Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Cena prądu i gazu
dolny śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > dolnośląskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Dolnośląskie

Wrocław tańszy prąd raczej dostarczany mieć nie będzie. Zanim jednak napiszemy o cenach prądu nie tylko dla Wrocławia, ale także takich miast jak Legnica, Wałbrzych czy Jelenia Góra przypomnijmy sobie najważniejsze kwestie związane ze sprzedażą i dystrybucją prądu.  Głównym dystrybutorem energii elektrycznej w tym regionie jest firma Tauron Dystrybucja S.A., będąca częścią Grupy Tauron od lat działającej na rynku energetycznym. W rejonie dolnośląskim swoje działalności prowadzi wiele firm związanych ze sprzedażą prądu. Aby zostać klientem nowego dostawcy, w pierwszej kolejności trzeba wypowiedzieć umowę aktualnemu sprzedawcy, jeśli to nasza pierwsza zmiana, wtedy jest to najprawdopodobniej Tauron. Możemy także udzielić pełnomocnictwa nowej firmie, która wszystkie formalności załatwi w naszym imieniu. Pracownicy nowe sprzedawcy prądu zajmą się wszystkimi formalnościami, które są związane z procesem zmiany sprzedawcy prądu. Warto wiedzieć, że jest to zupełnie darmowy proces, który nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu.

Ceny prądu na Dolnym Śląsku

Taryfowe ceny prądu w województwie Dolnośląskim są zależne m.in. od OSD - dystrybutora, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Z operatorem związany jest jest tzw. dostawca energii z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy na podstawie tzw. stawek taryfowych. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa URE. Na Dolnym Śląsku zdecydowana większość osób jest klientami firmy Tauron. ceny prądu na dolnym śląsku Tauron

źródło: cennik taryfowy TAURON dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczone wyżej wykres pokazuje jak ceny prądu w ciągu ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniego prądu się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa

Dostawcy gazu - województwo Dolnośląskie

Na terenie tego województwa podobnie jak i pozostałych rolę OSD pełni PSG S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej PGNiG. Jednak ze schematu wyłamały się dwie gminy, w których to jako firma odpowiedzialna za ciągłość i jakość dostaw występuje EWE, są to gminy Jerzmanowa i Polkowice, w nich do dystrybucji podawany jest krajowy gaz. W przypadku gazu występuje jedna główna firma zajmująca się dystrybucją, a na rynku prądu występuje podział między 5 największych firm. Nie ma to wpływu na konkurencyjność cen sprzedawców. Klienci indywidualni i biznesowi mają możliwość zmiany sprzedawcy gazu i nawet przy najmniejszym poziomie zużycia można na tym skorzystać. Oferty nowych firm na rynku są coraz bardziej atrakcyjne, dlatego warto zająć się tym już teraz.

Wydobywanie - województwo Dolnośląskie

Tereny Dolnego Śląska kojarzymy przede wszystkim z wydobyciem miedzi. W dużej części na tym opiera się lokalny przemysł, ale to nie wszystko. Na tych terenach znajdują się bardzo duże złoża ropy, gazu i węgla, które w większości nie zostały jeszcze ruszone. W północnej części trwają poszukiwania gazu ziemnego, natomiast w centralnej węgla i na całym terenie ropy naftowej. Świadczy to o wielkich możliwościach przemysłowych tego regionu, które wciąż nie zostały spożyte. Niestety ale naprzeciw tym wizjom wychodzą uzasadnione protesty mieszkańców i polityka europejska, która raczej otwiera się na odnawialne źródła energii, niż te konwencjonalne ingerujące w większym stopniu w krajobraz. Jak potoczą się sprawy, przekonamy się w dosyć odległej przyszłości, ponieważ na ten moment Polska energetyka stoi węglem i rewolucji w tej kwestii na pewno się nie doczekamy.

Zielona energia - województwo Dolnośląskie

Energetyka oparta na OZE w obszarze Dolnego Śląska zaczyna skupiać się wokół energii wodnej i geotermalnej. Dzięki konkursowi "Odnawialne źródła energii", dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowania na projekty. Jest to spora szansa dla lokalnych biznesmenów na rozwinięcie swoich działalności lub ich poszerzenie. Cały region również skorzysta na tego typu rozwiązaniach, wszystko za sprawą większego bezpieczeństwa energetycznego. Co prawda nie zastąpi to w dużym stopniu elektrowni cieplnych, jednak jest to krok w dobrym kierunku.

Ceny gazu na Dolnym Śląsku

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców gazu ziemnego, którzy do ogrzewania swoich mieszkań używają gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Dolnym Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa DOLNOŚLĄSKIEGO w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa dolnośląskiego

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu
Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu
Oszczędności energii i niższe rachunki dla konsumentów, a dla operatorów systemów dystrybucyjnych – wyższe zyski. W konsekwencji rozwój tzw. inteligentnych sieci ma przyczynić się do energooszczędności gospodarki i wzrostu PKB. Żeby te ambitne cele zostały zrealizowane najpierw trzeba wyłożyć 8 mld zł.
Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii
Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii
Rząd Hiszpanii podjął decyzję o wprowadzeniu nowego systemu sprzedaży energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Od początku kwietnia 2014 r. cena za kWh będzie ustalana z dnia na dzień, a odbiorcy będą mogli śledzić zmiany na rynku online.
Zmiana dostawcy energii
Zmiana dostawcy energii
Statystyki prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki pokazują, że z roku na rok coraz większa liczba gospodarstw domowych (użytkowników z grupy taryfowej G) oraz firm - grup taryfowych A,B i C decyduje się zmianę sprzedawcy energii.
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego? Sprzedaż i dystrybucja.
Ile kosztuje kWh gazu ziemnego? Sprzedaż i dystrybucja.

Gaz ziemny, choć nie jest tak niezbędny do funkcjonowania jak prąd, to jesteśmy przyzwyczajeni do wygody jaką daje chociażby ogrzewanie gazowe domów czy podgrzewanie wody. Ile ta wygoda kosztuje? Ile kosztuje 1kWh gazu ziemnego?