Porównaj oferty

Bank BPS kredyt na fotowoltaikę

Finansowanie montażu fotowoltaiki za pomocą kredytów to rozwiązanie, które wybiera coraz więcej polaków. Koszt całej instalacji fotowoltaicznej to bowiem niemały wydatek, na który nie każde gospodarstwo domowe może sobie pozwolić. Dzięki kredytom zyskują one jednak możliwość skorzystania z zalet paneli fotowoltaicznych na swoich dachach czy gruntach, a ich koszt rozłożony jest na przystępne raty, które można spłacać za pomocą oszczędności generowanych przez instalację PV.

W ostatnim czasie na rynku usług bankowych zaczyna pojawiać się coraz więcej Eko kredytów na fotowoltaikę, a jednym z nich jest ten oferowany przez Bank BPS zrzeszający 323 banki spółdzielcze w całym kraju, dzięki czemu stanowi on największy bank spółdzielczy w Polsce. Oferuje on swoim klientom wiele rozwiązań, a do tego docenia inwestycje w ekologiczne rozwiązania. Dlatego też w jego ofercie znaleźć można kredyt na fotowoltaikę Bank BPS, jak wyglądają jego szczegóły? Sprawdziliśmy to!

Na czym polega Eko kredyt na fotowoltaikę w Bank BPS?

Eko kredyt na fotowoltaikę w Bank BPS to rozwiązanie skierowane, jak sama nazwa wskazuje, do osób planujących zamontować na swoich dachach lub gruntach panele fotowoltaiczne. Co ciekawe może być on z powodzeniem łączony z rządowym programem Mój Prąd.

Udzielone środki pieniężne w ramach kredytu mogą być w tym przypadku przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej. Co ciekawe w odróżnieniu od innych banków, aby móc skorzystać z promocji EKO prąd należy wykorzystać na fotowoltaikę zaledwie 60% uzyskanego kredytu, pozostałe 40% można natomiast przeznaczyć na inne cele.

Z ofertami kredytów na fotowoltaikę innych banków można natomiast zapoznać się w naszym rankingu, który zestawia je wszystkie w jednym miejscu, wskazuje najważniejsze ich cechy i pozwala porównać je między sobą w szybki i wygodny sposób.

Ile można dostać w ramach kredytu na fotowoltaikę w Bank BPS?

Oferta kredytu na fotowoltaikę w Bank BPS jest naprawdę ciekawa, w ramach niego można bowiem uzyskać nawet 80 tysięcy złotych. Okres samego kredytowania może natomiast wynosić maksymalnie 96 miesięcy. Wysokość przyznanego kredytu zależy natomiast od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klientów.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z promocji EKO prąd w ramach kredytu na fotowoltaikę w Banku BPS?

Osoby chcące zaciągnąć kredyt na fotowoltaikę w Banku BPS mają do wyboru dwie opcję, od których zależy wysokość oprocentowania oraz prowizji. Wariant pierwszy wymaga posiadania lub założenia Wygodnego Konta, lub VIPK-onta wraz z kartą debetową w takim przypadku oprocentowanie kredytu wynosić będzie 4,5%, a prowizja banku to 3%.

W drugim wariancie podobnie, jak w pierwszym należy posiadać jeden ze wskazanych rodzajów konta, a do tego skorzystać z ubezpieczenia kredytowanej instalacji. Dzięki temu oprocentowanie kredytu spada do 4,25%, a prowizja do 2,5%. W obu przypadkach oprocentowanie jest stałe. A rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) zaczyna się od 7,46%.

Aby uzyskać kredyt na fotowoltaikę w banku BPS, należy złożyć odpowiedni wniosek w jednym z jego oddziałów, niezbędne do tego będzie wobec tego zaświadczenia o wysokości i źródeł dochodów, a także dowód tożsamości. Przed zaciągnięciem kredytu warto także dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji EKO prąd, w ramach której przyznawane są kredyty na zakup i instalację paneli PV.

Czy Bank BPS oferuje leasingi na fotowoltaikę dla firm?

Podobnie, jak w przypadku wielu innych banków także Bank BPS nie przygotował specjalnej oferty kredytu lub leasingu na fotowoltaikę dla przedsiębiorców. Na takie rozwiązanie zdecydowały się natomiast wyłącznie nieliczne banki, które zestawiliśmy w naszym rankingu leasingów i kredytów na fotowoltaikę, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nim.

W przypadku banku BPS przedsiębiorcy mogą jednak sfinansować zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej za pomocą standardowych kredytów inwestycyjnych znajdujących się w ofercie. Okres kredytowania takiego rozwiązania finansowego wynosi w tym banku do 15 lat, a wypłacana w jego ramach kwota może być nie tylko w polskiej, ale także zagranicznej walucie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można natomiast na stronie banku BPS.

Aktualności
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r
3 paź 2022
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r

1 lipca 2022 roku przyniósł zapowiadane od dawna zmiany przepisów w fotowoltaice, które związane są z rozliczeniami prosumentów z zakładami energetycznymi. Według wielu osób ich konsekwencją jest coraz mniejsza opłacalność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Jak jest jednak w praktyce? Czego dokładnie dotyczą zmiany, którymi została objęta fotowoltaika w tym roku i dlaczego zostały one w ogóle wprowadzone? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj więcej
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?
26 sie 2021
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?

Program Mój Prąd jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dotacji wypłacanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierających rozwój energetyki prosumenckiej związanej z montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych. Skorzystać z niego mogą wszyscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż instalacji o mocy elektrycznej od 2 do 10 kW i wytwarzający prąd z nich na własne potrzeby. W obecnej edycji na wypłaty bezzwrotnych form dofinansowania NFOŚiGW przeznaczył natomiast 534 000 000 złotych.

Czytaj więcej
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki
2 gru 2021
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznych to obecnie jeden z najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na uniezależnienie się od krajowych dostawców energii elektrycznej. Tego typu instalacje pozwalają jednak nie tylko oszczędzać na zakupie prądu, ale także go odsprzedawać. Dlatego też poniżej omawiamy kto i na jakich zasadach może sprzedawać wyprodukowaną energię z fotowoltaiki.

Czytaj więcej
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?
12 gru 2022
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej