Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza inteligentny licznik energii

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza inteligentny licznik energii

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza inteligentny licznik energii

Co to jest inteligentny licznik energii ?

 

Inteligentny licznik energii

Inteligentny licznik to urządzenie, które rejestruje zużycie energii elektrycznej w firmie lub gospodarstwie domowym w ustalonych przedziałach czasowych (np. co godzinę lub co 15 minut) oraz umożliwia przekazanie tej informacji co najmniej raz dziennie do zakładu energetycznego dla celów monitoringu i zarządzania siecią oraz pobierania opłat. Umożliwiają też kontrolę zużycia energii oraz dostęp do indywidualnego konta internetowego klienta, w którym to można sprawdzić ile aktualnie wynosi nasze zużycie energii. Inteligentne liczniki umożliwiają także dwustronną komunikację pomiędzy licznikiem i centralnym systemem. W przeciwieństwie do domowych systemów energetycznego monitoringu, gdzie konieczna jest obecność pracownika zakładu energetycznego, w celach odczytu wskazań miernika, inteligentne liczniki mogą zbierać dane do raportowania na odległość. 

Tagi: liczniki energii elektrycznej,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl