Porównaj oferty

Bank PEKAO kredyt na fotowoltaikę

Mniejsze rachunki za prąd, niezależność od krajowych dostawców energii elektrycznej, czystsze powietrze oraz wiele innych zalet sprawia, że fotowoltaika z roku na rok staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez osoby prywatne. Związane z jej montażem wydatki są jednak bardzo często dużym obciążeniem domowego budżetu, dlatego też wiele osób decyduje się finansować go za pomocą kredytów. Wśród ofert banków mają one do wyboru między innymi Bank PEKAO i jego kredyt na fotowoltaikę.

Bank PEKAO S.A. nazywany potocznie „pod żubrem” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji bankowych w naszym kraju, której zaufały setki polaków. W swojej ofercie posiada on rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a wśród nich znaleźć można także ekologiczny kredyt PEKAO S.A. pozwalający sfinansować zakup oraz montaż między innymi paneli fotowoltaicznych, innych urządzeń, a także przeprowadzenie modernizacji budynków bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Czym cechuje się kredyt na fotowoltaikę PEKAO S.A.?

Ekopożyczka PEKAO S.A. to rozwiązanie przeznaczone dla klientów indywidualnych, zarówno posiadających otwarty rachunek w tym banku, jak i tych nieposiadających go. Wszelkie formalności z nią związane załatwiane są za pośrednictwem internetu lub infolinii banku. Dzięki temu można uzyskać kredyt na fotowoltaikę w PEKAO S.A. nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby móc skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowania należy natomiast przynajmniej 80% kwoty pożyczki przeznaczyć na cele ekologiczne, którymi może, jednak nie musi być zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. W innym przypadku promocyjne warunki kredytu nie obowiązują, a klienci są zmuszeni zapłacić prowizję za udzielenie pożyczki.

W ramach zakupów przeznaczonych na cele ekologiczne zaliczających się w promocję można wyróżnić między innymi:

  • urządzenia pozwalające pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł energii,
  • pompy ciepła,
  • wymianę okien i drzwi,
  • wykonanie ocieplenia budynku.

Jakie są warunki eko pożyczki w PEKAO S.A.?

W ramach oferty promocyjnej, jaką jest kredyt na fotowoltaikę i nie tylko w PEKAO S.A. można uzyskać nawet od 5 do 50 tysięcy złotych pożyczki. Kwota ta może być natomiast rozłożona na okres spłaty wynoszący nawet 10 lat (120 rat).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi natomiast w tym przypadku 7,46%, a samo jej oprocentowanie rozpoczyna się od 7,2%i jest zależne od indywidualnych warunków kredytowych ustalanych z każdym klientem.

Pod warunkiem dostarczeniu potwierdzenia zakupu ekologicznych rozwiązań PEKAO S.A. nie pobiera także prowizji udzielenie pożyczki. Dzięki temu jej koszty zostają w znaczny sposób zmniejszone.

Co zrobić, aby dostać kredyt na fotowoltaikę PEKAO S.A.?

Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu na fotowoltaikę PEKAO S.A. powinny odwiedzić stronę banku, a następnie wypełnić dostępny na niej formularz. W przypadku kiedy są one klientami PEKAO S.A. najlepiej natomiast zgłosić się do swojego opiekuna, który pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z przyznaniem Eko Pożyczki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu na fotowoltaikę w PEKAO S.A. zachęcamy także do sprawdzenia naszego rankingu, w którym znaleźć można oferty wszystkich banków oferujących ekologiczne pożyczki i kredytu pozwalające sfinansować zakup i montaż instalacji PV, a także porównać je między sobą oraz wybrać tym samym tą najlepszą.

PEKAO S.A.leasing na fotowoltaikę dla firm

W ofercie banku PEKAO S.A. znaleźć można także rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców, wśród których wyróżnić można między innymi leasing na fotowoltaikę PEKAO S.A. pozwalający przedsiębiorcom sfinansować zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także pożyczkę ekspresową zadbaj o dobry klimat. Bank ten nie zapomniał także o małych i średnich firmach wprowadzając do swojej oferty kredyt PrzEKOrzystny, którego kwota może być przeznaczona na zakup paneli fotowoltaicznych. Szczegóły na temat każdej z ofert skierowanych do przedsiębiorców można znaleźć na stronie banku PEKAO S.A. lub kontaktując się z nim za pomocą infolinii.

Na naszej stronie znaleźć można natomiast ranking najlepszych leasingów na fotowoltaikę dla firm. Zachęcamy więc do zapoznania się z nim i porównania ofert pozostałych działających na polskim rynku banków.