Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Ranking sprzedawców gazu 2020

Ranking sprzedawców gazu 2020

12345

Ocena 4.2/5 (28 głosy/ów)

Ranking sprzedawców gazu 2020
Gaz ziemny tak samo jak każdy inny towar można kupić u wielu sprzedawców. W przypadku błękitnego paliwa, które zawsze zostanie nam dostarczone w tym samy czasie i w tej samej jakości najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze tego czy innego sprzedawcy gazu ziemnego jest cena. Cena za paliwo gazowe oraz wysokość opłaty abonamentowej.

Ranking sprzedawców gazu ziemnego. Kryteria

W przypadku publikacji comiesięcznych zestawień pod uwagę bierzemy przede wszystkim cenę paliwa gazowego oraz wysokość opłaty abonamentowej. Zestawienie jest wyciągane z naszej porównywarki cen gazu ziemnego optimalenergy.pl. Dzięki ciągłej aktualizacji cen gazu ziemnego możemy w każdej chwili sprawdzić aktualny stan rankingu, który powstaje w oparciu o dostępne na rynku oferty. Ranking jest w 100% obiektywny. Prezentowany ranking obejmuje także wszystkie dodatkowe koszty jakie mogą zostać doliczone do naszego rachunku za gaz ziemny. Są to na przykład opłaty za dodatkowe usługi serwisantów, które nie są wprost widoczne w ofertach sprzedawców. My stawiamy na transparentość i obiektywizm.

Po co ranking sprzedawców gazu ziemnego?

Rosnąca popularność zmian sprzedawcy gazu ziemnego oraz coraz większa liczba firm, które posiadając koncesję na obrót paliwem gazowym wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, chcących wejść na rynek powoduje, że odbiorca gazu ziemnego może mieć problem z rzetelną oceną oferty oraz firmy, która gaz ziemny sprzedaje. Ranking przez nas przygotowany to zestawienie firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, a oferowane umowy nie zawierają niekorzystnych dla klientów zapisów. Ranking pomaga w wyborze najlepszej dla nas oferty, a głównym kryterium jest cena za 1 kWh paliwa gazowego.

Ranking sprzedawców gazu ziemnego 2020

Poniżej prezentujemy ranking sprzedawców gazu ziemnego, który został przygotowany na podstawie grupy taryfowej W-3 dla gospodarstw domowych. Jak widzimy pierwsze 2 miejsca należą do następujących firm:

ranking sprzedawców gazu ziemnego w3 rok 2020
zestawienie z dnia 4.11.2019

Aktualny ranking sprzedawców gazu ziemnego, zarówno dla klientów idnywidualnych jak i firm jest dostępny w naszych bezpłatnych narzędziach. Wystarczy podać kod pocztowy miejscowości gdzie gaz jest pobierany oraz średnią miesięczną wysokość rachunku.

Ranking sprzedawców gazu 2019 i 2020

2019 rok był szczególnie ważnym rokiem dla odbiorców gazu ziemnego. Jak pokazują statystyki Urzędu Regulacji Energetyki dynamicznie wzrasta liczba odbiorców gazu ziemnego, który zmienili firmę PGNiG na inny podmiot. Dynamika zmian sprzedawcy gazu ziemnego jest spowodowana nie tylko coraz większą świadomością Polaków na jej temat. To wynik przede wszystkim coraz większej liczby firm: sprzedawców gazu ziemnego, które w 2019 roku uzyskały koncesję na obrót paliwem gazowym i prowadzą aktywną sprzedaż gazu ziemnego do odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Osoby szukające informacji na temat ofert związanych ze zmianą sprzedawcy gazu bardzo często trafiają na podmioty, których kompletnie nie znają. Z pomocą przychodzi tutaj strona OptimalEnergy.pl. Udostępniamy dedykowane strony, na których dostępni są aktywni sprzedawcy prądu oraz dostawcy gazu ziemnego. Dostępni tam sprzedawcy mają utworzone specjalne profile. Klikając w ich logo możemy zapoznać się z opiniami klientów, którzy już z oferty konkretnego sprzedawcy gazu skorzystali. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w czasie podejmowania decyzji o wyborze sprzedawcy gazu ziemnego.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót