Porównaj oferty

28 paź 2014

Prąd - baza wiedzy

Jaki dostawca energii

Decydując się na zmianę dostawcy energii znajdziemy się w gąszczu informacji i ofert. Jak wybrać tą odpowiednią i jakiego dostawcę wybrać ?

Wróć do: Aktualności Jaki dostawca energii

Jaki dostawca energii

Zmiana sprzedawcy energii sama w sobie jest bardzo szybkim i prostym procesem. Więcej czasu i wysiłku wymaga od nas jednak znalezienie odpowiedniej dla nas oferty. Zacznijmy od kalkulatora cen energii lub porównywarek cen energii. Wpisujemy kod pocztowy, wartość ostatniego rachunku za energię i cieszymy oko wynikami. Jak jednak dostrzec tą najlepszą dla nas ofertę? Cena energii to nie wszystko. Jednak gdy już wybierzemy ofertę ze względu na cenę musimy zapoznać się z warunkami umowy współpracy z nowym sprzedawcą. Aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę to przede wszystkim czas obowiązywania umowy, cena energii oraz jej czas obowiązywania. Możliwe jest, że cena w ofercie jest czasową promocją i za kilka miesięcy będzie ona inna od tej, w chwili podpisywania umowy. Pierwsza różnica, którą uda nam się zauważyć przy wyborze sprzedawcy to cena energii. Może to być różnica kilku groszy, a nawet kilkunastu w zależności od sprzedawcy.

Umowa sprzedaży energii

Podpisując każdą umowę zapoznajemy się z warunkami jej obowiązywania. Na pierwszej stronie czytanie umowy się nie kończy. Każda strona jest ważna, gdyż na każdej z nich może znajdować się zapis dla nas istotny. Oprócz czasu trwania umowy, czy ceny energii mogą bowiem pojawić się też dodatkowe pakiety lub bonusy, które mogą trwać tylko czasowo lub obowiązywać przez cały okres obowiązywania umowy. Warto też przeczytać, czy są one obwarowane dodatkowymi warunkami. Może się zdarzyć, że aby móc skorzystać z bonusów trzeba będzie kupić dodatkową usługę lub zdecydować się na wyższą cenę energii. Nie zawsze to, co jest dużym drukiem "za darmo" rzeczywiście za darmo będzie.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Mimo naszej czujności może się zdarzyć, że podpiszemy coś z czego nie będziemy zadowoleni. Wtedy warto wiedzieć, że możemy zrezygnować z umowy bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od chwili podpisania umowy jeśli została ona zawarta poza siedzibą sprzedawcy energii. Jeśli cokolwiek w umowie jest niejasne możemy zawsze poprosić potencjalnego nowego dostawcę o pomoc w wytłumaczeniu konkretnego zapisu umowy lub skorzystać z naszych porad.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić