Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferty prądu i gazu
dolny śląsk

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim województwie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > dolnośląskie
Gazu ziemny dla domu dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo dolnośląskie
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Produkcja i zużycie energii elektrycznej na Dolnym Śląsk

Województwo dolnośląskie ze względu na swoje położenie w południowej części naszego kraju należy do obszarów, które posiadają jedne z największych mocy wytwórczych energii elektrycznej. Bliskość kopalń, a także duże zużycie energii elektrycznej przez przemysł w tym regionie od lat powodowało, konieczność zabezpieczenia produkcji prądu. Jak pokazują dane z ostatniego roku także odbiorcy indywidualni z województwa dolnośląskiego należą do odbiorców prądu, którzy zużywają najwięcej prądu w ciągu roku w porównaniu z innymi województwami w Polsce. Są to zużycia na poziomie:

  • 780 kWh rocznie w przypadku mieszkańca miasta
  • 898 kWh rocznie w przypadku mieszkańca obszaru wiejskiego

Co ważne podkreślenia w obu tych przypadkach średnie roczne zużycie prądu w ostatnich latach spada. Ma to związek z tym, że pomimo posiadania coraz większej liczby urządzeń zasilanych prądem, korzystamy z urządzeń energooszczędnych.

Zielona energia - województwo Dolnośląskie

Wracając jeszcze do produkcji prądu, na Dolnym Śląsku mamy obecnie zainstalowanych ponad 385 MW w instalacjach odnawialnych źródeł energii co stanowi mniej niż 5% całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju.

Energetyka oparta na OZE w obszarze Dolnego Śląska zaczyna skupiać się wokół energii wodnej i geotermalnej. Dzięki konkursowi "Odnawialne źródła energii", dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowania na projekty. Jest to spora szansa dla lokalnych biznesmenów na rozwinięcie swoich działalności lub ich poszerzenie. Cały region również skorzysta na tego typu rozwiązaniach, wszystko za sprawą większego bezpieczeństwa energetycznego. Co prawda nie zastąpi to w dużym stopniu elektrowni cieplnych, jednak jest to krok w dobrym kierunku.

Gaz ziemny w województwie dolnośląskim

Gazyfikacja obszarów miejskich cały czas postępuje. Wiadomym jest, że najwięcej odbiorców błękitnego paliwa znajdziemy w dużych i średnich miastach. Są to najczęściej osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. W przypadku gazu ziemnego jak pokazują dane GUS’u mieszkańcy Dolnego śląska zużywają mniej niż wynosi średnia krajowa czyli 1981,2 kWh. Jest to wartość jaką zużywa w ciągu roku statystyczny mieszkaniec Polski. Wygląda to w następujący sposób:

  • 1760 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca miasta
  • 700 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca obszaru wiejskiego

Widzimy wyraźnie, że statystyczny mieszkaniec obszaru wiejskiego teoretycznie zużywa dużo mniej gazu niż mieszkaniec miasta. Na taki stan rzeczy wpływ ma oczywiście dostęp do sieci gazowej. Małe miejscowości i wioski zazwyczaj nie korzystają z ogrzewania gazem ziemnym.

Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Dolnym Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa DOLNOŚLĄSKIEGO w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Lista powiatów wchodzących w skład województwa dolnośląskiego

Dolnośląskie – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Duon – nowa zaskakująca promocja
Duon – nowa zaskakująca promocja
Firma Duon jedna z najbardziej ekspansyjnych spółek na rynku energetycznym wkracza z nową promocją – darmowy prąd nawet do 10 godzin na dobę, a następnie bardzo tania energia poza szczytem. Gdzie jest haczyk?
Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015
Najlepszy sprzedawca energii elektrycznej 2015
Sprzedawców na rynku energii elektrycznej może nie przybywa jak grzybów po deszczu, ale coraz większa liczba podmiotów jest zainteresowana możliwością sprzedaży prądu do obiorców indywidualnych i firm. Spróbujemy przedstawić czym poza bardzo atrakcyjną ceną sprzedaży energii elektrycznej powinien charakteryzować się najlepszy sprzedawca prądu w Polsce w roku 2015.
Który gaz jest tańszy?
Który gaz jest tańszy?
Gaz ziemny to paliwo naturalne, które jest mieszanką węglowodorów. W głównej mierze jest to metan wymieszany, w niewielkiej ilości, z innymi gazami – siarkowymi, parą wodną, etanem, propanem, butanem. 
Co to są urządzenia energooszczędne?
Co to są urządzenia energooszczędne?
Kupiłeś właśnie nową pralkę i jesteś bardzo zadowolony, ponieważ widnieje na niej naklejka(etykieta energetyczna) z zaznaczonym napisem „A+++”. Super, takim zakupem przyczyniasz się do ochrony środowiska! Ale czy na pewno? Co kryje się za pojęciem „A+++”? Urządzenie energooszczędne – co to właściwie jest? Jak korzystać z takich urządzeń, żeby rzeczywiście były energooszczędne?