Porównaj oferty

Fotowoltaika Bydgoszcz

Bydgoszcz jest jednym z polskich miast najmocniej zaangażowanych w rozwój fotowoltaiki. Inwestycje w panele solarne promuje samorząd miejski, którego celem jest uczynienie z Bydgoszczy miasta samowystarczalnego energetycznie. Niedawno podpisana umowa na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do miasta, opiewająca na prawie milion złotych, potwierdza zaangażowanie lokalnych władz w wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. To jednak dopiero pierwszy krok, bowiem Bydgoszcz planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie miasta, która miałaby być największym w Polsce obiektem tego typu. Władze miasta szacują, że inwestycja w prąd ze słońca może zwrócić się już w ciągu 5 lat, pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków centralnych.

Plany Bydgoszczy w zakresie pozyskiwania prądu z paneli solarnych są oczywiście zapowiedzią korzyści dla mieszkańców. Ci jednak nie czekają na rozwój wypadków, ale już dziś indywidualnie inwestują w fotowoltaikę, korzystając z dotacji z programów „Mój prąd” (do 5 tys. zł na instalację) oraz „Czyste powietrze”. Dotacje na fotowoltaikę w Bydgoszczy mogą otrzymać także firmy, korzystając zarówno z ogólnopolskich programów wsparcia jak Program Energia Plus jak i z lokalnych dofinansowań, m.in. ze środków Regionalnych Programów Operacyjnych. Skorzystanie z dotacji na fotowoltaikę w przypadku firm oznacza najczęściej korzystnie oprocentowany kredyt, dofinansowanie do kredytu, opcję umorzenia części pożyczki, jak i bezpośrednie dotacje, czyli bezzwrotne przyznanie środków na inwestycje.

Ceny fotowoltaiki w Bydgoszczy

Opinie o firmach montujących fotowoltaikę w Bydgoszczy można znaleźć na forum lokalnym w Internecie oraz w wyszukiwarce lub aplikacji Google Maps. Działają tu zarówno firmy tańsze jak i droższe, aczkolwiek na ceny instalacji fotowoltaicznej wpływ mają głównie proponowane przez monterów podzespoły. Przeciętnej wielkości instalacja fotowoltaiczna dla domu zlokalizowanego w Bydgoszczy czy okolicach to cena od 20 do 30 tys. zł. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z ofertą kilku firm, zapraszając doradców na darmowy pomiar.

Wiele osób decyduje się na montaż przewymiarowanej instalacji, tak aby generować zapas energii. Opinie na ten temat są jednak podzielone. Warto pamiętać, że choć większa instalacja zapewni nam, że prądu nie zabraknie, będzie też miała wyższą cenę, a więc i dłuższy czas zwrotu z inwestycji. Dzięki państwowym dotacjom oraz dofinansowaniom, w przypadku przeciętnego domu jednorodzinnego, zwrot z inwestycji można uzyskać już po nawet 5-6 latach, nawet przy założeniu nie zmieniających się w tym czasie cen prądu.

Sprawdź oferty w innych miastach:

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Jaki piec do fotowoltaiki?
8 paź 2021
Jaki piec do fotowoltaiki?

Fotowoltaika to rozwiązanie, które nie tylko pozwala niemal całkowicie zniwelować rachunki za energię elektryczną poprzez jej produkcję na własne potrzeby z odnawialnych źródeł energii. Po zastosowaniu wraz z nią odpowiedniego pieca może ona bowiem także przyczynić się do obniżenia w znaczny sposób kosztów związanych z ogrzewaniem domów oraz wody użytkowej, przynosząc tym samym jeszcze większe oszczędności. Jaki piec do fotowoltaiki więc wybrać, aby móc w pełni wykorzystać jej możliwości? Jakie będą koszty ogrzewania domu w ten sposób? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. 

Czytaj więcej
Wysoki rachunek przy fotowoltaice - co musisz wiedzieć?
4 kwi 2025
Wysoki rachunek przy fotowoltaice - co musisz wiedzieć?

Inwestycja w fotowoltaikę wiąże się zwykle z chęcią obniżenia wysokich rachunków za prąd. Zdarza się jednak, że montaż instalacji i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł nie przynosi spodziewanych oszczędności, a kwoty na rachunkach pozostają wysokie. Z czego to wynika? Jak tego uniknąć?

Czytaj więcej
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?
29 lis 2022
Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że fotowoltaika była w ostatnich latach jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju gałęzi związanych z branżą odnawialnych źródeł energii. Wprowadzone 1 lipca 2022 roku przepisy związane z rozliczeniami prosumentów według wielu spekulacji mogą jednak znacznie osłabić ten trend. W związku z tym, czy fotowoltaika przestała być obecnie opłacalna w każdej sytuacji, czy jednak warto w nią wciąż inwestować?

Czytaj więcej