Porównaj oferty

4 gru 2018

Gaz - baza wiedzy

Energa, PGE, Enea. Od kogo kupić gaz?

Trzy wymienione w tytule marki kojarzone są przez większość z nas ze sprzedażą energii elektrycznej. Jednak ich rywalizacja o klienta przeniosła się na kolejny front, mowa tu o sprzedaży i obrocie gazem ziemnym.

Wróć do: Aktualności Energa, PGE, Enea. Od kogo kupić gaz?
Jak duże firmy energetyczne radzą sobie w tym segmencie rynku? Z którą z nich najlepiej związać się umową?

Gaz od Energa

Firma posiada wiele placówek w północnej i centralnej Polsce i to tam w głównej mierze prowadzi sprzedaż prądu i gazu. Jest to związane z prowadzeniem działalności na tym terenie jako sprzedawca z urzędu energii elektrycznej. Energa początkowo oferowała kupno gazu ziemnego tylko klientom biznesowym, ale od kilku lat do oferty dołączona została możliwość na podpisanie umowy na gaz przez internet jako klient indywidualny. Gaz od tego sprzedawcy możemy zakupić na terenie całego kraju. Podobnie jak konkurencja oferuje pakiety, w których mamy możliwość zakupienia prądu i gazu. Przy wyborze tej propozycji odbiorcy oszczędzają nawet 10% na zmianie sprzedawcy gazu. Energa, wraz z innymi sprzedawcami sukcesywnie walczy o przejęcie jak największej części klientów zużywających gaz ziemny.

Gaz od PGE

PGE – Polska Grupa Energetyczna, bardzo rozpoznawalna marka, która od kilku lat prowadzi sprzedaż gazu ziemnego. Podobnie jak Energa i Enea również PGE działa jako sprzedawca z urzędu prądu, przede wszystkim we wschodniej części Polski. PGE, tak jak inni sprzedawcy prądu wykorzystują dostęp do "swoich" klientów przedstawiając im możliwość skorzystania z ofert Dual Fuel – to sztandarowy pakiet promocyjny, w którym odbiorcy otrzymują prąd i gaz w niższej cenie. Decyduje się na niego coraz więcej odbiorców, co bardzo pozytywnie odbija się na liczbie nowych klientów firmy. Sprzedaż pakietowa produktów daje możliwość ograniczenia kosztów po stronie sprzedającego do minimum.

Gaz od Enea

Bardzo dobrze znana spółka na terenie zachodnich województw, ponieważ działa tam jako sprzedawca z urzędu prądu, tak jak dwie wcześniej wymienione spółki. Klientom biznesowym, podobnie jak konkurencja, oferuje pakiet Dual Fuel, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Ten pakiet należy traktować jako pewnego rodzaju uzupełnienie oferty energetycznej. Ponieważ sprowadza to nasze rachunki do rozliczania się z jednym sprzedawcą, co zdecydowanie ułatwia współpracę i umożliwia negocjację atrakcyjniejszych cen za kWh energii, niestety ale czasem kosztem wyższej stawki za kWh gazu. Klienci indywidualni muszą jeszcze poczekać na oferty od Enei. Co prawda na stronie internetowej dostępny do pobrania jest dokument – Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego – zatwierdzona przez URE. Znajdziemy tam taryfy z zakresu W-1 do W-8 co jest równoznaczne z możliwością sprzedaży gazu także do gospodarstw domowych. Jednak na ten moment taka działalność nie jest prowadzona.

Jak porównać gaz od PGE, Enea i Energa?

Wszystkie opisane firmy posiadają dobrze funkcjonujące serwisy eBOK – czyli elektroniczne biuro obsługi klienta. Ułatwia to kontakt ze sprzedawcą, rozliczanie i przede wszystkim oznacza mniejsze koszty ze strony odbiorcy i dostawcy. Najwięksi sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce powoli zdobywają coraz większą część rynku gazu, stopniowo zmniejszając udział potentata PGNiG. Oferty dla biznesu i domu są coraz bardziej atrakcyjne. Obniżenie cen, dodatkowe promocje związane z ofertami zachęcają klientów do zmiany. Jak w takim razie wybrać, która firma będzie dla mnie najlepsza? Najlepiej jest wybrać kalkulator ceny gazu. To tam znajdziecie aktualne ceny za kWh gazu ziemnego, w dowolnym czasie można wejść i sprawdzić aktualne ceny za gaz ziemny dla gospodarstw domowych i firm.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić