Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Zmiana dostawcy energii
Ocena 5/5 (1 głosy/ów)

Zmiana dostawcy energii

Statystyki prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki pokazują, że z roku na rok coraz większa liczba gospodarstw domowych (użytkowników z grupy taryfowej G) oraz firm - grup taryfowych A,B i C decyduje się zmianę sprzedawcy energii.

03.webp

Zmiana dostawcy energii według URE

Z raportu Prezesa URE przeprowadzonego na podstawie danych od Dystrybutorów energii wynika, że z roku na rok oraz z miesiąca na miesiąc liczba zmian sprzedawców rośnie zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. W grudniu roku 2010 zmian sprzedawców było zaledwie ponad tysiąc. Cztery lata później w przypadku grup taryfowych G liczba ta przekroczyła 263 tys. natomiast w grupach taryfowych A, B, C 120 tys w porównaniu do 7 tysięcy sprzed 4 lat. W grudniu roku 2007 zmian sprzedawców było zaledwie kilkadziesiąt. Sześć lat później w przypadku grup taryfowych G liczba ta przekroczyła 135 tys. natomiast w grupach taryfowych A, B, C 92 tys. Zestawienia graficzne wykonane w newsletterze Urzędu Regulacji Energetyki w bardzo przejrzysty sposób obrazują rozwój liberalizacji rynku energii oraz stopniowy wzrost wiedzy Polaków w zakresie posiadanych praw jako uczestnicy tego rynku.

Co wpływa na wzrost zmian sprzedawców prądu

Przede wszystkim coraz większa świadomość uczestników rynku. Wiemy, że możemy dokonać zmiany i decydować samodzielnie o tym, od kogo chcemy dokonywać zakupu energii elektrycznej, ponadto możliwość generowania oszczędności, choćby nawet były niewielkie (jak to ma miejsce w przypadku gospodarstw domowych). Firmy mogą ponadto liczyć na indywidualizację oferty i realizowanie jej tylko w ramach potrzeb przedsiębiorstwa. Dodatkowo mogą korzystać z porad ekspertów i uzyskać indywidualnego doradcę. Nie tylko energia jest też oferowana w ramach zmiany sprzedawcy. Coraz częściej możemy korzystać z usług dodatkowych oferowanych przez dostawców. Nowy rok, to nowe oferty i inne metody zabiegania o klienta. Rynek cały czas się rozwija. Sprzedawcy coraz lepiej znają potrzeby klientów i mogą im oferować coraz bardziej dopasowane do ich potrzeb oferty.

Przekonać niezdecydowanych

Dla tych, którzy nie są jeszcze pewni, czy zmienić sprzedawcę energii i czy to się w ogóle opłaca, stworzone są specjalne portale informacyjne np. na naszej stronie Optimal Energy, czy też na stronie URE. Zmiana dostawcy energii to korzyści, ale tylko wtedy gdy decyzja podjęta została w sposób przemyślany i zapoznaliśmy się z warunkami umowy.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Bądź pierwszy który doda komentarz.