Porównaj oferty

13 gru 2018

Prąd - baza wiedzy

Zakup prądu online dla firm. Wskazówki od OptimalEnergy

Prowadzisz firmę i cenisz sobie czas? W takim razie rozwiązaniem dla Ciebie jest umowy na prąd przez internet dzięki formularzom dostępnym w internecie. Jak znaleźć odpowiednią firmę, ofertę i jak porównać ją z innymi? Odpowiemy na najczęstsze pytania czytelników odnośnie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej online.

Wróć do: Aktualności Zakup prądu online dla firm. Wskazówki od OptimalEnergy

Zmiana sprzedawcy prądu online

Ten proces nie różni się za bardzo do tego, który musimy przejść, gdy wypełniamy umowę i zmieniamy sprzedawcę prądu w sposób tradycyjny Zmieniając sprzedawcę pradu online mamy do wypełnienia kilkanaście pól, w których zapisujemy dane naszego przedsiębiorstwa, określone wartości z faktury i załączamy skan FV. Z tą różnicą, że ten proces trwa dużo krócej i co najważniejsze, w każdym momencie możemy go przerwać, po prostu nie wysyłając arkusza. Nie niszczymy przy tym kartek, co z perspektywy ochrony środowiska jest bardzo dobrze postrzegane :) Papierkowa praca również jest obciążeniem dla sprzedawcy, który musi gromadzić kopie dokumentów swoich klientów przez określony czas. Przechowywanie danych cyfrowych kosztuje dużo mniej, a także odnalezienie się w zasobach bazy danych jest nieporównywalnie prostsze. Niezależnie od doświadczenia pracownika, jest to szybsze od przeszukiwania szuflad.
Dla klientów biznesowych to również szansa na ciekawsze promocje, rabaty, a także niższą cenę za kWh energii. Firmy zajmujące się sprzedażą i obrotem energią elektryczną zachęcają swoich potencjalnych klientów do korzystania z tego sposobu zmiany swojego aktualnego sprzedawcy.

Jak porównać ceny prądu i oferty?

Pytanie wydaje się być dosyć proste, jednak warto posiadać elementarną wiedzę na ten temat. Istotne przy porównywaniu ofert są:
  • okres trwania umowy,
  • cena za kWh i wysokość opłaty handlowej,
  • czy mamy gwarancję stałej ceny,
  • czy sprzedawca dodaje do umowy dodatkowe opłaty.
Przedsiębiorcy otrzymują najczęściej indywidualne oferty, które są dostosowane do ich potrzeb. Dużo pracy jest w tej kwestii po stronie odbiorcy, ponieważ najwięcej zależy od tego jak będzie dysponował pobieranym prądem. Połączenie odpowiedniej oferty i prowadzenia świadomego zużycia daje wymierne korzyści, które procentują. Cena za kWh energii czynnej jest głównym elementem rachunku, dlatego na to warto najbardziej zwrócić uwagę. Jeśli nie mamy zapewnionej stałej ceny, to podejmujemy pewne ryzyko, które musi zostać przewidziane. Czas trwania umowy jest istotny, ponieważ przy umowie na 12 miesięcy zmiany cen energii mogą nas w ogóle nie dotknąć, a po takim czasie jesteśmy już w stanie ocenić, czy współpraca z daną firmą energetyczną przebiegała w taki sposób, w jaki sobie to wyobrażaliśmy przed rozpoczęciem współpracy. Mamy wtedy otwartą drogę do podpisania nowej umowy, lub ponownej zmiany sprzedawcy. Obie możliwości mogą okazać się korzystne.
Prowadzenie firmy i dostarczanie do niej taniej energii jest ważnym elementem prowadzenia biznesu, dlatego warto poważnie zainteresować się tematem zmiany sprzedawcy prądu. Przeprowadź zmianę jak najszybciej, zwlekając tylko tracisz, a konkurencja nie śpi ;) Aby sprawnie porównać oferty sprzedawców, polecamy skorzystać z naszej porównywarki cen prądu i gazu na stronie Optimal Energy. Dzięki wiedzy zawartej w powyższym tekście, będzie Ci dużo łatwiej rozeznać się w licznych ofertach sprzedawców. Alternatywnie możesz też wybrać kalkulator ceny prądu i tam znaleźć najlepsze dla siebie oferty.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić