Porównaj oferty

1 gru 2017

Prąd - baza wiedzy

Prąd z dodatkami

Najważniejszym argumentem, który zachęca do zmiany sprzedawcy prądu jest możliwość obniżenia wysokości rachunków za prąd. Niższa cena kWh w ofertach alternatywnych sprzedawców jak już doskonale wiemy nie musi iść w parze z niższymi rachunkami za prąd. Wszystko z powodu opłaty handlowej, która czasami (nie zawsze) może zostać doliczona do naszego rachunku. Opłaty handlowe pojawiają się przede wszystkim w ofertach, w których prąd kupujemy z dodatkami.

Wróć do: Aktualności Prąd z dodatkami
Czy oferty, które możemy zaliczyć do kategorii: prąd z dodatkami są dla nas korzystne? Co możemy kupić razem z prądem?

Prąd z różnymi dodatkami. Dużo usług i produktów do wyboru

Sprzedawcy prądu mają tak naprawdę dowolność w tworzeniu ofert pakietowych. Razem z prądem mogą sprzedawać praktycznie wszystkie usługi czy też produkty. Ich dobór podyktowany jest przede wszystkim badaniami i oczekiwaniami klientów, którzy decydując się zmienić sprzedawcę prądu obecnie mogą wybrać dodatkowe produkty związane z szeroko pojętym rynkiem elektrycznym.

Przypomnijmy jednak, że początkowo na polskim rynku energii elektrycznej czyli ok. 5 lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze oferty łączone, produktami jakie sprzedawano razem z energią elektryczną były różnego rodzaju ubezpieczenia. Niestety, ale część odbiorców, u których np. pojawił się niespodziewanie handlowiec z ofertą zakupu tańszego prądu dodatkowo nieświadomie podpisywali dokumenty, na których wyrażali zgodę na zakup dodatkowych plis. Tego typu oszustwa wynikające z bezpośrednich wizyt handlowców w naszych domach udało się rozwiązać m.in. poprzez zapis mówiący o tym, że umowa na prąd nie może zawierać dodatkowych punktów obligujących klienta to zakupu dodatkowych usług. Warto w tym miejscu napisać, że to Internet jest najlepszym źródłem informacji na temat ofert sprzedawców prądu. Kupić prąd przez internet jest najbezpieczniej.

Porównując ceny prądu w naszej porównywarce cen prądu, w szczegółach macie Państwo wgląd do dokumentów związanych z umową takich jak np. regulamin. Możecie się spokojnie zapoznać z ofertą sprzedawców i spokojnie wybrać najlepszą opcję dla siebie przy pomocy naszego narzędzia.

Warunki umowy na prąd

źródło: porównywarka cen prądu OptimalEnergy.pl

Wracając jednak do produktów oferowanych przez sprzedawców razem z prądem do najbardziej popularnych możemy zaliczyć

  • Usługę serwisanta urządzeń elektrycznych, który w przypadku awarii wykona naprawę urządzeń elektrycznych (np. Oferta Tauron)
  • Pakiet usług medycznych dający dostęp do lekarzy specjalistów (np. Ofeta PGE)
  • Produkty komputerowe w niższej cenie (np. Oferta Energa)

W jaki sposób porównać prąd z dodatkami?

Chcąc wybrać najlepszą ofertę przy zmianie sprzedawcy prądu z dodatkami musimy sami odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Jaka dodatkowa usługa czy produkt będzie dla mnie najlepsza - czyli na czym mi zależy?
  • O ile wyższe rachunki zapłacę decydują się na prąd z dodatkami. Tutaj z pomocą przychodzi nasze narzędzie, które porównuje ceny prądu. Oferty z dodatkami mają zazwyczaj wyższą comiesięczną opłatę handlową. W zestawieniu np. dla mieszkańca Poznania widać, że zapłaci wyższe rachunki decydując się na zmianę sprzedawcy prądu wybierając ofertę firmy PGE lub Tauron z dodatkami, ale w ramach wyższych rachunków za prąd otrzymuje wybrane przez siebie dodatkowe pakiety.

prąd z dodatkami - porównanie

źródło: porównywarka cen prądu OptimalEnergy.pl

Podsumowując, nie ma się co oszukiwać, że spółki obrotu zajmujące się sprzedażą energii elektrycznej szukają w Polsce możliwości na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Nie wszystkim z nas zależy na niższych rachunkach za prądu. Jest spora grupa odbiorców, którzy wybierają oferty prądu z dodatkami, ponieważ bardziej cenią sobie możliwość uzyskania dodatkowych usług. Wybierajac oferty z dodatkowymi usługami nasze rachunki będą wyższe. Najczęściej w comiesięcznej opłacie handlowej ukrywane są koszty dodaktowych usług. Osoby, które chcą zobaczyć różnicę w cenie ofert prądu z dodatkami oraz ofert gdzie sprzedawany jest sam prąd zapraszamy do naszej porównywarki cen prądu Optimal Energy, gdzie możecie porównać ponad 30 ofert w każdej grupie taryfowej od G11 przez G12, a na G13 kończąc!

Sam zdecyduj czy zasada płacisz więcej --> otrzymujesz więcej jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem czy nie lepiej zdecydować się na tani prąd tej samej jakości w ofercie podstawowej


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić