Porównaj oferty

Energa Oświetlenie sp. z o.o. stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kontakt do firmy

Energa Oświetlenie Sp. z o.o. to jedna z firm wchodzących w skład grupy kapitałowej Energa, będącą od niedawna także częścią grupy ORLEN, działająca nieprzerwanie od 1996 roku. Zajmuje się ona dostarczaniem oświetlenia i jego obsługą na ulicach i drogach w sześciu województwach naszego kraju. Niedawno postanowiła ona jednak do swojej oferty wprowadzić także nowoczesne stacje ładowania.

Stacje ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o. — oferta i cennik

Innowacyjne stacje ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o. mają być montowane na słupach oświetleniowych i być połączone z ich systemami sterowania. Tego typu rozwiązania stosowane są już powszechnie w Europie. W Polsce są one jednak nowością ze względu na funkcjonowanie oświetlenia ulicznego w układach sprzężonych. Dlatego też przed ich wprowadzeniem na rynek wymagają one wielu testów i badań.

Jak podaje Energa Oświetlenie Sp. z o.o. stacje ładowania w słupach oświetleniowych to ogromna szansa na zwiększenie ich dostępności dla każdego na terenach miast. Dzięki nim będzie można wykorzystać nadwyżki energii generowane przez modernizację systemów oświetleniowych do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Obecnie stacje ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o są pilotażowymi modelami inwestycji i można je znaleźć wyłącznie w Gdyni przy ulicy Polskiej i Komandorskiej. W planach jest jednak już montaż stacji ładowania w słupach oświetleniowych w:

Same urządzenia oferują dla ich użytkowników mod od 3 do 22 kW w zależności od pracy lampy, w jakiej są zainstalowane oraz jej zużycia energii w danym momencie. Stacje ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o mają zostać zintegrowane z systemem Orlen Charge do tego czasu korzystanie z zainstalowanych obecnie w Gdyni dwóch modeli jest natomiast całkowicie nieodpłatne. Po integracji ceny dla klientów indywidualnych będą natomiast wynosić zgodnie z cennikiem Orlen Charge dla stacji ładowania AC, czyli 1,43 zł/kWh energii elektrycznej + 0,40 złotych za minutę postoju po pierwszej godzinie ładowania.

Opinie o stacjach ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

Brak opłat ze względu na pilotażowy etap projektu, na jakim znajdują się stacje ładowania Energa Oświetlenie Sp. z o.o montowane w słupach oświetleniowych to nie lada gratka dla kierowców samochodów elektrycznych. Dodatkowo wizja o wiele lepszej dostępności stacji ładowania za sprawą tego rozwiązania również przyczynia się do tego, iż większość dotyczących ich opinii jest pozytywnych. 

Miasto
Liczba stacji ładowania
Liczba punktów ładowania
Liczba gniazd ładowania
Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Biały Bór 1 1 1 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Braniewo 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Czaplinek 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Dębnica Kaszubska 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Drawsko Pomorskie 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gdynia 3 4 4 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Gościno 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Hel 1 2 2 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Miastko 1 1 1 Szczegóły
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Puck 1 2 2 Szczegóły