Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Wskazówki przy zmianie sprzedawcy prądu > Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie

Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie
Sprzedawcy energii elektrycznej wychodzą na przeciw potrzeb klientów i starają się zapewnić im jak najwięcej możliwości. Dziś, już nie tylko energia elektryczna jest towarem, który oferują, ale coraz więcej firm ubiega się o koncesje na sprzedaż gazu.

Koncesje na obrót energią i paliwem gazowym

Wszyscy chcący sprzedawać energię elektryczną oraz gaz muszą posiadać odpowiednie koncesje uprawniające ich do obrotu tymi towarami. Nie każdy bowiem spełnia szereg kryteriów, które stawiane są przez Urząd Regulacji Energetyki w ramach przyznawania koncesji. Prawo energetyczne mówi też, że każdy kto zamierza prowadzić działalność polegającą na: wytwarzaniu, przetwarzaniu, magazynowaniu, przesyłaniu, dystrybucji oraz obrocie energią, może ubiegać się o wydanie promesy koncesji, która stanowi swego rodzaju przyrzeczenie udzielenia koncesji, ale nie nie daje prawa do prowadzenia działalności w zakresie, w którym wymagane jest posiadanie koncesji. Przedsiębiorstwa, które posiadają koncesje są wypisane na stronie URE, zatem jeśli kogoś tam nie ma, a oferuje sprzedaż energii należy się zainteresować tym tematem i upewnić telefonują do URE, czy rzeczywiście ten przedsiębiorca może oferować nam gaz, czy energię elektryczną.

Sprzedaż gazu i prądu w pakiecie

Łączona oferta sprzedaży gazu i energii elektrycznej nazywana jest dual fuel. Dla domu łączoną sprzedaż gazu i energii elektrycznej oferuje Energetyczne Centrum, o którego ofercie mogą Państwo poczytać na naszym blogu Aktualności. W ramach firm, wybór jest większy, a będzie już wkrótce jeszcze większy, ponieważ rynek ofert dual fuel będzie coraz bardziej atrakcyjny cenowo i konkurencja z pewnością będzie chciała wziąć w nim udział. Do najbardziej znanych sprzedawców, u których możemy skorzystać z pakietu jednoczesnego zakupu paliwa gazowego i prądu jest Enea. Oferta adresowana jest do przedsiębiorstw na terenie całej Polski podłączonych do sieci dystrybucyjnej Operatora PSG Sp z o.o. Kolejnym znanym podmiotem jest firma Duon, która oferuje oba produkty pod nazwą oferty Paczka Przedsiębiorcy. Więcej podmiotów możemy znaleźć wpisując w internecie hasło dual fuel.

Jak rozliczać się z dual fuel?

Podpisując umowę typu dual fuel ze sprzedawcą zyskujemy paliwo gazowe oraz prąd od jednego podmiotu, od którego od momentu podpisania umowy będziemy dostawać faktury za zużytą energię elektryczną i gaz. Do tego dojdzie nam jeszcze uiszczenie opłat za usługę dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu, czyli dwie kolejne faktury od OSD oraz PGNiG.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót