Porównaj oferty

Bank PEKAO kredyt na fotowoltaikę

Mniejsze rachunki za prąd, niezależność od krajowych dostawców energii elektrycznej, czystsze powietrze oraz wiele innych zalet sprawia, że fotowoltaika z roku na rok staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez osoby prywatne. Związane z jej montażem wydatki są jednak bardzo często dużym obciążeniem domowego budżetu, dlatego też wiele osób decyduje się finansować go za pomocą kredytów. Wśród ofert banków mają one do wyboru między innymi Bank PEKAO i jego kredyt na fotowoltaikę.

Bank PEKAO S.A. nazywany potocznie „pod żubrem” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji bankowych w naszym kraju, której zaufały setki polaków. W swojej ofercie posiada on rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a wśród nich znaleźć można także ekologiczny kredyt PEKAO S.A. pozwalający sfinansować zakup oraz montaż między innymi paneli fotowoltaicznych, innych urządzeń, a także przeprowadzenie modernizacji budynków bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Czym cechuje się kredyt na fotowoltaikę PEKAO S.A.?

Ekopożyczka PEKAO S.A. to rozwiązanie przeznaczone dla klientów indywidualnych, zarówno posiadających otwarty rachunek w tym banku, jak i tych nieposiadających go. Wszelkie formalności z nią związane załatwiane są za pośrednictwem internetu lub infolinii banku. Dzięki temu można uzyskać kredyt na fotowoltaikę w PEKAO S.A. nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby móc skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowania należy natomiast przynajmniej 80% kwoty pożyczki przeznaczyć na cele ekologiczne, którymi może, jednak nie musi być zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. W innym przypadku promocyjne warunki kredytu nie obowiązują, a klienci są zmuszeni zapłacić prowizję za udzielenie pożyczki.

W ramach zakupów przeznaczonych na cele ekologiczne zaliczających się w promocję można wyróżnić między innymi:

  • urządzenia pozwalające pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł energii,
  • pompy ciepła,
  • wymianę okien i drzwi,
  • wykonanie ocieplenia budynku.

Jakie są warunki eko pożyczki w PEKAO S.A.?

W ramach oferty promocyjnej, jaką jest kredyt na fotowoltaikę i nie tylko w PEKAO S.A. można uzyskać nawet od 5 do 50 tysięcy złotych pożyczki. Kwota ta może być natomiast rozłożona na okres spłaty wynoszący nawet 10 lat (120 rat).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi natomiast w tym przypadku 7,46%, a samo jej oprocentowanie rozpoczyna się od 7,2%i jest zależne od indywidualnych warunków kredytowych ustalanych z każdym klientem.

Pod warunkiem dostarczeniu potwierdzenia zakupu ekologicznych rozwiązań PEKAO S.A. nie pobiera także prowizji udzielenie pożyczki. Dzięki temu jej koszty zostają w znaczny sposób zmniejszone.

Co zrobić, aby dostać kredyt na fotowoltaikę PEKAO S.A.?

Osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu na fotowoltaikę PEKAO S.A. powinny odwiedzić stronę banku, a następnie wypełnić dostępny na niej formularz. W przypadku kiedy są one klientami PEKAO S.A. najlepiej natomiast zgłosić się do swojego opiekuna, który pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z przyznaniem Eko Pożyczki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu na fotowoltaikę w PEKAO S.A. zachęcamy także do sprawdzenia naszego rankingu, w którym znaleźć można oferty wszystkich banków oferujących ekologiczne pożyczki i kredytu pozwalające sfinansować zakup i montaż instalacji PV, a także porównać je między sobą oraz wybrać tym samym tą najlepszą.

PEKAO S.A.leasing na fotowoltaikę dla firm

W ofercie banku PEKAO S.A. znaleźć można także rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców, wśród których wyróżnić można między innymi leasing na fotowoltaikę PEKAO S.A. pozwalający przedsiębiorcom sfinansować zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także pożyczkę ekspresową zadbaj o dobry klimat. Bank ten nie zapomniał także o małych i średnich firmach wprowadzając do swojej oferty kredyt PrzEKOrzystny, którego kwota może być przeznaczona na zakup paneli fotowoltaicznych. Szczegóły na temat każdej z ofert skierowanych do przedsiębiorców można znaleźć na stronie banku PEKAO S.A. lub kontaktując się z nim za pomocą infolinii.

Na naszej stronie znaleźć można natomiast ranking najlepszych leasingów na fotowoltaikę dla firm. Zachęcamy więc do zapoznania się z nim i porównania ofert pozostałych działających na polskim rynku banków.

Aktualności
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?
12 gru 2022
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej
Kolektory słoneczne a panele fotowoltaiczne - czym się różnią?
11 wrz 2018
Kolektory słoneczne a panele fotowoltaiczne - czym się różnią?

Dachy naszych domów chętnie wyposażamy w kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne,. Te dwie instalacje są często mylone, dlaczego? Postaramy się wyjaśnić, czym różnią się te technologie i jakie korzyści występują z korzystania z nich. Polacy sięgają po nowinki technologiczne, które pozwalają na przestrzeni kilku lat zaoszczędzić część domowego budżetu. Jest to bardzo dobry trend, który w niedalekiej przyszłości może okazać się dużym atutem w zakresie bezpieczeństwa energetycznego całego państwa.

Czytaj więcej
Leasing fotowoltaiki. Kiedy się to opłaca?
15 paź 2020
Leasing fotowoltaiki. Kiedy się to opłaca?

Leasing paneli fotowoltaicznych to opcja, która w ofertach banków pojawiła się stosunkowo niedawno, bo zaledwie około dwa lata temu. Skoro jednak banki dopuszczają już taką możliwość, to znaczy, że ma ona ekonomiczne uzasadnienie. Sprawdźmy więc, jak to działa.

Czytaj więcej
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?
29 wrz 2021
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Jak podaje Instytut Energii Odnawialnej w swoim raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2021”, wśród wszystkich zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju, w zaledwie 2% wykorzystywane są moduły polikrystaliczne. Pozostałe 98% modułów to natomiast modele polikrystaliczne. Z czego wynika tak duża przepaść między tymi dwoma rodzajami paneli fotowoltaicznych? Czym charakteryzują się każde z nich i jakie są najważniejsze różnice między zastosowaniem paneli monokrystalicznych i polikrystalicznych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj więcej