Porównaj oferty

8 sie 2014

Prąd - baza wiedzy

Zmiana dostawcy prądu 2014

Informacje dotyczące zmiany sprzedawcy w wybranych miesiącach w okresie od grudnia 2010 r. do grudnia 2014 r. na podstawie danych przedstawionych przez operatorów systemów dystrybucyjnych w ankietach miesięcznych dot. informacji o odbiorcach, którzy zmienili sprzedawcę.

Wróć do: Aktualności Zmiana dostawcy prądu 2014

Zmiana dostawcy prądu 2014

Z raportu Prezesa URE przeprowadzonego na podstawie danych od Dystrybutorów energii wynika, że z roku na rok oraz z miesiąca na miesiąc zmiana dostawcy energii elektrycznej rośnie zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. W grudniu roku 2010 zmian sprzedawów było zaledwie ponad tysiąc. Cztery lata później w przypadku grup taryfowych G liczba ta przekroczyła 263 tys. natomiast w grupach taryfowych A, B, C 120 tys w porównaniu to 7 tysięcy sprzed 4 lat. Zestawienia graficzne wykonane w newsletterze Urzędu Regulacji Energetyki w bardzo przejrzysty sposób obrazują rozwój liberalizacji rynku energii oraz stopniowy wzrost wiedzy Polaków w zakresie posiadanych praw jako uczestnicy tego rynku.

Ciągły wzrost liczby zmian sprzedawów

Liczba odbiorców korzystających z zasady TPA z grupy taryfowej A,B,C według stanu na koniec października 2014 r. zwiększyła się od końca 2013 r. o 28 073 odbiorców, co stanowi wzrost o 30,3% tylko w przeciągu jednego roku. Natomiast liczba odbiorców korzystających z zasady TPA w gospodarstwach domowych według stanu na koniec października 2014 r. zwiększyła się o 94,7% od końca XII 2013 roku.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić