Porównaj oferty

Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna nie tylko odpowiedzialne są w naszym kraju za transport kolejowy, ale także od 2018 roku aktywnie włączyły się w rozbudowę infrastruktury rozwijającej w Polsce rynek elektromobilności. Dlatego też z roku na rok na terenie coraz większej liczby dworców kolejowych udostępniane są stacje ładowania przeznaczone dla pojazdów elektrycznych, z których mogą korzystać zarówno klienci PKP S.A. jak i kierowcy niekorzystający z usług spółki. 

Stacja ładowania Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna — oferta i cennik

Obecnie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których operatorami jest PKP S.A., dostępne są dla podróżnych i nie tylko, na terenie dworców kolejowych zlokalizowanych w takich miastach jak:

Montowane na terenie dworców stacje ładowania to modele produkowane przez Kolejowe Zakłady Łączności pod szyldem marki ecoMOTO wyposażone w dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW Ac każda, które pozwalają na jednoczesne podpięcie do nich dwóch pojazdów. Obok ładowarek PKP S.A. zadbało także o miejsca parkingowe oznakowane zielonym kolorem, na których mogą parkować wyłącznie kierowcy korzystający ze stacji ładowania. 

Samo ładowanie pojazdów na stacjach ładowania PKP S.A. jest natomiast niezwykle proste. Nie wymaga instalowania żadnej aplikacji mobilnej czy nawet rejestracji na stronie. Wszelkie opłaty uiszczane są bowiem za pomocą karty zbliżeniowej z góry po określeniu wartości ładowania. 

Cena za 1 kWh prądu pobieranego ze stacji ładowania podczas jej użytkowania wynosi natomiast 1,25 zł. PKP S.A. oferuje jednak dla swoich klientów promocje. Wystarczy, że kupią oni bilet na pociąg na stronie BILKOM.pl w zamian za co otrzymają kod promocyjny obniżający cenę 1 kWh prądu podczas ładowania do zaledwie 1 zł. 

PKP S.A. w przyszłości planuje umieścić stacje ładowania przy większości dworców kolejowych, co ma z kolei zachęcić podróżnych do dojazdu do nich za pomocą samochodów elektrycznych. 

Opinie o stacji ładowania PKP S.A.

Zaletą stacji ładowania PKP S.A. jest bez wątpienia atrakcyjna cena za 1 kWh prądu wykorzystanego podczas ładowania oraz możliwość obniżenia jej do zaledwie złotówki. Dodatkowo lokalizacja stacji ładowania sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu zarówno dla podróżnych korzystających z usług PKP S.A., jak i innych kierowców. 

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Bydgoszcz 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Częstochowa 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gdynia 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gliwice 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Katowice 2 2 4 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Warszawa 1 1 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Wrocław 1 1 2 Szczegóły