Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
dolny śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > dolnośląskie
Gazu ziemny dla domu dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Produkcja i zużycie energii elektrycznej na Dolnym Śląsk

Województwo dolnośląskie ze względu na swoje położenie w południowej części naszego kraju należy do obszarów, które posiadają jedne z największych mocy wytwórczych energii elektrycznej. Bliskość kopalń, a także duże zużycie energii elektrycznej przez przemysł w tym regionie od lat powodowało, konieczność zabezpieczenia produkcji prądu. Jak pokazują dane z ostatniego roku także odbiorcy indywidualni z województwa dolnośląskiego należą do odbiorców prądu, którzy zużywają najwięcej prądu w ciągu roku w porównaniu z innymi województwami w Polsce. Są to zużycia na poziomie:

  • 780 kWh rocznie w przypadku mieszkańca miasta
  • 898 kWh rocznie w przypadku mieszkańca obszaru wiejskiego

Co ważne podkreślenia w obu tych przypadkach średnie roczne zużycie prądu w ostatnich latach spada. Ma to związek z tym, że pomimo posiadania coraz większej liczby urządzeń zasilanych prądem, korzystamy z urządzeń energooszczędnych.

Zielona energia - województwo Dolnośląskie

Wracając jeszcze do produkcji prądu, na Dolnym Śląsku mamy obecnie zainstalowanych ponad 385 MW w instalacjach odnawialnych źródeł energii co stanowi mniej niż 5% całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju.

Energetyka oparta na OZE w obszarze Dolnego Śląska zaczyna skupiać się wokół energii wodnej i geotermalnej. Dzięki konkursowi "Odnawialne źródła energii", dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowania na projekty. Jest to spora szansa dla lokalnych biznesmenów na rozwinięcie swoich działalności lub ich poszerzenie. Cały region również skorzysta na tego typu rozwiązaniach, wszystko za sprawą większego bezpieczeństwa energetycznego. Co prawda nie zastąpi to w dużym stopniu elektrowni cieplnych, jednak jest to krok w dobrym kierunku.

Gaz ziemny w województwie dolnośląskim

Gazyfikacja obszarów miejskich cały czas postępuje. Wiadomym jest, że najwięcej odbiorców błękitnego paliwa znajdziemy w dużych i średnich miastach. Są to najczęściej osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. W przypadku gazu ziemnego jak pokazują dane GUS’u mieszkańcy Dolnego śląska zużywają mniej niż wynosi średnia krajowa czyli 1981,2 kWh. Jest to wartość jaką zużywa w ciągu roku statystyczny mieszkaniec Polski. Wygląda to w następujący sposób:

  • 1760 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca miasta
  • 700 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca obszaru wiejskiego

Widzimy wyraźnie, że statystyczny mieszkaniec obszaru wiejskiego teoretycznie zużywa dużo mniej gazu niż mieszkaniec miasta. Na taki stan rzeczy wpływ ma oczywiście dostęp do sieci gazowej. Małe miejscowości i wioski zazwyczaj nie korzystają z ogrzewania gazem ziemnym.

Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Dolnym Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa DOLNOŚLĄSKIEGO w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa dolnośląskiego

Dolnośląskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Wzrostu jakiej pozycji z comiesięcznych wydatków Polacy obawiają się najbardziej? Okazuje się, że jest nią koszt związany z zakupem energii elektrycznej.
Wzrostu jakiej pozycji z comiesięcznych wydatków Polacy obawiają się najbardziej? Okazuje się, że jest nią koszt związany z zakupem energii elektrycznej.

Prawie 60% badanych Polaków deklaruje, że największe obawy wzbudza w nich wzrost cen energii elektrycznej. Dla porównania aż o 20% mniej respondentów boi się wyższego czynszu za mieszkanie, a prawie połowa mniej wyższych cen paliw, czy też ogrzewania.

Jak zmienić operatora energii
Jak zmienić operatora energii
Operatora energii zmienić nie możemy, jest on przypisany do danego regionu w kraju, zmienić możemy za to sprzedawcę (dostawcę) energii i to dowolną ilość razy i niezależnie od tego gdzie mieszkamy.
Prąd i gaz na abonament
Prąd i gaz na abonament
Cykliczne rachunki za energię elektryczną lub gaz w zdecydowanej większości przypadków są opłacana na podstawie faktycznego zużycia prądu lub gazu. Część z nas rozliczana jest na podstawie prognozowanego zużycia prądu lub gazu. Od tego roku dostępna jest także nowa forma rozliczenia: prąd i gaz na abonament. Wyjaśniamy kto z tej formy rozliczenia może skorzystać i jakie korzyści ze stałej opłaty abonamentowej wynikają.
Czy zmiana dostawcy gazu przez internet jest bezpieczna?
Czy zmiana dostawcy gazu przez internet jest bezpieczna?
Na przestrzeni lat ludzie coraz bardziej zaczęli cenić i dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie dotyczy to tylko ochrony życia, lecz bezpieczeństwa rozumianego jako zmniejszanie niebezpieczeństw w każdej dziedzinie życia. Przez wiele lat nasze społeczeństwo przekonywało się do realizacji transakcji finansowych i formalności przez internet. Ta droga komunikacji i zawierania różnego rodzaju umów wciąż przez wielu polaków nie jest obdarzona odpowiednim zaufaniem. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? W jaki sposób sprzedawcy gazu dbają o to, aby uchronić klientów przed oszustami?