Strona główna > Stacje ładowania samochodów elektrycznych > Mapa stacji ładowania > Shell Polska Sp. z o.o. - stacje ładowania samochodów elektrycznych

Shell Polska Sp. z o.o. stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
NazwaShell Polska Sp. z o.o.
Emailkartybiuroobslugi-pl@shell.com
Telefon+48225700000

Shell Polska Sp. z o.o. to jedna z największych międzynarodowych firm energetycznych. Jej głównym obszarem działalności jest eksploracja, produkcja oraz rafinacja i wprowadzanie na rynek zarówno ropy naftowej, jak i gazu ziemnego, a także produktów chemicznych. Oprócz tego od 2021 roku Shell Polska Sp. z o.o. intensywnie angażuje się w rozwój infrastruktury związanej z elektromobilnością w naszym kraju, czego dowodem są, chociażby uruchomione przez tę firmę dwie szybkie ładowarki na autostradzie A1. 

Stacja ładowania Shell Polska Sp. z o.o. — oferta i cennik

Pierwsze w Polsce szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych o mocy do 350 kW zamontowane przez Shell Polska, przy współpracy z Ionity znalazły się na terenie MOP Wschód oraz Olsze Zachód. Zaledwie miesiąc po tym wydarzeniu firma postanowiła już zwiększyć ich ilość w naszym kraju, montując dwie kolejne szybkie stacje ładowania na stacji Shell w Świecku oraz w Kaszewach Kościelnych. Docelowo Shell Polska planuje zamontować ich co najmniej 10 sztuk, a obecnie działa ich 8 na 4 stacjach tej firmy. 

Innowacyjność stacji ładowania Shell Polska i Ionity polega przede wszystkim na tym, że pozwalają one na ładowanie pojazdów elektrycznych z 7-krotnie większą mocą, niż te rozlokowane wokół autostrad. Dzięki temu kierowcy mogą naładować samochody w o wiele krótszym czasie. 

Jeśli chodzi o same parametry szybkich ładowarek Shell Polska i Ionity składają się one z 4 punktów ładowania, z czego każdy z nich ma maksymalną moc ładowania DC do 350 kW oraz jest wyposażony w typ złączy IEC-62196-T2-COMBO - Combo type 2 based wraz z dołączonymi kablami. 

Na tego typu stacjach ładowania, z wykorzystaniem ich pełnej mocy można naładować wobec tego takie samochody elektryczne jak, chociażby:

  • Tesla Model 3, 
  • Audi e-tron,
  • Kia EV6,
  • Volkswagen ID.4 z baterią 77 kWh. 

Opinie o stacji ładowania Shell Polska 

Szybkie stacje ładowanie Shell Polska i Ionity wciąż pozostają nowością w naszym kraju. Jednak nie da się ukryć, że wśród kierowców, którzy mieli już okazję z nich skorzystać, cieszą się one dużą popularnością. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż pozwalają naładować auto „do pełna” w zaledwie 15 minut, co jest dużym przeskokiem w porównaniu, chociażby do ładowarek DC 50 kW. 

Szukaj stacji operatora Shell Polska Sp. z o.o.