Porównaj oferty

ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podejmuje szereg działań zmierzających do rozwoju elektromobilności na terenie stolicy. Inwestowanie w stacje ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oznacza dla mieszkańców i przyjezdnych do Warszawy gości:

Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w Warszawie ma powstać minimum 1000 punktów ładowania. Punkty te będą miały charakter ogólnodostępny.

ZTM - oferta i cennik stacji ładowania

W swojej ofercie ZTM udostępnia klientom stacje ładowania w postaci wolnostojącego słupka z dwoma punkami ładowania. Moc pojedynczego punktu wynosi 22kW i pozwala na ładowanie jednego pojazdu w czasie 1-3 godzin. Każdy słupek daje możliwość ładowania dwóch pojazdów jednocześnie, stąd przy każdym słupku wyznaczono dwa stanowiska postojowe. Ładowanie pojazdów na stacjach ładowania ZTM jest bezpłatne. To duży ukłon w stronę właścicieli i użytkowników pojazdów zeroemisyjnych. Takie działania Rady Warszawy promują elektromobilność oraz realnie wpływają na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie natężenia hałasu. 

ZTM - jak zlokalizować stację ładowania

Punkty ładowania samochodów elektrycznych znajdują się między innymi na parkingach P+R (Park+Ride). Parkingi te zlokalizowane są w różnych częściach Warszawy. W celu zlokalizowania stacji ładowania ZTM należy skorzystać z map Google lub z rozkładów stacji dostępnych na stronach Warszawskiego Transportu Publicznego. Na chwilę obecną nie jest dostępna dedykowana aplikacja mobilna. 

Opinie o stacjach ładowania Zarządu Transportu Miejskiego ZTM

Rosnąca ilość punków ładowania ZTM daje Warszawiakom możliwość darmowego ładowania pojazdów elektrycznych. Projekt planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania był z sukcesem promowany na drodze konsultacji społecznych. ZTM udostępnia swoje stacje ładowania Miejskiemu Zakładowi Autobusowemu (MZA). W 2020 roku MZA eksploatowało 160 autobusów elektrycznych. Elektrobusy korzystają ze stacji szybkiego ładowania w zajezdniach lub z ulicznych stacji szybkiego ładowania przy pętlach komunikacyjnych. Użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą złożyć wniosek o wydanie Karty Eko. Pozwala ona na pozostawienie takich aut na parkingach P+R (Park + Ride) zarządzanych przez ZTM na noc na czas ładowania baterii.

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Warszawa 4 5 10 Szczegóły