocą z powodzeniem można rozłożyć na raty zakup i montaż zarówno niewielkiej przydomowej instalacji fotowoltaicznej do 5 kW, jak i także tej o większej mocy.

Koszty kredytu na fotowoltaikę w Credit Agricole zależne są natomiast od indywidualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. Wobec tego mogą one wynosić w przypadku RRSO od 5,89%, jeśli chodzi natomiast o oprocentowanie jego maksymalna wysokość to 7,2%. Sama prowizja za kredyt na fotowoltaikę w Credit Agricole wynosić może z kolei do 30%. Przy czym warto wiedzieć, że bank ten zwraca część swojej prowizji w przypadku przedterminowej spłaty kredytu.

Co zrobić, aby uzyskać kredyt na fotowoltaikę w Credit Agricole?

Aby uzyskać kredyt na fotowoltaikę w Credit Agricole, należy przede wszystkim znaleźć firmę instalacyjną współpracująca z tym bankiem. Następnie wraz z jej pracownikiem wypełnić wniosek i poczekać na jego weryfikację przez bank. Pozytywna decyzja kredytowa w tym przypadku zależy od standardowych czynników branych pod uwagę przy każdym innym kredycie ratalnym, którymi są:

  • pozytywna historia kredytowania w BIK,
  • zdolność kredytowa wynikającą z odpowiedniej wysokości źródła dochodów kredytobiorcy.

Czy Credit Agricole posiada leasing na fotowoltaikę?

Jeśli chodzi natomiast o leasing na fotowoltaikę Credit Agricole, podobnie jak w przypadku typowo przeznaczonego na ten cel kredytu dla osób fizycznych bank ten nie posiada żadnej oferty. Dlatego też przedsiębiorcy chcący zlesingować fotowoltaikę muszą szukać propozycji dla siebie w innych bankach. Znaleźć je można między innymi w naszym rankingu kredytów i leasingów na fotowoltaikę, w których zawarte są wszelkie najważniejsze informacje o ofertach bankowych związanych z finansowaniem zakupu i montażu fotowoltaiki, a do tego umożliwia on także porównanie ich ze sobą. Dlatego zachęcamy każdego do skorzystania z niego!

Aktualności
Korzyści z instalacji fotowoltaiki na balkonie: energooszczędność w zasięgu ręki
22 kwi 2024
Korzyści z instalacji fotowoltaiki na balkonie: energooszczędność w zasięgu ręki

Ogromne zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce trwa. Jest to bez wątpienia wynik stale rosnących cen energii elektrycznej, dlatego też producenci paneli fotowoltaicznych szukają nowych sposobów, aby z ich produktów mogło skorzystać jak najszersze grono osób. Do tej pory ich rozwiązania skierowane były głównie do mieszkańców domków jednorodzinnych oraz właścicieli firm, jednak coraz więcej mówi się o fotowoltaice balkonowej. To ciekawa alternatywa dla osób mieszkających w blokach.

Czytaj więcej
Do targów Bud-Gryf & Home pozostały dwa tygodnie
9 mar 2024
Do targów Bud-Gryf & Home pozostały dwa tygodnie

Powierzchnie sprzedane, program w przygotowaniu, wystawcy w pełnej gotowości do spotkań. Już za dwa tygodnie w Netto Arenie będą odbywać się największe targi budowlane i wnętrzarskie w naszym regionie.

Czytaj więcej
Farma fotowoltaiczna - jaki zysk?
12 lut 2024
Farma fotowoltaiczna - jaki zysk?

Inwestycja w farmę fotowoltaiczną wymaga sporych nakładów początkowych oraz dopełnienia sporej ilości formalności. Pomimo to z roku na rok tego typu instalacje produkujące energię z odnawialnych źródeł stają się coraz popularniejsze. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić ile można zarobić na farmie fotowoltaicznej i czy w ogóle opłaca się w nią inwestować.

Czytaj więcej
Jakie są koszty farmy fotowoltaicznej?
21 gru 2023
Jakie są koszty farmy fotowoltaicznej?

Farma fotowoltaiczna to spora inwestycja, która zapewnia jednak także duże zyski oraz cechuje się stosunkowo niskim okresem zwrotu, wynoszącym najczęściej do 10 lat. Jest ona opłacalnym rozwiązaniem ze względu na stale rosnące ceny prądu oraz zwiększające się naciski na produkcję energii elektrycznej z czystych, odnawialnych źródeł. Postanowiliśmy więc sprawdzić ile kosztuje farma fotowoltaiczna i co wchodzi w skład finalnej kwoty jaką trzeba przeznaczyć na tego typu inwestycje.

Czytaj więcej