Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Zmiana dostawcy prądu 2014

Zmiana dostawcy prądu 2014

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Informacje dotyczące zmiany sprzedawcy w wybranych miesiącach w okresie od grudnia 2010 r. do grudnia 2014 r. na podstawie danych przedstawionych przez operatorów systemów dystrybucyjnych w ankietach miesięcznych dot. informacji o odbiorcach, którzy zmienili sprzedawcę.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Zmiana dostawcy prądu 2014

Zmiana dostawcy prądu 2014

Z raportu Prezesa URE przeprowadzonego na podstawie danych od Dystrybutorów energii wynika, że z roku na rok oraz z miesiąca na miesiąc zmiana dostawcy energii elektrycznej rośnie zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. W grudniu roku 2010 zmian sprzedawów było zaledwie ponad tysiąc. Cztery lata później w przypadku grup taryfowych G liczba ta przekroczyła 263 tys. natomiast w grupach taryfowych A, B, C 120 tys w porównaniu to 7 tysięcy sprzed 4 lat. Zestawienia graficzne wykonane w newsletterze Urzędu Regulacji Energetyki w bardzo przejrzysty sposób obrazują rozwój liberalizacji rynku energii oraz stopniowy wzrost wiedzy Polaków w zakresie posiadanych praw jako uczestnicy tego rynku.

Ciągły wzrost liczby zmian sprzedawów

Liczba odbiorców korzystających z zasady TPA z grupy taryfowej A,B,C według stanu na koniec października 2014 r. zwiększyła się od końca 2013 r. o 28 073 odbiorców, co stanowi wzrost o 30,3% tylko w przeciągu jednego roku. Natomiast liczba odbiorców korzystających z zasady TPA w gospodarstwach domowych według stanu na koniec października 2014 r. zwiększyła się o 94,7% od końca XII 2013 roku.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót