Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
dolny śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > dolnośląskie
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Produkcja i zużycie energii elektrycznej na Dolnym Śląsk

Województwo dolnośląskie ze względu na swoje położenie w południowej części naszego kraju należy do obszarów, które posiadają jedne z największych mocy wytwórczych energii elektrycznej. Bliskość kopalń, a także duże zużycie energii elektrycznej przez przemysł w tym regionie od lat powodowało, konieczność zabezpieczenia produkcji prądu. Jak pokazują dane z ostatniego roku także odbiorcy indywidualni z województwa dolnośląskiego należą do odbiorców prądu, którzy zużywają najwięcej prądu w ciągu roku w porównaniu z innymi województwami w Polsce. Są to zużycia na poziomie:

  • 780 kWh rocznie w przypadku mieszkańca miasta
  • 898 kWh rocznie w przypadku mieszkańca obszaru wiejskiego

Co ważne podkreślenia w obu tych przypadkach średnie roczne zużycie prądu w ostatnich latach spada. Ma to związek z tym, że pomimo posiadania coraz większej liczby urządzeń zasilanych prądem, korzystamy z urządzeń energooszczędnych.

Zielona energia - województwo Dolnośląskie

Wracając jeszcze do produkcji prądu, na Dolnym Śląsku mamy obecnie zainstalowanych ponad 385 MW w instalacjach odnawialnych źródeł energii co stanowi mniej niż 5% całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju.

Energetyka oparta na OZE w obszarze Dolnego Śląska zaczyna skupiać się wokół energii wodnej i geotermalnej. Dzięki konkursowi "Odnawialne źródła energii", dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowania na projekty. Jest to spora szansa dla lokalnych biznesmenów na rozwinięcie swoich działalności lub ich poszerzenie. Cały region również skorzysta na tego typu rozwiązaniach, wszystko za sprawą większego bezpieczeństwa energetycznego. Co prawda nie zastąpi to w dużym stopniu elektrowni cieplnych, jednak jest to krok w dobrym kierunku.

Gaz ziemny w województwie dolnośląskim

Gazyfikacja obszarów miejskich cały czas postępuje. Wiadomym jest, że najwięcej odbiorców błękitnego paliwa znajdziemy w dużych i średnich miastach. Są to najczęściej osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. W przypadku gazu ziemnego jak pokazują dane GUS’u mieszkańcy Dolnego śląska zużywają mniej niż wynosi średnia krajowa czyli 1981,2 kWh. Jest to wartość jaką zużywa w ciągu roku statystyczny mieszkaniec Polski. Wygląda to w następujący sposób:

  • 1760 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca miasta
  • 700 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca obszaru wiejskiego

Widzimy wyraźnie, że statystyczny mieszkaniec obszaru wiejskiego teoretycznie zużywa dużo mniej gazu niż mieszkaniec miasta. Na taki stan rzeczy wpływ ma oczywiście dostęp do sieci gazowej. Małe miejscowości i wioski zazwyczaj nie korzystają z ogrzewania gazem ziemnym.

Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Dolnym Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa DOLNOŚLĄSKIEGO w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa dolnośląskiego

Dolnośląskie – dostępni sprzedawcy prądu:

ESV
ESV

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Taryfa budowlana w trakcie budowy domu. Jak obniżyć koszty związane z poborem prądu w trakcie budowy?
Taryfa budowlana w trakcie budowy domu. Jak obniżyć koszty związane z poborem prądu w trakcie budowy?
Rozpoczynając budowę swojego nowego domu jest Tobie (a właściwie wynajętej przez Ciebie firmie budowlanej) potrzebny prąd do podłączenia betoniarki czy innych urządzeń budowlanych. W związku z tym udajesz się do najbliższego zakładu energetycznego z prośbą o zawarcie umowy przyłączeniowej. Zabierając ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty zawierasz odpowiednią umowę, na mocy której zostajesz automatycznie przydzielony do taryfy C11 (tzw. budowlanej)
Łukasz Czekała: "Mniej niż co setny Polak zmienił sprzedawcę energii"
Łukasz Czekała: \"Mniej niż co setny Polak zmienił sprzedawcę energii\"

Polacy nie są jeszcze w pełni świadomymi konsumentami na rynku energii – wciąż niewiele osób decyduje się na zmianę sprzedawcy prądu. Ci, którzy to robią, kierują się już nie tylko ceną, ale także poszerzoną ofertą oraz jakością obsługi. A energetyczne firmy coraz zacieklej walczą o utrzymanie się na rynku i łączą swoje oferty z tymi z sektora gazowego i telekomunikacyjnego. 

Elektrownie na zakupach
Elektrownie na zakupach

Elektrownie węglowe już zaczynają negocjacje kontraktów na przyszły rok. Nie jest niespodzianką dla nikogo, że chcą tańszego węgla. To ich metoda na walkę z istniejącym spowolnieniem na rynku energii.

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan
Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan
Ścieki są największą niewykorzystaną kategorią odpadów, których wielkość dorównuje wszystkim kategoriom odpadów stałych razem wziętych. Z uwagi na duże zużycie energii
w branży wodociągowej coraz częściej przekonujemy się, że oczyszczalnie ścieków odzyskują znaczną część energii z alternatywnych źródeł.