Porównaj oferty

1 sie 2014

Prąd - baza wiedzy

Zmiana dostawcy prądu 2012

Informacje dotyczące zmiany sprzedawcy w wybranych miesiącach w okresie od grudnia 2009 r. do grudnia 2012 r. na podstawie danych przedstawionych przez operatorów systemów dystrybucyjnych w ankietach miesięcznych dot. informacji o odbiorcach, którzy zmienili sprzedawcę.

Wróć do: Aktualności Zmiana dostawcy prądu 2012

Zmiana dostawcy prądu 2012

zmiana dostawcy pradu 2012

Z raportu Prezesa URE przeprowadzonego na podstawie danych od Dystrybutorów energii wynika, że z roku na rok oraz z miesiąca na miesiąc zmiana dostawcy energii elektrycznej zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw rośnie. W grudniu roku 2009 zmian sprzedawców było zaledwie ponad tysiąc. Trzy lata później w przypadku grup taryfowych G liczba ta przekroczyła 76 tys. natomiast w grupach taryfowych A, B, C 65 tys. Zestawienia graficzne wykonane w newsletterze Urzędu Regulacji Energetyki w bardzo przejrzysty sposób obrazują rozwój liberalizacji rynku energii oraz stopniowy wzrost wiedzy Polaków w zakresie posiadanych praw jako uczestnicy tego rynku. Polacy są coraz bardziej świadomi jesli chodzi o zmianę sprzedawcy prądu, dzięki czemu wiedzą jakiego dostawcę prądu wybrać, aby maksymalnie obniżyć swoje rachunki za prąd.

Ciągły wzrost liczby zmian sprzedawców

Liczba odbiorców korzystających z zasady TPA z grupy taryfowej A,B,C wg stanu na koniec grudnia 2012 r. zwiększyła się od końca 2011 r. o 43 611 odbiorców, co stanowi wzrost o 200,8% tylko w przeciągu jednego roku. Natomiast liczba odbiorców korzystających z zasady TPA w gospodarstwach domowych wg stanu na koniec grudnia 2012 r. zwiększyła się o 433,2% od końca XII 2011 roku.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić